Aukcja nr 80
USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
Jesteś w:
A80
261 | Powstanie Listopadowe (1830–1831) Dukat, 1831, Warszawa; Aw: Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał, po bokach data 18 - 31, w otoku kropka przed pochodnią, Orzeł polski oraz napis CONCORDIA RES PA.. |
7 000 zł 9 000 zł
262 | Powstanie Listopadowe (1830–1831) Dukat, 1831, Warszawa; Aw: Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał, po bokach data 18 - 31, w otoku kropka przed pochodnią, Orzeł polski oraz napis CONCORDIA RES PA.. |
6 000 zł 9 000 zł
263 | Powstanie Listopadowe (1830–1831) 5 złotych, 1831 KG, Warszawa; na rewersie ułamek 211/625 z kreską ułamkową w stopie menniczej; Aw: Orzeł polski i Pogoń litewska w tarczy herbowej pod koroną, KRÓLES.. |
II+ EF+ |
2 500 zł 4 200 zł
264 | Powstanie Listopadowe (1830–1831) 2 złote, 1831 KG, Warszawa; odmiana z kropką po POL i Pogonią z pochwą na miecz; Bitkin 4, H-Cz. 3661, Kop. 2748 (R1), Plage 273, Berezowski 2.50 zł; stara patyna, e.. |
I/I- UNC/UNC- |
1 500 zł 4 200 zł
265 | Powstanie Listopadowe (1830–1831) 2 złote, 1831 KG, Warszawa; odmiana z kropką po POL i Pogonią z pochwą na miecz; Bitkin 4, H-Cz. 3661, Kop. 2748 (R1), Plage 273, Berezowski 2.50 zł; subtelna patyna.. |
I- UNC- |
1 000 zł 5 000 zł
266 | Powstanie Listopadowe (1830–1831) 10 groszy, 1831 KG, Warszawa; łapy Orła zgięte, nad wiązaniem wieńca jedna jagódka; Bitkin 6 (R), Kop. 2746 var., Plage 279, Berezowski 3 zł; patyna. |
II- EF- |
400 zł 460 zł
267 | Powstanie Listopadowe (1830–1831) 3 grosze, 1831 KG, Warszawa; łapy Orła proste, z kropką po POLS; Bitkin 8, Iger PL.31.1.a (R), Plage 282; pięknie zachowane. |
I- UNC- |
600 zł 3 000 zł
268 | Wolne Miasto Kraków (1815–1846) 5 groszy, 1835, Wiedeń; Bitkin 3, H-Cz. 3825, Kop. 7857 (R1), Plage 296, Berezowski 0.60 zł; delikatna patyna, moneta pięknie zachowana z dużym blaskiem menniczym. |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 1 950 zł
269 | Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855) 1 1/2 rubla = 10 złotych, 1835 НГ, Petersburg; odmiana z wąską koroną, po trzeciej i czwartej kępce po dwie jagody; Bitkin 1088, Kuriański Z10P35.2, Plage 323, Berez.. |
II+/I- EF+/UNC- |
2 000 zł 3 100 zł
270 | Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855) 1 1/2 rubla = 10 złotych, 1836 MW, Warszawa; małe cyfry daty, cyfra roku 6 zakręcona; Bitkin 1132, Kuriański Z10W36.2.h, Plage 325, Berezowski 12.50 zł; delikatna pa.. |
1 000 zł 900 zł
271 | Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855) 1 1/2 rubla = 10 złotych, 1836 НГ, Petersburg; wąska korona nad dwugłowym Orłem, po trzeciej i czwartej kępce po dwie jagody; Bitkin 1089, Kuriański Z10P36.2, Plage .. |
750 zł 900 zł
272 | Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855) 1 1/2 rubla = 10 złotych, 1838 MW, Warszawa; Bitkin 1134 (R2), Kop. 9452 (R3), Kuriański Z10W38.1.a, Plage 335 (R2), Berezowski 50 zł; miejscowa patyna, wyjątkowo rz.. |
5 000 zł 8 000 zł
273 | Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855) 1 1/2 rubla = 10 złotych, 1840 MW, Warszawa; Bitkin 1136 (R), Kop. 9456 (R4), Kuriański Z10W40.1, Plage 339, Berezowski 15 zł; rzadszy rocznik w przyzwoitym stanie z.. |
III+/II- VF+/EF- |
2 000 zł 3 000 zł
274 | Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855) 15 kopiejek = 1 złoty, 1840 НГ, Petersburg; litery Н – Г nieco pochylone; Bitkin 1122, Kuriański Z1P40.1.a, Plage 416, Berezowski 2 zł; delikatna patyna, piękna mone.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
2 000 zł 1 600 zł
275 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 10 złotych, 1932, Londyn; Głowa kobiety w czepcu – bez znaku menniczego; Kop. 2975, Parchimowicz 120b; piękne. |
I/I- UNC/UNC- |
300 zł 1 300 zł
276 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 10 złotych, 1933, Warszawa; Jan III Sobieski – 250. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej; Kop. 2982 (R), Parchimowicz 121; delikatnie przetarte na awersie, ale moneta bardz.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
700 zł 1 200 zł
277 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 10 złotych, 1933, Warszawa; Romuald Traugutt – 70. rocznica Powstania Styczniowego; Kop. 2986 (R), Parchimowicz 122; patyna, pięknie zachowana moneta w pudełku NGC n.. |
I- UNC- |
1 000 zł 2 200 zł
278 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 10 złotych, 1933, Warszawa; Romuald Traugutt – 70. rocznica Powstania Styczniowego; Kop. 2986 (R), Parchimowicz 122; mikroryski, ale bardzo ładny stan zachowania mon.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
800 zł 1 300 zł
279 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 10 złotych, 1934 S, Warszawa; Józef Piłsudski – Orzeł Strzelecki (na pamiątkę 20. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej Legionów Polskich); Kop. 2996 (R), Pa.. |
II+/I- EF+/UNC- |
400 zł 1 400 zł
280 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 10 złotych, 1936, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3004, Parchimowicz 124c; piękna moneta w pudełku NGC nr 5790333-009 z oceną MS63. |
I/I- UNC/UNC- |
800 zł 1 400 zł