Aukcja nr 80
USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
431 | POLSKA / Jan Kazimierz (1648–1668) medal z okazji zawarcia pokoju w Oliwie, 1660, autorstwa Jana Höhna młodszego; Aw: Popiersie króla w prawo, na dole sygnatura h.IUN., IOANNES CASIMIR9 D•G•POL•&SUEC•.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
3 000 zł 4 000 zł
432 | POLSKA / Michał Korybut Wiśniowiecki (1669–1673) Medal koronacyjny, bez daty (1669), autorstwa Jana Buchheima, Wrocław (?); Aw: Popiersie władcy lekko w prawo, (kwiat) MICH • D • G • REX POL • M • DVX LIT • RUS • P.. |
300 000 zł 280 000 zł
433 | POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696) Medal na pamiątkę zwycięstwa pod Wiedniem, 1683, autorstwa Jana Höhna Młodszego, Gdańsk; Aw: Popiersie władcy w prawo, w antykizującym stroju, niżej ligatura IH, IOA.. |
30 000 zł 26 000 zł
434 | POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696) Medal upamiętniający powstanie antytureckiej Ligi Świętej, 1684, autorstwa Jana Höhna młodszego, Gdańsk; Aw: Wieniec, w którym popiersie Jana III w prawo, na odcięci.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
35 000 zł 48 000 zł
435 | Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1812) Medal na pamiątkę utworzenia Towarzystwa Przyjaciół Nauk, 1808, projektu Jana Ligbera, Warszawa; Aw: Popiersie władcy w lewo, w peruce, niżej sygnatura LL, FRYDERYK .. |
I- UNC- |
10 000 zł 9 500 zł
436 | Królestwo Polskie / Mikołaj I (1825–1855) Medal na 250. rocznicę fundacji Uniwersytetu w Wilnie, 1828, projektu Fiodora Tołstoja; Aw: Głowa Mikołaja I w prawo, niżej sygnatura Г. ФЕОДОР • ТОЛСТОЙ., NICOLAO I.. |
I- UNC- |
50 000 zł 0 zł
437 | POLSKA / Polska pod zaborami Medal pamiątkowy dedykowany Jadwidze „Deotymie” Łuszczewskiej, 1897, projektu Władysława Wojciechowskiego, Kraków; Aw: Popiersie w prawo, JADWIGA ŁUSZCZYŃSKA - DEOTY.. |
II- EF- |
2 500 zł 5 000 zł
438 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal dedykowany Bolesławowi Orlińskiemu, 1926, Warszawa, projektował Józef Aumiller; Aw: Popiersie w mundurze w lewo, w dolnej części znak mennicy i sygnatura J.Avm.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 400 zł
439 | POLSKA / Medale Polonii na emigracji Medal wybity na pamiątkę 150. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, 1967, Wawa; Aw: Popiersia Kościuszki i Piłsudskiego w.. |
I UNC |
500 zł 1 500 zł
440 | POLSKA / Medale Polonii na emigracji Medal wybity na pamiątkę 150. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, 1967, Wawa; Aw: Popiersia Kościuszki i Piłsudskiego w.. |
I UNC |
500 zł 650 zł
441 | WIELKA BRYTANIA / Jerzy II (1727–1760) Medal na pamiątkę 25. rocznicy zawarcia pokoju w Utrechcie, 1738, wykonał N. von Swinderen; Aw: Belgia siedząca w prawo, przed świątynią Janusa, trzymająca laskę z c.. |
6 500 zł 7 000 zł
442 | ROSJA / Mikołaj I (1825–1855) Żeton koronacyjny, 1826; Aw: Ukoronowany monogram cara; Rw: Korona, poniżej napis КОРОНОВАНЪ / ВЪ МОСКВҌ / 1826; Diakov 446.9, Smirnov 414; srebro, 22.2 mm, 4.20 g; .. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 600 zł
443 | ROSJA / Mikołaj I (1825–1855) Medal nagrodowy dla absolwentów gimnazjum męskiego, niedatowany (1835); Aw: Dwugłowy Orzeł; Rw: Minerwa trzymająca lampę i wieniec, za nią sowa, glob i zwoje, ПРЕУСН.. |
II+ EF+ |
800 zł 950 zł