Polska, brakteat protekcyjny (absolucyjny), ok. 1113–1118

Cena wylicytowana: 380 zł
Aukcja zakończyła się 28-10-2021 20:49:20
330972
Opis: Polska - Bolesław III Krzywousty 1102-(1107–1138), brakteat protekcyjny (absolucyjny), ok. 1113–1118, Kraków lub Gniezno, Św. Wojciech stojący na wprost, z głową skierowaną w lewo, w lewej ręce trzyma pastorał, prawa ręka uniesiona w geście opieki nad klękającym księciem, legenda
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 25.0 mm, 0.32 g
Literatura: Frynas P.6.6, Kop. 47 (R4), Such. XI/XII w. XV/2, Gum-H. 81, Gum-P. 58, Str. tabl. XIII, Nakielski (Brakteaty Bolesława III Krzy

Cena końcowa: 380 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 239

1)  380 zł
2)  370 zł
3)  300 zł
4)  200 zł
5)  185 zł
6)  180 zł