Aukcja nr 42
USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
291 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwugrosz 1651, Elbląg, końcówka napisu na awersie PR, Pfau 438 (podobny) |
III VF |
300 zł 420 zł
292 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwugrosz 1651, Elbląg, końcówka napisu na awersie PRV, Pfau 440 (podobny) |
III VF |
300 zł 780 zł
293 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1662, Poznań, odmiana bez obwódek |
II- EF- |
300 zł 280 zł
294 | Jan II Kazimierz 1649-1668 grosz 1666, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla i napis w otoku IO CASIM D G REX POL SVE M D L, Rw: Orzeł z cyfrą 1 na piersiach, po jego bokach literki A-T, napis w otoku.. |
3 000 zł 5 400 zł
295 | Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673 szeląg 1670, Gdańsk, patyna |
300 zł 320 zł
296 | Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673 szeląg 1673, Elbląg, delikatna patyna |
200 zł 340 zł
297 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, błędny nominał 8-1 zamiast 1-8 przy tarczy herbowej, patyna |
500 zł 840 zł
298 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, odmiana 1-8 i S-B opo bokach tarczy herbowej, ciemna patyna |
III VF |
300 zł 240 zł
299 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1679, Bydgoszcz, odmiana bez liter TLB, T. 4, na awersie i rewersie wady blachy, ale mimo to dość ładny egzemplarz, delikatna patyna |
III VF |
350 zł 520 zł
300 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1680, Bydgoszcz, ładnie zachowany, delikatna patyna |
II+ EF+ |
250 zł 720 zł
301 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1681, Kraków, popiersie króla w zbroi i litera C pomiędzy tarczami herbowymi, bardzo ładnie zachowany |
I- UNC- |
300 zł 740 zł
302 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1682, Bydgoszcz, na awersie ślad dwukrotnego uderzenia stemplem |
II+ EF+ |
250 zł 340 zł
303 | Jan III Sobieski 1674-1696 szeląg 1688, Gdańsk, rzadka moneta z ładnym blaskiem menniczym |
750 zł 600 zł
304 | August II 1697-1733 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, złoto 3.48 g, Merseb 1487, Fr. 2822, ładnie zachowany |
8 000 zł | |
305 | August II 1697-1733 półdukat 1702, Lipsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, złoto 1.75 g, H-Cz. 4595, Fr. 2810 |
III/III+ VF/VF+ |
5 000 zł 4 000 zł
306 | August II 1697-1733 talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie króla z mieczem w prawo i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, srebro 29.12 g, Schnee 985, Dav. 7652, moneta księcia Saksoni , przyszł.. |
5 000 zł 7 200 zł
307 | August II 1697-1733 klipa strzelecka talara 1699, Drezno, Aw: Monogram, Rw: Herkules, srebro 25.71 g, Schnee 993, Dav. 7657 |
5 000 zł | |
308 | August II 1697-1733 talar 1701, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, srebro 28.93 g, Schnee 996, Dav. 7656, lekka korozja w tle |
4 000 zł 3 200 zł
309 | August II 1697-1733 talar 1702, Lipsk, Aw: Krzyż Orderu Danebroga na tle monogramu króla i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.41 g, Schnee 998, Dav. 1614, drobne .. |
12 500 zł 12 500 zł
310 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, srebro 28.88 g, Schnee 1011, Dav. 2654, ciemna patyna |
3 500 zł |