Aukcja nr 42
USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
110 | Zygmunt II August 1545-1572 półtalar bez daty cesarza Karola V wybity w mennicy w Neapolu z kontrmarką mennicy wileńskiej 15 SA 64, Aw: Popiersie i napis CAROLVS V ROMA IMP, Rw: Tarcza herbowa i.. |
III VF |
20 000 zł 16 000 zł
111 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1566, Wilno, odmiana napisu L / LITV, Ivanauskas 10SA12-2, ciemna patyna |
III VF |
400 zł 320 zł
112 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1566, Wilno, odmiana napisu L / LIT, Ivanauskas 10SA11-2, wada bicia, patyna |
III VF |
300 zł 240 zł
113 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1569, Wilno, odmiana napisu L / LITV, Ivanauskas 10SA37-3, piękny egzemplarz |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 250 zł 2 100 zł
114 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1569, Wilno, odmiana napisu L / LITV, Ivanauskas 10SA37-3 |
750 zł 600 zł
115 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1565, Tykocin lub Wilno, Iger V.65.d R5, Ivanauskas 9SA60-9, T. 15, rzadka moneta z cytatem z psalmu zwana trojakiem szyderczym |
III VF |
3 000 zł 6 200 zł
116 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, Ivanauskas 6SA12-6, T. 3, ładnie zachowany |
II- EF- |
750 zł 1 150 zł
117 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1548, Wilno, Ivanauskas 5SA4-2, piękny egzemplarz |
I- UNC- |
1 500 zł 2 300 zł
118 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1555, Wilno, Ivanauskas 6SA22-7, T. 15, rzadki, patyna |
II- EF- |
1 500 zł 1 850 zł
119 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1546, Wilno, w literach A brak poprzeczek, Ivanauskas 4SA22-7, bardzo ładnie zachowany |
I- UNC- |
150 zł 440 zł
120 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1547, Wilno, Ivanauskas 4SA34-12, pięknie zachowany |
I- UNC- |
150 zł 300 zł
121 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1554, Wilno, Ivanauskas 4SA51-16, T. 12, rzadki i piękny |
I UNC |
750 zł 1 450 zł
122 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1554, Wilno, Ivanauskas 4SA51-16, T. 12, rzadki |
500 zł 1 150 zł
123 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1555, Wilno, Ivanauskas 4SA55-16, nieco rzadszy rocznik, ładnie zachowany |
I/I- UNC/UNC- |
250 zł 200 zł
124 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1556, Wilno, Ivanauskas 4SA59-16, wyśmienity stan zachowania |
I UNC |
200 zł 620 zł
125 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1557, Wilno, Ivanauskas 4SA68-16, wyśmienity stan zachowania |
I UNC |
200 zł 620 zł
126 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1562, Wilno, herb Topór na rewersie u dołu, Ivanauskas 4SA127-34, T. 3, rzadki, ciemna patyna |
300 zł 480 zł
127 | Zygmunt II August 1545-1572 półgrosz 1566, Tykocin, Ivanauskas 4SA177-48, T.12, bardzo rzadki |
800 zł 1 350 zł
128 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1551, Gdańsk, H-Cz. 7134 R6, T. 25, bardzo rzadka moneta w wyśmienitym stanie zachowania |
I UNC |
750 zł 2 200 zł
129 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1556, Wilno, odmiana z małą datą, Ivanauskas 2SA15-6, T. 6, patyna |
100 zł 80 zł