Aukcja nr 14

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
Jesteś w: A14  MEDALE
837 Polska
czworokątny medal Tadeusza Kościuszki 1917 r., Aw: W okręgu popiersie w lewo; u góry napis: KOŚCIUSZKO, na dole daty 1817-1917, Rw: Poziomy napis: W STULETNIĄ ROCZNIC..
350 zł
280 zł
medal antyspekulacyjny 1918 r., Aw: Popiersia szlachcica, chłopa i żyda i napis wotoku: HEJ RAMIĘ ..
838 Polska
medal antyspekulacyjny 1918 r., Aw: Popiersia szlachcica, chłopa i żyda i napis wotoku: HEJ RAMIĘ DO RAMIENIA; na dole poziomy napis: OD OGŁODZONEJ WARSZAWY W HOŁDZIE..
60 zł
50 zł
medal arcybiskupa Teodorowicza 1927 r., Aw: Popiersie w lewo i napis: JÓZEF TEODOROWICZ ARCYBISKUP..
839 Polska
medal arcybiskupa Teodorowicza 1927 r., Aw: Popiersie w lewo i napis: JÓZEF TEODOROWICZ ARCYBISKUP OBRZ. ORM., Rw: Katedra ormiańska we Lwowie; w otoku napis: W 25 RO..
300 zł
680 zł
840 Polska
medal autorstwa St. Repety w setną rocznicę Powstania Listopadowego 1930 r., Aw: Na tle stylizowanego drzewa poziomy napis: SETNĄ ROCZNICA POWSTANIA ZBROJNEGO NARODU ..
100 zł
80 zł
841 Polska
medal nagrodowy 1934 r., Aw: W wieńcu laurowym pozimy napis: ZA CHLUBNE WYNIKI PRACY, Rw: W polu pług i snop zboża, w tle fabryka i napis w otoku: REG. WYSTAWA ROLN. ..
150 zł
842 Polska
medal z okazji budowy Kopca Piłsudskiego autorstwa J. Bandury, 1936 r., Aw: Stylizowane postacie z łopatami idące w lewo, Rw: Napis w siedmiu wierszach rozdzielony ło..
100 zł
90 zł
843 Polska
sesja naukowa Polskiej Akademii Nauk 1953 r., Aw: Pomnik Mikołaja w Warszawie i napis: ASTRONOMIA DIGNISSIMA HOMINI LIBERO, Rw: W otoku znaki zodiaku i napis poziomy:..
100 zł
130 zł
medal na 500-lecie powrotu Gdańska do Polski 1954 r., Aw: Trzy postacie i napis w otoku: W PIĘĆSET..
844 Polska
medal na 500-lecie powrotu Gdańska do Polski 1954 r., Aw: Trzy postacie i napis w otoku: W PIĘĆSETLECIE POWROTU GDAŃSKA.., Rw: Widok Starówki gdańskiej z herbem Gdańs..
100 zł
130 zł
845 Polska
medal sygn. W. Kowalik na 1.000-lecie monety polskiej, Aw: Scena bicia monety i napis: TYSIĄC LAT MONETY POLSKIEJ 966-1966, Rw: Orzeł piastowski, denar Mieszka, monet..
60 zł
846 ANGLIA
medal srebrny grawerowany- XVII w, Aw: Popiersie króla trzy czwarte na wprost i napis: GIVE THY IUDGMENTS O GOD UNTO THE KIN.., Rw: Popiersie syna królewskiego trzy c..
150 zł
120 zł
847 NIEMCY
medal religijny ze śladem starej zawieszki 1539 r., Aw: Scena ukrzyżowania Chrystusa i napis w otoku: CHRISTI CREVTZ.... MDXXXIX, Rw: Scena Ostatniej Wieczerzy i napi..
2 000 zł
848 NIEMCY
medal religijny wielkości dukata XVII w., Aw: Napis poziomy: Wohl den.. i w otoku: Siehe Herr Ich.., Rw: Dwie tablice z Czwartym Przykazaniem, złoto 3.36 g.
450 zł
849 NIEMCY
medal chrzestny z zawieszką- XVII-XVIII w., Aw: Grupa postaci z dzieckiem i napis wotoku, Rw: Scena chrztu i napis w otoku: LAS VNSRE KINDER.., srebro 36 mm, 14.58 g.
III-
VF-
150 zł
medal alegoryczny na klęski wojenne Niemców, prawdopodobnie Saksonia XVII w., Aw: Rycerz z tarczą .. medal alegoryczny na klęski wojenne Niemców, prawdopodobnie Saksonia XVII w., Aw: Rycerz z tarczą ..
850 NIEMCY
medal alegoryczny na klęski wojenne Niemców, prawdopodobnie Saksonia XVII w., Aw: Rycerz z tarczą i lancą brodzący w bagnie; w tle płonące miasto; wokół wieniec ciern..
500 zł
851 NIEMCY
medal chrzestny Jan Buchheima XVII w., Aw: Stojący Chrystus z dzieckiem na ręku; wokół grupka dzieci i napis: SO FUHRT.., Rw: Scena chrztu Chrystusa w rzece i napis: ..
450 zł
852 NIEMCY
talar chrzestny- Harz (Zellefelder Münze) 1721 r., Aw: Scena chrztu Chrystusa; w polu napisy hebrajskie i niemieckie, Rw: Napis poziomy; u dołu sygn. E.P.H.; w otoku ..
600 zł
medal religijny XVIII w., Aw: Zmartwychwstały Chrystus, wokół aniołki i napis: HIER AUS DER QUELLE..
853 NIEMCY
medal religijny XVIII w., Aw: Zmartwychwstały Chrystus, wokół aniołki i napis: HIER AUS DER QUELLE SELBST.., Rw: Scena chrztu Chrystusa i napis: WIR SIND DURCH EINEN ..
250 zł
854 NIEMCY
medal chrzestny XVIII w., Aw: Kapłan z dzieckiem przy chrzcielnicy i napis: ICH GEBE ES HERRN WIEDER, w odcinku: SAM.IV.28, Rw: Drzewo i napis: KINDER SIND EINE GABE;..
120 zł
medal religijny XVIII w., Aw: Płynąca Arka Noego; nad nią gołębica z gałązką oliwną i napis: BEFIE.. medal religijny XVIII w., Aw: Płynąca Arka Noego; nad nią gołębica z gałązką oliwną i napis: BEFIE..
855 NIEMCY
medal religijny XVIII w., Aw: Płynąca Arka Noego; nad nią gołębica z gałązką oliwną i napis: BEFIEHL DEM HERRN DEINE WEGE; w odcinku: UND HOFFE AUFHIN, Rw: Płonący oł..
150 zł
120 zł
856 NIEMCY
medal chrzestny- Norymberga XVIII w., Aw: Scena chrztu Chrystusa w rzece, z tyłu Adam i Ewa, Bóg Ojciec i Duch Święty; napis: AVS DEM VORBILD VNSERER TAVF, Rw: Scena ..
150 zł