Aukcja nr 41
USD/PLN: 2.750 | EUR/PLN: 4.090 | data: 14-11-2009
366 | August III 1733-1763 żeton koronacyjny 1734, Aw: Korona i napis, Rw: Napis, 3.45 g, H-Cz. 2754, Racz. 374, patyna |
500 zł 1 050 zł
367 | August III 1733-1763 5 talarów (august d’or) 1756, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM, Rw: Tarcza herbowa, niżej napis E 5 TH C, napis wokoło SAC ROM ARCH.. |
II/II+ EF/EF+ |
15 000 zł 14 000 zł
368 | August III 1733-1763 dukat 1734, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis wokoło AVGVST III D G REX POL M D L R P EL S, Herb Gdańska i napis wokoło MON AVREA CIVITAT GEDAN, złoto 3.46 g, Kaleniecki .. |
30 000 zł 44 000 zł
369 | August III 1733-1763 talar 1737, Drezno, 29.10 g, Schnee 1026, Dav. 2665, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
6 000 zł | |
370 | August III 1733-1763 talar 1738, Drezno, 28.95 g, Schnee 1028, Dav. 2665, patyna |
II- EF- |
4 000 zł 7 000 zł
371 | August III 1733-1763 talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Schnee 1032, Dav. 2669, patyna |
II+ EF+ |
5 000 zł 5 200 zł
372 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, 28.93 g, Schnee 1037, Aw:typ B, Rw: typ 3, Dav. 1617, moneta z dużym blaskiem menniczym, patyna |
6 000 zł 4 800 zł
373 | August III 1733-1763 1/3 talara (1/2 guldena) 1753, Drezno, Merseb. 1756, piękny egzemplarz |
I- UNC- |
1 000 zł 2 500 zł
374 | August III 1733-1763 dwuzłotówka (8 groszy) 1753, \efraimek, odmiana z literami E - C i 8 GR pod tarczą herbową |
400 zł | |
375 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Merseb. 1776, ładny egzemplarz |
II- EF- |
400 zł 640 zł
376 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Merseb. 1776 |
III VF |
300 zł 240 zł
377 | August III 1733-1763 ort 1753, Lipsk |
250 zł 340 zł
378 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, odmiana z małą głową króla, Merseb. 1779, ładnie zachowany |
II+ EF+ |
350 zł 840 zł
379 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, odmiana z dużą głową i szczupłym popiersiem króla, Merseb. 1779, piękny egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
400 zł 860 zł
380 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, odmiana z dużą głową i szczupłym popiersiem króla, kropka po dacie, Merseb. 1779 |
250 zł 500 zł
381 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, odmiana z dużą głową i szerszym popiersiem króla, Merseb. 1779 |
250 zł 420 zł
382 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, odmiana z dużym popiersiem króla, na awersie rosyjska punca YU |
III VF |
300 zł | |
383 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, bardzo duże popiersie króla i małe cyfry daty, Merseb. 1782, ładnie zachowany, patyna |
II+ EF+ |
400 zł 1 100 zł
384 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, bardzo duże popiersie króla i duże cyfry daty, Merseb. 1782, drobna wada blachy na awersie |
II+ EF+ |
300 zł 380 zł
385 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, mniejsze popiersie króla, Merseb. 1782 |
300 zł 660 zł