Aukcja nr 41

USD/PLN: 2.750 | EUR/PLN: 4.090 | data: 14-11-2009
Jesteś w: A41  POLSKA
344 August II 1697-1733
dwudukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 6.89 g, Fr. 2826, moneta wybita z okazji koronacji Augusta na króla Polski, nieznaczne ślady c..
10 000 zł
345 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Napisy, złoto 3.47 g, Merseb. 1389, Fr. 2527, (certyfikat zakupu w firmie E. Cahna w 1930 r), moneta wybita z o..
10 000 zł
346 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Napis, Rw: Ramię z szablą, złoto 3.45 g, Fr. 2830, moneta wybita z okazji koronacji Augusta na króla Polski, patyna
6 000 zł
9 800 zł
347 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, złoto 3.46 g, Merseb 1487, Fr. 2822, moneta z certyfikatem zakupu na aukcji Grünowa w 19..
10 000 zł
348 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Insygnia, złoto 3.41 g, Merseb. 1485, Fr. 2823, rzadszy typ monety, lekko pogięty, patyna
7 000 zł
349 August II 1697-1733
dukat (żeton) bez daty (tzw. Coseldukat 1706), Drezno, Aw: Dwa gołębie i napisy, Rw: Kogut na kurce i napisy, złoto 3.44 g, Merseb. 1588 (srebro), Fr. 2776, rzadki
7 500 zł
350 August II 1697-1733
dukat 1712, Lipsk, Aw: Król na koniu, Rw: Na panopliach tarcza herbowa, złoto 3.46 g, Merseb. 1500, Fr. 2806, rzadka moneta z certyfikatem zakupu na aukcji Hessa w 19..
12 500 zł
10 000 zł
351 August II 1697-1733
talar 1695, Drezno, litery I - K po bokach tarczy herbowej, Schnee 985, Dav. 7652, moneta przyszłego króla Polski, ciemna patyna
5 000 zł
6 400 zł
352 August II 1697-1733
klipa strzelecka o wadze talara 1697, Lipsk, 25.33 g, Schnee 989, Dav. 7654, bardzo ładny egzemplarz z ciemną patyną
6 000 zł
6 800 zł
353 August II 1697-1733
talar 1699, Drezno, 29.06 g, Schnee 991, Dav. 7656, patyna
5 000 zł
7 400 zł
354 August II 1697-1733
klipa strzelecka o wadze talara 1705, Drezno, 25.48 g, Schnee 993, Dav. 2648, ładny i rzadki egzemplarz, ale z otworem do zawieszania, patyna
3 000 zł
355 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, 29.01 g, Schnee 1011, Dav. 2654, ładnie zachowany egzemplarz, patyna
4 500 zł
356 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, 29.01 g, Schnee 1011, Dav. 2654, patyna
3 000 zł
357 August II 1697-1733
talar okolicznościowy 1717, Drezno, Aw: Korona i napis, Rw: Żaglowiec, 29.13 g, Schnee 1017, Dav. 2658, moneta wybita dla upamiętnienia śmierci matki króla Anny Zofii..
II/II-
EF/EF-
12 000 zł
9 600 zł
358 August II 1697-1733
talar okolicznościowy 1719, Drezno, Aw: Napis, Rw: Dwa serca, 28.93 g, Schnee 1020, Dav. 2660, moneta wybita dla uczczenia zaślubin królewicza Augusta (późniejszego k..
9 000 zł
359 August II 1697-1733
talar 1730, Drezno, 29.16 g, Schnee 1015, Dav. 2653, drobne rysy w tle, patyna
III+/II-
VF+/EF-
5 500 zł
4 400 zł
360 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1696, Drezno, Merseb. 1380, Dav. 817, moneta przyszłego króla Polski, ładnie zachowany egzemplarz
1 250 zł
2 200 zł
361 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1702, Drezno, Merseb. 1438, Dav. 819, na awersie drobna wada blachy
750 zł
600 zł
362 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1703, Drezno, Merseb. 1438, Dav. 819, patyna
1 250 zł
1 800 zł
363 August II 1697-1733
półtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Dwa stoły z insygniami, Rw: Król na koniu, Merseb. 1491, Kohl 441, ładnie zachowany egzemplarz
3 000 zł