Aukcja 42 / 110

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  POLSKA  Zygmunt II August 1545-1572

półtalar bez daty cesarza Karola V wybity w mennicy w Neapolu z kontrmarką mennicy wileńskiej 15 SA 64, Aw: Popiersie i napis CAROLVS V ROMA IMP, Rw: Tarcza herbowa i napis R ARAGO VTRIVS SI, okrągła kontrmarka, Ivanauskas nie notuje tej odmiany napisowej, srebro 14.48 g, patyna, moneta pochodziła z niewielkiej ilości odzyskanych przez Zygmunta Augusta tzw. sum neapolitańskich (pożyczki udzielonej przez królową Bonę Filipowi II hiszpańskiemu). Kontrasygnowane w mennicy wileńskiej były zazwyczaj półtalary Filipa II, półtalary Karola są bardzo rzadkie, a talary Filipa II ekstremalnie rzadkie

Numer: 110
Opis: Zygmunt II August 1545-1572. półtalar bez daty cesarza Karola V wybity w mennicy w Neapolu z kontrmarką mennicy wileńskiej 15 SA 64, Aw: Popiersie i napis CAROLVS V ROMA IMP, Rw: Tarcza herbowa i napis R ARAGO VTRIVS SI, okrągła kontrmarka, Ivanauskas nie notuje tej odmiany napisowej, srebro 14.48 g, patyna, moneta pochodziła z niewielkiej ilości odzyskanych przez Zygmunta Augusta tzw. sum neapolitańskich (pożyczki udzielonej przez królową Bonę Filipowi II hiszpańskiemu). Kontrasygnowane w mennicy wileńskiej były zazwyczaj półtalary Filipa II, półtalary Karola są bardzo rzadkie, a talary Filipa II ekstremalnie rzadkie
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 27-02-2010
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 16 000 zł
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Ilość odsłon: 1537