Aukcja nr 41

USD/PLN: 2.750 | EUR/PLN: 4.090 | data: 14-11-2009
Jesteś w: A41  POLSKA  August III 1733-1763
366 August III 1733-1763
żeton koronacyjny 1734, Aw: Korona i napis, Rw: Napis, 3.45 g, H-Cz. 2754, Racz. 374, patyna
500 zł
1 050 zł
367 August III 1733-1763
5 talarów (august d’or) 1756, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM, Rw: Tarcza herbowa, niżej napis E 5 TH C, napis wokoło SAC ROM ARCH..
II/II+
EF/EF+
15 000 zł
14 000 zł
368 August III 1733-1763
dukat 1734, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis wokoło AVGVST III D G REX POL M D L R P EL S, Herb Gdańska i napis wokoło MON AVREA CIVITAT GEDAN, złoto 3.46 g, Kaleniecki ..
30 000 zł
44 000 zł
369 August III 1733-1763
talar 1737, Drezno, 29.10 g, Schnee 1026, Dav. 2665, patyna
III+/II-
VF+/EF-
6 000 zł
370 August III 1733-1763
talar 1738, Drezno, 28.95 g, Schnee 1028, Dav. 2665, patyna
4 000 zł
7 000 zł
371 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Schnee 1032, Dav. 2669, patyna
5 000 zł
5 200 zł
372 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, 28.93 g, Schnee 1037, Aw:typ B, Rw: typ 3, Dav. 1617, moneta z dużym blaskiem menniczym, patyna
6 000 zł
4 800 zł
373 August III 1733-1763
1/3 talara (1/2 guldena) 1753, Drezno, Merseb. 1756, piękny egzemplarz
1 000 zł
2 500 zł
374 August III 1733-1763
dwuzłotówka (8 groszy) 1753, \efraimek, odmiana z literami E - C i 8 GR pod tarczą herbową
400 zł
375 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Merseb. 1776, ładny egzemplarz
400 zł
640 zł
376 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Merseb. 1776
300 zł
240 zł
377 August III 1733-1763
ort 1753, Lipsk
250 zł
340 zł
378 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, odmiana z małą głową króla, Merseb. 1779, ładnie zachowany
350 zł
840 zł
379 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, odmiana z dużą głową i szczupłym popiersiem króla, Merseb. 1779, piękny egzemplarz, patyna
400 zł
860 zł
380 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, odmiana z dużą głową i szczupłym popiersiem króla, kropka po dacie, Merseb. 1779
250 zł
500 zł
381 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, odmiana z dużą głową i szerszym popiersiem króla, Merseb. 1779
250 zł
420 zł
382 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, odmiana z dużym popiersiem króla, na awersie rosyjska punca YU
300 zł
383 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, bardzo duże popiersie króla i małe cyfry daty, Merseb. 1782, ładnie zachowany, patyna
400 zł
1 100 zł
384 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, bardzo duże popiersie króla i duże cyfry daty, Merseb. 1782, drobna wada blachy na awersie
300 zł
380 zł
385 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, mniejsze popiersie króla, Merseb. 1782
300 zł
660 zł