Aukcja nr 14
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
446 | August II Mocny 1697-1733 talar 1701, Drezno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Schnee 996, Dav. 2647. |
III VF |
1 200 zł 1 000 zł
447 | August II Mocny 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Insygnia koronacyjne i napisy, Rw: Król na koniu, Schnee 1011, Dav. 2655. |
II- EF- |
1 200 zł 1 250 zł
448 | August II Mocny 1697-1733 talar 1725, Drezno, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Schnee 1015, Dav. 2653. |
1 200 zł 1 250 zł
449 | August II Mocny 1697-1733 gulden 1697, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Merseb. 1388, Dav. 819, lekko pęknięty krążek. |
II- EF- |
800 zł 640 zł
450 | August II Mocny 1697-1733 gulden 1703, Drezno, j.w., Merseb. 1438, Dav. 819. |
III VF |
450 zł 400 zł
451 | August II Mocny 1697-1733 1/6 talara 1711, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Merseb. 1612, Kop. 149 V 2, bardzo ładny i rzadki egzemplarz ze starą patyną. |
I/II UNC/EF |
700 zł 560 zł
452 | August II Mocny 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop. 302 II 1-R-, Merseb. 1652. |
200 zł 200 zł
453 | August II Mocny 1697-1733 szóstak 1706, Lipsk, j.w., Kop. 302 II 3a-RR-, Merseb. 1654. |
III VF |
250 zł 200 zł
454 | August II Mocny 1697-1733 1/12 talara Lipsk, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Wieniec i napisy, Kop. 190 I L 5, Merseb. 1614. |
II- EF- |
80 zł 80 zł
455 | August II Mocny 1697-1733 dwugrosz 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys i napis, Kop. 232 I-R-, Merseb. 1662, moneta była wybita z okazji śmierci królowej Krystyny Eberhardyny. |
150 zł 120 zł
456 | August II Mocny 1697-1733 grosz 1717, Drezno, Aw: Napis, Rw: Żaglowiec i napisy, Kop. 219 I-R-, moneta była wybita z okazji śmierci matki króla Anny Zofii. |
120 zł 160 zł
457 | August II Mocny 1697-1733 1/24 talara 1729, Drezno, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Wieniec i napisy, Kop. 137 IV 19, Merseb. 1619, ładny egzemplarz, patyna. |
80 zł 95 zł
458 | August II Mocny 1697-1733 szeląg 1715, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Napis i herb Gdańska, Kop. 313 I-RRR-, H-Cz. 2649 R5, niezmiernie rzadka moneta. |
III VF |
500 zł 600 zł