Aukcja nr 80

USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
Jesteś w: A80  MEDALE
431 POLSKA / Jan Kazimierz (1648–1668)
medal z okazji zawarcia pokoju w Oliwie, 1660, autorstwa Jana Höhna młodszego; Aw: Popiersie króla w prawo, na dole sygnatura h.IUN., IOANNES CASIMIR9 D•G•POL•&SUEC•..
II-/III+
EF-/VF+
3 000 zł
4 000 zł
432 POLSKA / Michał Korybut Wiśniowiecki (1669–1673)
Medal koronacyjny, bez daty (1669), autorstwa Jana Buchheima, Wrocław (?); Aw: Popiersie władcy lekko w prawo, (kwiat) MICH • D • G • REX POL • M • DVX LIT • RUS • P..
300 000 zł
280 000 zł
433 POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696)
Medal na pamiątkę zwycięstwa pod Wiedniem, 1683, autorstwa Jana Höhna Młodszego, Gdańsk; Aw: Popiersie władcy w prawo, w antykizującym stroju, niżej ligatura IH, IOA..
30 000 zł
26 000 zł
434 POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696)
Medal upamiętniający powstanie antytureckiej Ligi Świętej, 1684, autorstwa Jana Höhna młodszego, Gdańsk; Aw: Wieniec, w którym popiersie Jana III w prawo, na odcięci..
I-/II+
UNC-/EF+
35 000 zł
48 000 zł
435 Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1812)
Medal na pamiątkę utworzenia Towarzystwa Przyjaciół Nauk, 1808, projektu Jana Ligbera, Warszawa; Aw: Popiersie władcy w lewo, w peruce, niżej sygnatura LL, FRYDERYK ..
10 000 zł
9 500 zł
436 Królestwo Polskie / Mikołaj I (1825–1855)
Medal na 250. rocznicę fundacji Uniwersytetu w Wilnie, 1828, projektu Fiodora Tołstoja; Aw: Głowa Mikołaja I w prawo, niżej sygnatura Г. ФЕОДОР • ТОЛСТОЙ., NICOLAO I..
50 000 zł
0 zł
437 POLSKA / Polska pod zaborami
Medal pamiątkowy dedykowany Jadwidze „Deotymie” Łuszczewskiej, 1897, projektu Władysława Wojciechowskiego, Kraków; Aw: Popiersie w prawo, JADWIGA ŁUSZCZYŃSKA - DEOTY..
2 500 zł
5 000 zł
438 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal dedykowany Bolesławowi Orlińskiemu, 1926, Warszawa, projektował Józef Aumiller; Aw: Popiersie w mundurze w lewo, w dolnej części znak mennicy i sygnatura J.Avm..
1 000 zł
2 400 zł
439 POLSKA / Medale Polonii na emigracji
Medal wybity na pamiątkę 150. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, 1967, Wawa; Aw: Popiersia Kościuszki i Piłsudskiego w..
500 zł
1 500 zł
440 POLSKA / Medale Polonii na emigracji
500 zł
650 zł
441 WIELKA BRYTANIA / Jerzy II (1727–1760)
Medal na pamiątkę 25. rocznicy zawarcia pokoju w Utrechcie, 1738, wykonał N. von Swinderen; Aw: Belgia siedząca w prawo, przed świątynią Janusa, trzymająca laskę z c..
6 500 zł
7 000 zł
442 ROSJA / Mikołaj I (1825–1855)
Żeton koronacyjny, 1826; Aw: Ukoronowany monogram cara; Rw: Korona, poniżej napis КОРОНОВАНЪ / ВЪ МОСКВҌ / 1826; Diakov 446.9, Smirnov 414; srebro, 22.2 mm, 4.20 g; ..
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
600 zł
443 ROSJA / Mikołaj I (1825–1855)
Medal nagrodowy dla absolwentów gimnazjum męskiego, niedatowany (1835); Aw: Dwugłowy Orzeł; Rw: Minerwa trzymająca lampę i wieniec, za nią sowa, glob i zwoje, ПРЕУСН..
800 zł
950 zł