Aukcja nr 14

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
Jesteś w: A14  LITERATURA
1073 A. Brückner- Encyklopedia staropolska, 1070 str., ilustracje w tekście, Warszawa 1939, 2 tomy w oryginalnej oprawie, stan zacho- wania bardzo dobry
300 zł
240 zł
1074 M.J. Brzezicki- Medale i odznaki polskie i Polski dotyczące bite poza Polską w latach 1939-1977, 375 str., liczne ilustracje w tekście, Londyn 1977, oprawa kartonowa
90 zł
1075 Emporium- Hamburg Aukcja 23, 16-17.XII.1991, 436 str. i 4846 poz., w tym 285 pozycji polskich w większości ze zbioru Ericha Weisego dyrektora archiwum w Stade; przed ..
90 zł
72 zł
1076 M. Gumowski- Podręcznik numizmatyki polskiej, 294 str., 80 tablic, Kraków 1914, twarda oprawa ze złoceniami
600 zł
620 zł
1077 M. Gumowski- Monety polskie, 176 str. 32 tabl., Warszawa 1924, twarda oprawa
60 zł
50 zł
1078 M. Gumowski- Pieczęcie i herby miejscowości województwa lubelskiego, 102 str., ilustracje w tekście, Lublin 1959, półskórek ze złoceniami
120 zł
100 zł
1079 M. Gumowski- Dzieje mennicy toruńskiej, 188 str., 18 tablic i ilustracje w tekście, Toruń 1961, półskórek ze złoceniami
200 zł
1080 M. Gumowski- Bibliografia numizmatyki polskiej, 213 str., Tortuń 1967, oprawa kartonowa
70 zł
80 zł
1081 P. V. Hill, J. P. Kent- Late Roman Bronze Coinage 324-498, 114 str., 4 tablice, London 1978, twarda oprawa
60 zł
1082 P. Ilisch- Die mittelalterliche Münzprägung der Bischofe von Münster, 209 str., zdjęcia w tekście, Münster 1994, oprawa kartonowa
100 zł
1083 R. Kiersnowski- Pieniądz kruszcowy w Polsce wczesnośredniowiecznej, 536 str., Warszawa 1960, twarda oprawa; ładny egzemplarz
120 zł
150 zł
1084 W. Lesiuk- Pieniądz zastępczy na Śląsku 1914-1924, 182 str. + 32 tablice, Wrocław 1971, twarda oprawa
70 zł
55 zł
1085 H. Mańkowski- Fałszywe monety polskie, 120 str., 10 tablic i ilustracje w tekście, Poznań 1930, reprint Warszawa 1973, półskórek ze złoceniami
90 zł
1086 P. Menzel- deutsche Motmünzen und sonstige Geldersatzmarken 1873-1932, 557 str., 88 tablic, Berlin 1982, twarda oprawa
120 zł
1087 I.W. Migunow- Redkija russkija monety s 1699 do 1914, 96 str., ilustracje i wycena w tekście, Moskwa 1914, twarda oprawa
100 zł
120 zł
1088 K. Plage- Okres Stanisława Augusta w historii numizmatyki polskiej. Monety bite dla prowincji polskich przez Austryę i Prusy oraz monety Wolnego Miasta Gdańska.. Mone..
120 zł
100 zł
1089 E. Raczyński- Gabinet medalów polskich, tomy I, II i III , 1095 str., 743 ilustracje, Wrocław 1838 i Poznań 1841, w tomie III karta tytułowa odbita na kserografie, dr..
2 100 zł
2 150 zł
1090 T. Rewoliński- Katalog medali religijnych odnoszących się do `Kościoła Katolickiego we wszystkich krajach dawnej Polski ze zbioru T. Rewolińskiego..Cz.I i II, 192 str..
100 zł
1091 F. von Schrötter- Das preussische Münzwesen in 18, Jahrhundert. Die Münzen aus der Zeit der Könige Friedrich I und Friedrich Wilhelm I, 113 str., 19 tablic, Berlin 19..
180 zł
1092 B. Sikorski- Pieniądz zastępczy majątków ziemskich- katalog żetonów dominialnych, 478 str., rysunki w tekście, Piła 1994-95, twarda oprawa
240 zł
195 zł