Aukcja nr 75

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Jesteś w: A75
501 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal pamiątkowy August Hlond, 1930, projektu Jana Wysockiego, Warszawa; Aw: Popiersie w lewo, w dolnej części sygnatura JWysocki, AVGVSTVS CARD • HLOND - PRIMAS POLO..
400 zł
440 zł
502 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę 10. rocznicy cudu nad Wisłą, 1930, projektu Stefana Rufina Koźbielewskiego, Warszawa; Aw: Na tle Warszawy popiersie papieża Piusa XI w lewo w ozdobn..
400 zł
950 zł
503 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę 75. urodzin Aleksandra Brücknera, 1931, projektu Piotra Wojtowicza, Warszawa; Aw: Popiersie w prawo, na odcięciu sygnatura P. Wojtowicz 1930, ALEKSA..
400 zł
550 zł
504 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę odbudowy Pałacu Staszica, 1931, projektu Józefa Aumillera, Warszawa; Aw: Głowa w lewo, niżej sygnatura J.AVMILLER, KAZIMIERZ • ŻORAWSKI • PREZES • T..
400 zł
400 zł
505 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę XXII Pucharu Gordona Bennetta, 1934, projektu Stanisława Repety, Warszawa; Aw: Stylizowana, klęcząca postać kobieca, trzymająca wieniec, obok balon,..
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
2 400 zł
506 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych Challenge, 1934, projektu Stanisława Repety, Warszawa; Aw: Sylwetka mężczyzny skaczącego wśród chmu..
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
850 zł
507 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę XXIV Pucharu Gordona Bennetta, 1936, projektu Stanisława Szukalskiego, Warszawa; Aw: Stylizowana postać Ikara, biegnąca w lewo, trzymająca nad głową..
800 zł
4 500 zł
508 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę rozpoczęcia rejsów MS Batory, 1937, projektu Józefa Aumillera, Warszawa; Aw: MS Batory płynący w prawo, wyżej herb Zęby, z prawej sygnatura J.AVMILL..
250 zł
2 000 zł
509 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę złotych godów 1937, Warszawa; Aw: Popiersie Ignacego Mościckiego w lewo, po bokach sygnatura J.AVMILLER i znak Mennicy Państwowej, PROFESOR IGNACY -..
400 zł
900 zł
510 POLSKA / Medale Polonii po II wojnie światowej
600 lat fundacji klasztoru na Jasnej Górze, 1982, projektu Michaela Rizello, Londyn; Aw: Popiersie Jana Pawła II w lewo, JOANNES PAULUS II; Rw: Matka Boska Częstochow..
7 500 zł
7 000 zł
511 POLSKA / Medale Polonii po II wojnie światowej
I/I-
UNC/UNC-
200 zł
320 zł
512 POLSKA / Plakiety Mennicy Polskiej
Plakieta, Ratusz w Poznaniu, 1928, projektu Stefana Rufina Koźbielewskiego, Warszawa; Widok ratusza w Poznaniu, niżej RATVSZ W POZNANIV, obok znak mennicy, na stronie..
400 zł
1 000 zł
513 HOLANDIA
Medal upamiętniający bunt grabarzy, 1696, autorstwa Jakoba van Dishoeckego; Aw: Neptun z trójzębem, w bidze, stylizowanej na łódź, ciągniętej po morzu przez dwa konie..
1 250 zł
1 800 zł
514 HOLANDIA / Wilhelm I Orański (1815–1840)
Medal na pamiątkę powstania Królestwa Zjednoczonych Niderlandów i inauguracji rządów Wilhelma Orańskiego, 1814; Aw: Głowa władcy w lewo, WILLEM D.G.G. PRINS VAN ORANJ..
3 000 zł
2 600 zł
515 ROSJA / Piotr I (1689–1725)
Medal na pamiątkę bitwy pod Gangutem, 1714, niesygnowany; Aw: Popiersie Piotra I w prawo, w zbroi i wieńcu laurowym na głowie, БОЖЇЕЮ • МЇΛОСТЇЮ • ПЕТРЪ • ПЕРВЫ • ЦРЬ..
I/I-
UNC/UNC-
1 500 zł
2 400 zł
516 ROSJA / Katarzyna II (1762–1796)
Medal koronacyjny, 1762, autorstwa Timofieja Iwanowa i I. G. Waechtera; Aw: Popiersie Elżbiety II w prawo, niżej sygnatura ΤИMOФЕН • ЇВАНОВ, Б. М. ЕКАТЕРИНА. II. IMПЕ..
I/I-
UNC/UNC-
1 500 zł
2 100 zł
517 ROSJA / Aleksander III (1881–1894)
Medal nagrodowy za ukończenie kursów w żeńskim gimnazjum, bez daty, niesygnowany; Aw: Popiersie Marii Fiodorownej w prawo, ГОСУДАРЫНЯ ИМПЕРАТРИЦА МАРIЯ ФЕОДОРОВНА; Rw..
II+/I-
EF+/UNC-
1 000 zł
1 700 zł
518 ODZNAKI i ODZNACZENIA / ELBLĄG
Odznaka pamiątkowa Związku Artylerzystów z Elbląga i Okolic, II poł. XIX w., Coburg; Wieniec, w którym dwie skrzyżowane armaty, na nich wzlatujący, ukoronowany ptak, ..
I/II
UNC/EF
1 000 zł
0 zł
519 ROSJA / Mikołaj I (1825–1855)
Medal za stłumienie powstania na Węgrzech i w Siedmiogrodzie, 1849; Dwugłowy Orzeł, wyżej Oko Opatrzności, С НАМИ БГЪ. РАЗУМЂЙТЕ ѨЗЫЦЫ И ПОКОРѦЙТЕСѦ, na stronie odwro..
500 zł
1 300 zł
520 AUSTRIA / Maksymilian II (1564–1576)
1/2 guldentalara (30 krajcarów), 1568, mennica Jáchymov; Aw: Półpostać władcy trzymającego berło oraz jabłko panowania z liczbą 30, MAXI II D G R IM S - AV GE H B & R..
800 zł
1 900 zł