Aukcja nr 56

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
368 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1661, Elbląg, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G REX POL & SVEC M D L R P, Rw: Herb Elbląga i napis wokoło MON NOVA AVREA CIVITAT ELBINGENS..
175 000 zł
290 000 zł
369 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Kraków, Aw: Popiersie króla i napis wokoło IOAN CASIMIR DEI GRA REX POL M D L R PM, Rw: Pięciopolowa tarcza z literami G - P (inicjałamu Gerharda Pyramieg..
40 000 zł
42 000 zł
370 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie z dużą głową króla, w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło, srebro 28.46 g, Dav. 4358, T. 7, na rewersie mennicza w..
III/III+
VF/VF+
5 500 zł
6 000 zł
371 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie z dużą głową króla, w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło, srebro 28.01 g, Dav. 4358, T. 7, na rewersie mennicza w..
5 000 zł
5 000 zł
372 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1650, Gdańsk, Aw: Popiersie króla, w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło, srebro 28.31 g, Dav. 4360, T. 7, krążek z krawędzi blachy, ale egzem..
12 500 zł
12 000 zł
373 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, bardzo dużo lustra menniczego
200 zł
160 zł
374 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1650, Wschowa, bardzo ładny
600 zł
950 zł
375 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, odmiana bez obwódek wewnętrznych
1 250 zł
2 000 zł
376 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, odmiana z obwódkami wewnętrznymi, patyna
1 000 zł
wycofane
377 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, odmiana z obwódkami wewnętrznymi
1 000 zł
wycofane
378 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Gdańsk, odmiana z kwiatkiem na końcu napisu na rewersie, T. 25, krążek z krawędzi blachy, bardzo rzadki, ciemna patyna
2 500 zł
2 400 zł
379 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, odmiana z literami HD - L (inicjałami Hansa Dawida Lauera) po bokach herbu Torunia, bardzo ładny, delikatna patyna
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
2 800 zł
380 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, odmiana z literami HI - L (inicjałami Hansa Jakuba Lauera) po bokach herbu Torunia, moneta wybita charakterystycznie uszkodzonym stemplem, egzemplarz..
1 000 zł
2 800 zł
381 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Poznań, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, H-Cz. 2074 (R6), T. 60 ?, bardzo rzadki i dość ładnie zachowany
6 000 zł
6 000 zł
382 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, odmiana z małym popiersiem króla, T. 4, bardzo charakterystyczna dla tych monet zła jakość wykonania, ale popiersie wybite starannie
2 000 zł
1 600 zł
383 Jan II Kazimierz 1649-1668 / Karol X Gustaw - okupacja szwedzka
ort bez daty (1656), Toruń, , na awersie napis CAROLUS GUSTAVUS D G REX, AAJ 1, egzemplarz z aukcji A.N. Paweł Niemczyk 3/116, patyna
3 000 zł
2 400 zł
384 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Gdańsk, bardzo ładny
1 500 zł
2 800 zł
385 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1658, Kraków, odmiana z obwódkami wewnętrznymi po obu stronach i literami TLB (inicjały Tytusa Liwiusza Boratiniego) pod tarczą herbową
400 zł
360 zł
386 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1658, Poznań, po bokach tarczy herbowej litery A - T (inicjały Andrzeja Tymfa), nierówna patyna
II-/III+
EF-/VF+
400 zł
550 zł
387 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1659, Kraków, litery TLB i herb Ślepowron (podskarbiego Jana Kazimierza Krasińskiego) pod tarczą herbową
500 zł
800 zł