Aukcja nr 14

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
773 3 dni pańszczyzny-pieniądz zastępczy 1788, nazwa majątku nieczytelna, Aw: W okręgu cyfra 3 i napis \pańszczyzny, w zewnętrznym okręgu nieczytelne napisy III
200 zł
310 zł
774 nieznany jednostronny pieniądz zastępczy z otworem, Lew czeski, po bokach 4E i GH, wyżej strzałka, niżej litera W i kontr- asygnata TC, miedź, Ø 24mm, Sikorski -, bar.. III
100 zł
130 zł
775 blaszka brakteatowa jeden dzień konny, w okręgu koń, powyżej litery 1D, ośmiokątna, miedź, 25x25mm, Sikorski t. VII nr 10 podobna moneta ale okrągła, rzadka. II
150 zł
920 zł
776 blaszka brakteatowa 1 dzień pieszy, w okręgu postać wieśniaka w kapeluszu z kosą lub grabiami w lewej ręce, powyżej litery 1D, ośmiokątna, 23x23mm, Sikorski T. VII nr.. II
150 zł
1 100 zł
777 jeden dzień pieszy nieokreślonego majątku, jednostronna wydłużona blaszka z girlandami kwiatów, u dołu kłosy a w środku napis PIESZY, kontrasygnatura HM, miedź, 21x15.. II
200 zł
620 zł
778 jeden dzień ciągły nieokreślonego majątku, jednostronna wydłużona blaszka z girlandami kwiatów, u dołu kłosy a w środku napis CIĄGŁY, kontrasygnatura HM, miedź, 25x18.. II
200 zł
620 zł
779 Kórnik-majątek Działyńskich, pieniądz zastępczy dzień ciągły, brakteatowy krążek z wytłoczonym monogramem JS pod koroną, niżej napis ciągły, miedź, Ø 28mm, nie notowa.. II
150 zł
360 zł
780 Browar w Krasiczynie, 1 litr piwa, Aw: Napis 1l, 13%, 1876, w otoku BROWAR W KRASICZYNIE, Rw: Herb Lis pod koroną książęcą (Sapieha), po bokach gałązki laurowe, mosią.. III+
75 zł
110 zł
781 Arcyksiążęcy Browar w Żywcu, pieniądz zastępczy 1 litr piwa, Aw: Korona arcyksiążęca i napis ARCYKSIĄŻĘCY BROWAR W ŻYWCU, Rw:Napis 1 LITR, mosiądz, Ø 25mm. III
35 zł
38 zł
782 Arcyksiążęcy Browar w Żywcu, pieniądz zastępczy 1 Litr piwa, Aw: Napis ARCYKSIĄŻĘCY BROWAR W ŻYWCU, Rw: Napia 1 LITER, cynk, Ø 24,5mm. III
35 zł
38 zł
783 Zagłębie Dąbrowskie-XIX w, marka na 1 bochenek chleba, otwór do zawieszania, Aw: Napis, Rw: Napisy, miedź, Ø 35mm. II
80 zł
65 zł
784 marka na 5 koron, Aw: Napisy, Rw: Napisy, mosiądz, Ø 31mm. . III
50 zł
85 zł
785 jednostronny pieniądz zastępczy za pracę przy wypalaniu węgla drzewnego, Płonący stos, obok wartownik i drzewo, u góry No 2, udołu W:K:1, miedź, Ø 28mm, Sikorski -. III
200 zł
300 zł
786 pieniądz zastępczy o nominale 10, Dominium Konarzewo, Aw: Napis DOM KONARZEWO, Rw: Cyfra 10, mosiądz, Ø 20 mm, Sikorski T. II nr 5 R7. III
35 zł
42 zł
787 pieniądz zastępczy o nominale 1 Dominium Kiączyn, Aw: Napis DOM KIĄCZYN, Rw: Cyfra 1, cynk, ośmiokąt 18x18 mm, otwór do zawieszania, Sikorski T. II nr 1 R6. III
35 zł
28 zł
788 żeton Delikatesów R. Aster w Cieszynie, Aw: Napisy, Rw: Napisy, brąz, Ø 16mm, nieznacznie zgięty krążek, ładna patyna II
50 zł
80 zł
789 1 marka bez daty, Inowrocław, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał i napis, cynk, Ø 27,2mm, grubość 1,2mm, Menzel 6498/6, rzadka. III
200 zł
160 zł
790 1 marka bez daty, Inowrocław, j.w., cynk, Ø 27,2mm, grubość 1,7mm, Menzel 6498/6, rzadka. III
200 zł
791 50 fenigów bez daty, Inowrocław, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał i napis, cynk, Ø 24,1mm, Menzel 6498/4. III
80 zł
65 zł
792 10 fenigów 1918, Żnin, Aw: Nominał i napis, Rw: Nominał i napis, żelazo, ośmiokątna 21x21mm, Menzel 14566/3. III+
30 zł
24 zł