Aukcja nr 14
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
459 | August III 1733-1764 dukat wikariacki 1745, Drezno, Aw: Król na koniu i napis, Rw: Orzeł i napisy, Merseb. 1707, Fr. 2867(2558). |
II+ EF+ |
2 500 zł 3 550 zł
460 | August III 1733-1764 talar 1737, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Schnee 1026, Dav. 2665. |
III VF |
900 zł 1 350 zł
461 | August III 1733-1764 talar 1738, Drezno, j.w., Schnee 1028, Dav. 2665. |
1 200 zł 1 500 zł
462 | August III 1733-1764 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Schnee 1037, Dav. 1617, odmiana z literką L pod popiersiem. |
III VF |
800 zł 1 150 zł
463 | August III 1733-1764 talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Schnee 1037, Dav. 1617, odmiana z małymi literkami EDC pod tarczą herbową. |
900 zł 1 850 zł
464 | August III 1733-1764 talar 1755, Lipsk, j.w., Schnee 1037, Dav. 1617, duże popiersie króla i duże literki EDC pod tarczą herbową. |
III VF |
800 zł 1 750 zł
465 | August III 1733-1764 gulden 1763, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop. 318 I D-R-, Dav. 831. |
III VF |
250 zł 250 zł
466 | August III 1733-1764 półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis, Rw: Tron i napis, Kop. 304 I 1-R-, Merseb 1698, ładna patyna. |
600 zł 480 zł
467 | August III 1733-1764 30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kop. 353 I 1a-R-, Merseb. 1749. |
II/III EF/VF |
500 zł 400 zł
468 | August III 1733-1764 30 groszy (złotówka) 1763, Gdańsk, j.w., Kop. 353 I 2a-R-. |
600 zł 1 100 zł
469 | August III 1733-1764 dwuzłotówka (8 groszy) 1753, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop. 332 I 1c-R-, Merseb. 1778. |
II+ EF+ |
400 zł 400 zł
470 | August III 1733-1764 dwuzłotówka (8 groszy) 1753, Lipsk, j.w., Kop. 332 I 1c-R-, Merseb. 1778, słabo odbita, odmiana z dużym popiersiem króla. |
II- EF- |
150 zł 120 zł
471 | August III 1733-1764 tymf 1753, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop. 329 I 2a. |
180 zł 250 zł
472 | August III 1733-1764 ort 1754, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop. 330 II 2, Merseb. 1781. |
200 zł 160 zł
473 | August III 1733-1764 ort 1754, Lipsk, j.w., Kop. 330 II 2, Merseb. 1781, odmiana z dużym popiersiem króla. |
II- EF- |
200 zł 160 zł
474 | August III 1733-1764 ort 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop. 330 II 3b, Merseb. 1782. |
II/III EF/VF |
150 zł 120 zł
475 | August III 1733-1764 ort 1756, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop. 330 II 4b, Merseb. 1782. |
II+ EF+ |
250 zł 200 zł
476 | August III 1733-1764 ort 1756, Lipsk, j.w., Kop. 330 II 4b, Merseb. 1782, odmiana z dużym popiersiem króla i małymi literkami E 18 C pod tarczą. |
II+ EF+ |
250 zł 320 zł
477 | August III 1733-1764 ort 1760, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kop. 352 I 3a-R-, Merseb. 1798. |
II- EF- |
250 zł 390 zł
478 | August III 1733-1764 szóstak 1754, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop. 360 II 2, Merseb. 1785. |
60 zł 85 zł