Aukcja nr 35
USD/PLN: 2.840 | EUR/PLN: 3.790 | data: 02-12-2006
228 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod tarczą herbową, 29.02 g, Dav. 4315, T. 6, ładny egzemplarz |
II- EF- |
3 500 zł 8 000 zł
229 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod tarczą herbową, 28.70 g, Dav. 4315, T. 6, delikatna patyna |
III VF |
2 500 zł 3 000 zł
230 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod popiersiem króla, 28.36 g, Dav. 4315, T. 6, patyna |
2 500 zł 7 800 zł
231 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar oblężniczy 1629, Toruń, Aw: Widok płonącego miasta i napis wokoło FIDES ET CONSTANTIA PER IGNEM PROBATA, Rw: Herb Torunia i okolicznościowy napis w 7 rzędach TH.. |
15 000 zł 18 500 zł
232 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Toruń, odmiana z literami H-L po boku herbu miasta, 28.52 g, Dav. 4371, T. 18, lekko pęknięty krążek, ciemna patyna |
4 000 zł 7 000 zł
233 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Bydgoszcz, 28.46 g, Dav. 4316, T. 6, delikatna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
3 000 zł 4 400 zł
234 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z dużym popiersiem króla i wąską tarczą herbową, rysy na awersie, delikatna patyna |
II- EF- |
600 zł 920 zł
235 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z wysoką kryzą i owalną tarczą herbową, moneta bita lekko uszkodzonym stemplem |
II-/III+ EF-/VF+ |
500 zł 540 zł
236 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z wysoką kryzą i owalną tarczą herbową |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 340 zł
237 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1617, Gdańsk, na awersie drobne rysy w tle, patyna |
300 zł 340 zł
238 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1618, Gdańsk, odmiana z liściem klonu rozpoczynającym napis na rewersie, rzadki |
III VF |
350 zł 540 zł
239 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1618, Gdańsk |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 380 zł
240 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, odmiana z cyfrą 16 pod popiersiem króla, T. 3, rysy w tle, wada blachy, rzadki |
III VF |
300 zł 360 zł
241 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz, złocista patyna |
150 zł 400 zł
242 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz |
125 zł 520 zł
243 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, delikatna złocista patyna |
400 zł 820 zł
244 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1625, Gdańsk |
II- EF- |
350 zł 430 zł
245 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1596, Malbork |
II- EF- |
200 zł 360 zł
246 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1599, Malbork, odmiana z małą głową króla, patyna |
250 zł 640 zł
247 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1625, Kraków, ślady lustra menniczego, rzadkie na tego typu monecie |
II- EF- |
125 zł 300 zł