Aukcja nr 56

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
404 August II 1697-1733
klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Postać Herkulesa, srebro 25.83 g, Schnee 993, Kahnt 254, pięknie zachowany
6 000 zł
6 000 zł
405 August II 1697-1733
klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Postać Herkulesa, srebro 25.83 g, Schnee 993, Kahnt 254, egzemplarz z aukcji A.N. Paweł Niemczyk ..
3 000 zł
3 200 zł
406 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.10 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, patyna, bardzo ładny
3 000 zł
4 000 zł
407 August II 1697-1733
talar 1727, Drezno, moneta wybita z okazji śmierci królowej Krystyny Eberhardyny, Aw: Napis w 12 wierszach IN MEMORIAM CHRISTIANAE EBERHARDINAE REGINAE ..., Rw: Cypry..
7 500 zł
9 500 zł
408 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1702, Drezno, na rewersie pod herbami litery IL-H, Kahnt 119, Dav. 819, bardzo ładnie zachowane
2 000 zł
2 600 zł
409 August II 1697-1733
1/24 talara (grosz) 1697, Lipsk, Kahnt 187, piękne
250 zł
320 zł