Aukcja nr 14

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
Jesteś w: A14  MEDALE  NIEMCY
847 NIEMCY
medal religijny ze śladem starej zawieszki 1539 r., Aw: Scena ukrzyżowania Chrystusa i napis w otoku: CHRISTI CREVTZ.... MDXXXIX, Rw: Scena Ostatniej Wieczerzy i napi..
2 000 zł
848 NIEMCY
medal religijny wielkości dukata XVII w., Aw: Napis poziomy: Wohl den.. i w otoku: Siehe Herr Ich.., Rw: Dwie tablice z Czwartym Przykazaniem, złoto 3.36 g.
450 zł
849 NIEMCY
medal chrzestny z zawieszką- XVII-XVIII w., Aw: Grupa postaci z dzieckiem i napis wotoku, Rw: Scena chrztu i napis w otoku: LAS VNSRE KINDER.., srebro 36 mm, 14.58 g.
III-
VF-
150 zł
medal alegoryczny na klęski wojenne Niemców, prawdopodobnie Saksonia XVII w., Aw: Rycerz z tarczą .. medal alegoryczny na klęski wojenne Niemców, prawdopodobnie Saksonia XVII w., Aw: Rycerz z tarczą ..
850 NIEMCY
medal alegoryczny na klęski wojenne Niemców, prawdopodobnie Saksonia XVII w., Aw: Rycerz z tarczą i lancą brodzący w bagnie; w tle płonące miasto; wokół wieniec ciern..
500 zł
851 NIEMCY
medal chrzestny Jan Buchheima XVII w., Aw: Stojący Chrystus z dzieckiem na ręku; wokół grupka dzieci i napis: SO FUHRT.., Rw: Scena chrztu Chrystusa w rzece i napis: ..
450 zł
852 NIEMCY
talar chrzestny- Harz (Zellefelder Münze) 1721 r., Aw: Scena chrztu Chrystusa; w polu napisy hebrajskie i niemieckie, Rw: Napis poziomy; u dołu sygn. E.P.H.; w otoku ..
600 zł
medal religijny XVIII w., Aw: Zmartwychwstały Chrystus, wokół aniołki i napis: HIER AUS DER QUELLE..
853 NIEMCY
medal religijny XVIII w., Aw: Zmartwychwstały Chrystus, wokół aniołki i napis: HIER AUS DER QUELLE SELBST.., Rw: Scena chrztu Chrystusa i napis: WIR SIND DURCH EINEN ..
250 zł
854 NIEMCY
medal chrzestny XVIII w., Aw: Kapłan z dzieckiem przy chrzcielnicy i napis: ICH GEBE ES HERRN WIEDER, w odcinku: SAM.IV.28, Rw: Drzewo i napis: KINDER SIND EINE GABE;..
120 zł
medal religijny XVIII w., Aw: Płynąca Arka Noego; nad nią gołębica z gałązką oliwną i napis: BEFIE.. medal religijny XVIII w., Aw: Płynąca Arka Noego; nad nią gołębica z gałązką oliwną i napis: BEFIE..
855 NIEMCY
medal religijny XVIII w., Aw: Płynąca Arka Noego; nad nią gołębica z gałązką oliwną i napis: BEFIEHL DEM HERRN DEINE WEGE; w odcinku: UND HOFFE AUFHIN, Rw: Płonący oł..
150 zł
120 zł
856 NIEMCY
medal chrzestny- Norymberga XVIII w., Aw: Scena chrztu Chrystusa w rzece, z tyłu Adam i Ewa, Bóg Ojciec i Duch Święty; napis: AVS DEM VORBILD VNSERER TAVF, Rw: Scena ..
150 zł
857 NIEMCY
medal religijny XVIII w., Aw: Trójca Święta; w otoku napis: DREI SIND DIE DA ZEUGEN IM HIMMEL, Rw: Pod koroną chrzcielnica, Biblia i kielich; napis w otoku: DREI SIND..
120 zł
858 NIEMCY
medal alegoryczny XVIII w., Aw: Dwie postacie kobiece i napis w otoku: 2 MARTHA FLEIS MARIEN GLVT, w odcinku: 3 FRAUENZIMER, Rw: Dwie stojące postacie kobiece i napis..
250 zł
medal religijny sygn. Loos, Aw: Siedzący Chrystus błogosławi dwójkę dzieci i napis, Rw: Na ołtarzu..
859 NIEMCY
medal religijny sygn. Loos, Aw: Siedzący Chrystus błogosławi dwójkę dzieci i napis, Rw: Na ołtarzu kielich, Biblia i wąż oplatający całość; napis poziomy SEY GETREU B..
150 zł
860 NIEMCY
120 zł
861 NIEMCY
medal chrzestny XIX w., Aw: Stojąca postać kobieca z wieńcem z gwiazd, obok kotwica, postument opleciony przez węża, w otoku napis: DIE TAUFEN KNÜPFT..; w odcinku: E..
150 zł
862 NIEMCY
medal religijny sygn. Loos, Aw: Dziecko klęczące przed Chrystusem i napis w otoku: HERR ICH LASSE DICH NICHT DU SEGNEST MICH DENN, w odcinku IB MOS.32.V.26, Rw: Ołtar..
120 zł
863 NIEMCY
medal alegoryczny autorstwa Loosa, Aw: Młodzieniec prowadzony przez kobietę do Świątyni Mądrości i napis: LASS WEISHEIT DICH.., Rw: Ołtarz z Dekalogiem i napis: THUE ..
100 zł
80 zł
medal chrzestny autorstwa Loosa i Lorenza, Aw: Scena chrztu Chrystusa i napis w otoku: ER WIRD MIT..
864 NIEMCY
medal chrzestny autorstwa Loosa i Lorenza, Aw: Scena chrztu Chrystusa i napis w otoku: ER WIRD MIT GEISTE TAUFEN, w odcinku LOOS, Rw: Popiersie Chrystusa w lewo, na r..
150 zł
medal alegoryczny XIX w., Aw: Dwaj witający się mężczyźni, z tyłu wóz, wielbłąd i owce, Rw: Stojąc.. medal alegoryczny XIX w., Aw: Dwaj witający się mężczyźni, z tyłu wóz, wielbłąd i owce, Rw: Stojąc..
865 NIEMCY
medal alegoryczny XIX w., Aw: Dwaj witający się mężczyźni, z tyłu wóz, wielbłąd i owce, Rw: Stojąca czapla na tle rzeki i napis: WER SEINEN VATER EHRET DER WIRD AUCH ..
150 zł
866 NIEMCY
medal na 800-lat Dynastii Wettynów 1889 r., Aw: Popiersie króla w prawo i napis: ALBERT KÖNIG VON SACHSEN, Rw: Kobieta z tarczą herbową Wettynów i data 1889, napis wo..
120 zł
100 zł