Aukcja nr 55

USD/PLN: 3.070 | EUR/PLN: 4.160 | data: 23-11-2013
624 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
ort 1662, Gdańsk, na awersie odmiana napisu ...M D L R PR, drobne mennicze wady blachy
III/III+
VF/VF+
800 zł
700 zł
625 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
ort 1663, Gdańsk, drobne mennicze wady blachy, ładny połysk menniczy
II-/III+
EF-/VF+
800 zł
1 600 zł
626 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
ort 1663, Toruń, odmiana z literami H D - L po bokach herbu Torunia, bardzo wyraźnie wybity, stara ładna patyna
2 500 zł
5 000 zł
627 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
ort 1664, Kraków, rzadszy rocznik niedoceniany w katalogach
350 zł
280 zł
628 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
ort 1664, Wilno, odmiana bez obwódki po obu stronach monety, Ivanauskas 8JK6-1, T. 8, mennicze wady bicia charakterystyczne dla tego typu, rzadki
2 500 zł
3 200 zł
629 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
szóstak 1661, Lwów, data na awersie i rewersie, H-Cz. 2194 (R1), T. 3, rzadki
600 zł
630 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
szóstak 1661, Lwów, data na rewersie
150 zł
200 zł
631 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
szóstak 1665, Wilno, Ivanauskas 7JK8-2, patyna
350 zł
340 zł
632 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
szóstak 1667, Kraków, odmiana z inicjałami AT (Andrzeja Tymfa - dzierżawcy mennicy) pod tarczami herbowymi
150 zł
190 zł
633 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
dwugrosz 1651, Wschowa, T. 2, rzadki
III/III+
VF/VF+
300 zł
550 zł
634 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
dwugrosz 1651, Toruń, odmiana bez obwódek, H-Cz. 2002 (R3), T. 10, bardzo wyraźnie wybity, bez większych śladów obiegu, brzegi monety nierówne, co jest typowe dla mon..
3 000 zł
4 800 zł
635 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
półtorak 1661, Poznań, w jabłku królewskim cyfra 60, T. 8, rzadki szczególnie w tym stanie zachowania (z blaskim menniczym)
500 zł
400 zł
636 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
grosz 1652, Wilno, Ivanauskas 4JK5-4, T. 3, gięty, ale z blaskiem menniczym, ładny i rzadki
1 000 zł
637 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
grosz 1652, Wilno, Ivanauskas 4JK2-2, T. 3, moneta wybita lekko uszkodzonym stemplem, dużo blasku menniczego, bardzo ładny i rzadki
1 000 zł
1 700 zł
638 Jan II Kazimierz Waza 1649-1668
dwudenar (szeląg) 1652, Wilno, odmiana z cyfrą 360 pod Pogonią, Ivanauskas 1-1, T. 12, bardzo rzadki
500 zł
1 600 zł