Aukcja nr 35
USD/PLN: 2.840 | EUR/PLN: 3.790 | data: 02-12-2006
301 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1652, Poznań, Aw: Popiersie i napis wokoło IOAN CASIM D G REX POL & SVEC M D L R P, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło MONET AVREA R herb Wieniawa EGN POLON, .. |
II- EF- |
25 000 zł 29 000 zł
302 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1660, Kraków, Aw: Popiersie i napis wokoło IO CASIMIR D G herb Ślepowron POL ET SVE REX, Rw: Owalna tarcza herbowa i napis wokoło MONET AVREA TLB REG POLO, .. |
II- EF- |
20 000 zł 20 500 zł
303 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1660, Bydgoszcz, Aw: Popiersie i napis wokoło IOH CAS D G REXPOL & SUEC M D L R PR, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery T-T, napis wokoło MON NOVA AUR herb .. |
II+ EF+ |
40 000 zł 55 000 zł
304 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1664, Toruń, Aw: Popiersie i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SVE M D L R P, Rw: Herb Torunia i napis wokoło MONETA NOVA AVREA CI THORVNEN, H-Cz. 2270 R4, .. |
25 000 zł 31 000 zł
305 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1665, Toruń, Aw: Popiersie i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SVE M D L R P, Rw: Herb Torunia i napis wokoło MONETA AVREA CIVIT THORVNENSIS, H-Cz. 2291 R4,.. |
15 000 zł 24 000 zł
306 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1660, Gdańsk, H-Cz. 9816 R2, Fr. 24, T. 14, Kaleniecki s. 395, złoto 3.52 g |
II- EF- |
7 500 zł 11 000 zł
307 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1650, Gdańsk, 28.69 g, Dav. 4360, T. 7, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
5 000 zł 5 800 zł
308 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Poznań, litery A-T po bokach tarczy herbowej, T. 18, pęknięty krążek, rzadki, ciemna patyna |
III VF |
500 zł 720 zł
309 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Wschowa |
300 zł 440 zł
310 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, moneta wybita uszkodzonym stemplem, patyna |
II/II- EF/EF- |
700 zł | |
311 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, litery I T pod popiersiem króla i I C pod tarczą herbową |
250 zł 280 zł
312 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort bez daty (1656), Toruń, moneta okupacyjna - popiersie Karola Gustawa, Ahlström 1, rzadki |
II- EF- |
2 000 zł 3 600 zł
313 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Elbląg, moneta okupacyjna - popiersie Karola Gustawa, Ahlström 56 a, niedobite napisy, patyna |
750 zł 1 000 zł
314 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Elbląg, moneta okupacyjna - popiersie Karola Gustawa, Ahlström 56 a, ciemna patyna |
III VF |
700 zł 800 zł
315 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, nieco ciekawszy wariant z literami I T pod popiersiem króla i S - CH po bokach tarczy herbowej, ładny portret króla |
400 zł 820 zł
316 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, odmiana bez obwódek |
III VF |
250 zł 280 zł
317 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Poznań |
III/III- VF/VF- |
150 zł 120 zł
318 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Kraków, z herbem Ślepowron |
III VF |
250 zł 200 zł
319 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Toruń, T. 3, ładny egzemplarz, delikatna patyna |
800 zł 1 700 zł
320 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Toruń, T. 2, ciemna patyna |
II- EF- |
600 zł 600 zł