Aukcja nr 35
USD/PLN: 2.840 | EUR/PLN: 3.790 | data: 02-12-2006
193 | Zygmunt II August 1545-1572 szeląg 1549, Gdańsk, na awersie napis SIGIS AVG REX POLO M D L, T. 15, rzadki |
1 250 zł 2 400 zł
194 | Zygmunt II August 1545-1572 szeląg 1549, Gdańsk, na awersie napis SIGIS AVG REX POLO M D LI, T. 15, ciemna patyna, rzadki |
III VF |
1 000 zł 800 zł
195 | Zygmunt II August 1545-1572 szeląg 1551, Gdańsk, T. 7, rzadki i ładnie zachowany |
II- EF- |
1 000 zł 2 000 zł
196 | Zygmunt II August 1545-1572 szeląg 1552, Gdańsk, T. 10, rzadki |
III VF |
1 000 zł 1 650 zł
197 | Zygmunt II August 1545-1572 dwudenar 1570, Wilno, Ivanauskas 450:66, ciemna patyna |
125 zł 100 zł
198 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1555 Wilno, Ivanauskas 439:61, T. 6, piękny wyszukany egzemplarz |
I- UNC- |
400 zł 800 zł
199 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1556, Wilno, Ivanauskas 440:61, T. 6 |
III+/II- VF+/EF- |
150 zł | |
200 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1557, Wilno, Ivanauskas 441:62, T. 10 |
150 zł 480 zł
201 | Zygmunt II August 1545-1572 denar 1557, Gdańsk, T. 10, ciemna patyna, rzadki |
200 zł 280 zł
202 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 ecu d’or 1578, La Rochelle, Duplessy 1121 A, Fr. 386, złoto 3.34 g, wyszukany egzemplarz |
I UNC |
5 000 zł 9 000 zł
203 | Henryk Walezy 1573-1575-1589 1/4 ecu 1579, Rennes, Duplessy 1133, patyna |
300 zł 480 zł
204 | Gdańsk w oblężeniu 1577 Ferdynand I - dukat 1562, Krzemnica z kontrasygnatą oblężniczą - herb Gdańska w owalnej tarczy, złoto 3.48 g, stempli z herbem miasta zbuntowani gdańszczanie używali .. |
III VF |
7 500 zł 6 000 zł
205 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta autorstwa W. Tallemanna z kawką na rewersie, T. 12, rzadki i ładnie zachowany |
2 000 zł 4 500 zł
206 | Gdańsk w oblężeniu 1577 szeląg oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta autorstwa K. Goebla, T. 3, rzadki, patyna |
III VF |
800 zł 2 000 zł
207 | Stefan Batory 1576-1586 talar 1586, Nagybanya, Aw: Półpostać króla i napis w otoku, Rw: Tarcza herbowa i napis w otoku, H-Cz. 757 R2, Dav. 8457, T. 80, rzadki, patyna |
III VF |
9 000 zł 9 600 zł
208 | Stefan Batory 1576-1586 szóstak 1585, Wilno, znak mincerza listek pomiędzy tarczami herbowymi, Ivanauskas 793:134, T. 35, bardzo efektowna moneta, ładna stara patyna |
II- EF- |
8 000 zł 32 000 zł
209 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1580, Olkusz, odmiana z herbem Glaubicz po obu stronach monety, H-Cz.-, Gum. 700 R, T. 80, ogromnie rzadka moneta znana jedynie z nielicznych zbiorów, ślad po .. |
III VF |
5 000 zł 7 200 zł
210 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1580, Wilno, odmiana z cyfrą III po obu stronach, ciekawa odmiana napisu na awersie STEP D G REX III PO M D LI, Ivanauskas -, ciemna patyna, rzadki |
2 000 zł 4 800 zł
211 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1580, Wilno, odmiana z III w owalnej obwódce pod popiersiem króla, Ivanauskas 759:121, patyna |
175 zł 220 zł
212 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1581, Wilno, Ivanauskas 770:126, patyna |
150 zł 580 zł