Aukcja nr 14

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
Jesteś w: A14  POLSKA  Zygmunt III Waza 1587-1632
324 Zygmunt III Waza 1587-1632
trojak 1622, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kop. LX 6, Wal. XCVII.
30 zł
25 zł
325 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzykrucierzówka 1616, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 982, Kurp. 523 R2.
100 zł
90 zł
326 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzykrucierzówka 1617, Kraków, j.w., Gum. 983, Kurp. 525 R2, odmiana z h. Sas.
100 zł
80 zł
327 Zygmunt III Waza 1587-1632
trzykrucierzówka 1617, Kraków, j.w., Gum. 983, Kop. 525 R2.
100 zł
80 zł
328 Zygmunt III Waza 1587-1632
półtorak 1614, Bydgoszcz, Orzeł i napis, Rw: Jabłko królewskie i napis Gum. 958, Kurp. 420 R4.
60 zł
105 zł
329 Zygmunt III Waza 1587-1632
półtorak 1628, Elbląg, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko królewskie i napis, Kop.I 1-R-, Bahr. 9325, Ahl. 22 R.
50 zł
80 zł
330 Zygmunt III Waza 1587-1632
półtorak 1630, Elbląg, j.w., Kop.I 3, Bahr. 9335, Ahl. 24.
30 zł
40 zł
331 Zygmunt III Waza 1587-1632
półtorak 1632, Elbląg, j.w., Kop.I 5b, Bahr. 9350, Ahl. 4a, odmiana napisu REG SVE.
30 zł
50 zł
332 Zygmunt III Waza 1587-1632
półtorak 1635, Elbląg, j.w., Kop.I 8-R, Bahr. 9360, Ahl. 7 XR, rocznik rzadziej spotykany w handlu.
80 zł
160 zł
333 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1594, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum. 917, Kurp. 269 R5, T. 12, rzadka moneta ze znakami dzbanuszek, słońce i topór.
200 zł
350 zł
334 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1597, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum. 919, Kurp. 287 R5, duźa rzadkość.
400 zł
580 zł
335 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1604, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum. 935, Kurp. 322 R1.
50 zł
55 zł
336 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1605, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: j.w., Gum. 937, Kurp. 324 R1.
50 zł
40 zł
337 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1606, Kraków, j.w., Gum. 939, Kurp. 337 R.
50 zł
40 zł
338 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1607, Kraków, j.w., Gum. 941, Kurp. 343 R, h. Lewart w tarczy owalnej, duźe popiersie.
75 zł
60 zł
339 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1607, Kraków, j.w., Gum. 941, Kurp. 348 R, h. Lewart w tarczy prostokątnej, małe popiersie.
50 zł
40 zł
340 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1607, Kraków, Aw Korona i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum. 944, Kurp. 362 R, lekko wyszczerbiony krążek, rzadsza odmiana z h. Lewart na awersie.
50 zł
40 zł
341 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1610 z omyłkową datą 1601, Wilno, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum. 1318, T. 10, Kurp. 2069 R4 odmiana napisowa LITV na awersie.
III-
VF-
200 zł
160 zł
342 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1611, Wilno, j.w., Gum. 1319, Kurp. 2074 R, moneta wybita lekko uszkodzonym stemplem.
80 zł
85 zł
343 Zygmunt III Waza 1587-1632
grosz 1613, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum. 950, Kurp. 386 R3, drobna wada krążka.
II/III
EF/VF
70 zł
60 zł