Aukcja nr 56

USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.120 | data: 01-03-2014
410 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, srebro 26.10 g, Kahnt 639, Schnee 1032, patyna
4 000 zł
411 August III 1733-1763
talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.91 g, Kahnt 541 b, Schnee 1047, Dav. 2676
III/III+
VF/VF+
2 500 zł
2 200 zł
412 August III 1733-1763
złotówka (30 groszy) 1762, Gdańsk, Kahnt 719 var. a -szeroki wieniec nad herbem Gdańska, patyna
1 750 zł
1 400 zł
413 August III 1733-1763
złotówka (30 groszy) 1762, Gdańsk, Kahnt 719 var .b -mały wieniec nad herbem Gdańska, delikatna patyna
1 250 zł
1 200 zł
414 August III 1733-1763
złotówka (30 groszy) 1763, Gdańsk, Kahnt 720, piękna
2 500 zł
6 000 zł
415 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 var. i -wysmukłe popiersie, bardzo ładny
500 zł
750 zł
416 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 var. a -szeroka głowa, patyna
300 zł
1 200 zł
417 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, Kahnt 688 var. d -masywne popiersie w szerokiej koronie, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS 62, bardzo ładnie zachowany
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
900 zł
418 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, Kahnt 688 var. d -masywne popiersie w szerokiej koronie, bardzo ładny, złocista patyna
II/II+
EF/EF+
400 zł
800 zł
419 August III 1733-1763
ort 1759, Gdańsk, odmiana z literami CHS (inicjałami zarządcy mennicy Konrada Henryka Schwerdtnera) pod herbem Gdańska, Kahnt 722 var. c -rozeta spina płaszcz, bardzo..
3 500 zł
5 000 zł
420 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, Kahnt 723 var. a -mniejszy wieniec, delikatna patyna
II/II+
EF/EF+
1 500 zł
1 600 zł
421 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, Kahnt 725 var. b -duży wieniec i miecz po środku, delikatna patyna
II/II+
EF/EF+
1 500 zł
1 600 zł
422 August III 1733-1763
1/2 szóstaka (trojak) 1753, Lipsk, Iger Li.53.1.c (R2), Kahnt 694 var. a -małe popiersie króla, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS 65, wyśmienity stan zachowania
2 500 zł
3 600 zł
423 August III 1733-1763
trojak 1754, Lipsk, Iger Li.54.1.a (R1), Kahnt 695 var. g -bardzo szerokie popiersie króla, moneta w pudełku firmy PCGS z oceną AU 50
500 zł
900 zł
424 August III 1733-1763
1/24 talara (grosz) 1753, Lipsk, Kahnt 585 var. a -na rewersie bez wieńca, duże cyfry i litera L, bardzo ładnie zachowane
300 zł
340 zł
425 August III 1733-1763
półtorak 1755, Lipsk, Kahnt 698 var. a, rzadki nominał
400 zł
750 zł
426 August III 1733-1763
szeląg w czystym srebrze 1753, Gdańsk, odmiana z literami W - R (inicjałami Wilhelma Rathsa) po bokach herbu Gdańska, Kahnt 740 var. a, moneta w pudełku firmy NGC z o..
1 500 zł
3 400 zł
427 August III 1733-1763
szeląg 1749, Drezno, Kahnt 701, piękny, patyna
150 zł
1 500 zł
428 August III 1733-1763
szeląg 1749, Drezno, Kahnt 701, piękny
150 zł
950 zł