Aukcja nr 75
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Jesteś w:
A75
501 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal pamiątkowy August Hlond, 1930, projektu Jana Wysockiego, Warszawa; Aw: Popiersie w lewo, w dolnej części sygnatura JWysocki, AVGVSTVS CARD • HLOND - PRIMAS POLO.. |
I- UNC- |
400 zł 440 zł
502 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę 10. rocznicy cudu nad Wisłą, 1930, projektu Stefana Rufina Koźbielewskiego, Warszawa; Aw: Na tle Warszawy popiersie papieża Piusa XI w lewo w ozdobn.. |
I- UNC- |
400 zł 950 zł
503 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę 75. urodzin Aleksandra Brücknera, 1931, projektu Piotra Wojtowicza, Warszawa; Aw: Popiersie w prawo, na odcięciu sygnatura P. Wojtowicz 1930, ALEKSA.. |
I UNC |
400 zł 550 zł
504 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę odbudowy Pałacu Staszica, 1931, projektu Józefa Aumillera, Warszawa; Aw: Głowa w lewo, niżej sygnatura J.AVMILLER, KAZIMIERZ • ŻORAWSKI • PREZES • T.. |
I UNC |
400 zł 400 zł
505 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę XXII Pucharu Gordona Bennetta, 1934, projektu Stanisława Repety, Warszawa; Aw: Stylizowana, klęcząca postać kobieca, trzymająca wieniec, obok balon,.. |
I/I- UNC/UNC- |
800 zł 2 400 zł
506 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych Challenge, 1934, projektu Stanisława Repety, Warszawa; Aw: Sylwetka mężczyzny skaczącego wśród chmu.. |
I/I- UNC/UNC- |
800 zł 850 zł
507 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę XXIV Pucharu Gordona Bennetta, 1936, projektu Stanisława Szukalskiego, Warszawa; Aw: Stylizowana postać Ikara, biegnąca w lewo, trzymająca nad głową.. |
I UNC |
800 zł 4 500 zł
508 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę rozpoczęcia rejsów MS Batory, 1937, projektu Józefa Aumillera, Warszawa; Aw: MS Batory płynący w prawo, wyżej herb Zęby, z prawej sygnatura J.AVMILL.. |
I UNC |
250 zł 2 000 zł
509 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę złotych godów 1937, Warszawa; Aw: Popiersie Ignacego Mościckiego w lewo, po bokach sygnatura J.AVMILLER i znak Mennicy Państwowej, PROFESOR IGNACY -.. |
I UNC |
400 zł 900 zł
510 | POLSKA / Medale Polonii po II wojnie światowej 600 lat fundacji klasztoru na Jasnej Górze, 1982, projektu Michaela Rizello, Londyn; Aw: Popiersie Jana Pawła II w lewo, JOANNES PAULUS II; Rw: Matka Boska Częstochow.. |
I UNC |
7 500 zł 7 000 zł
511 | POLSKA / Medale Polonii po II wojnie światowej 600 lat fundacji klasztoru na Jasnej Górze, 1982, projektu Michaela Rizello, Londyn; Aw: Popiersie Jana Pawła II w lewo, JOANNES PAULUS II; Rw: Matka Boska Częstochow.. |
I/I- UNC/UNC- |
200 zł 320 zł
512 | POLSKA / Plakiety Mennicy Polskiej Plakieta, Ratusz w Poznaniu, 1928, projektu Stefana Rufina Koźbielewskiego, Warszawa; Widok ratusza w Poznaniu, niżej RATVSZ W POZNANIV, obok znak mennicy, na stronie.. |
I UNC |
400 zł 1 000 zł
513 | HOLANDIA Medal upamiętniający bunt grabarzy, 1696, autorstwa Jakoba van Dishoeckego; Aw: Neptun z trójzębem, w bidze, stylizowanej na łódź, ciągniętej po morzu przez dwa konie.. |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 800 zł
514 | HOLANDIA / Wilhelm I Orański (1815–1840) Medal na pamiątkę powstania Królestwa Zjednoczonych Niderlandów i inauguracji rządów Wilhelma Orańskiego, 1814; Aw: Głowa władcy w lewo, WILLEM D.G.G. PRINS VAN ORANJ.. |
3 000 zł 2 600 zł
515 | ROSJA / Piotr I (1689–1725) Medal na pamiątkę bitwy pod Gangutem, 1714, niesygnowany; Aw: Popiersie Piotra I w prawo, w zbroi i wieńcu laurowym na głowie, БОЖЇЕЮ • МЇΛОСТЇЮ • ПЕТРЪ • ПЕРВЫ • ЦРЬ.. |
I/I- UNC/UNC- |
1 500 zł 2 400 zł
516 | ROSJA / Katarzyna II (1762–1796) Medal koronacyjny, 1762, autorstwa Timofieja Iwanowa i I. G. Waechtera; Aw: Popiersie Elżbiety II w prawo, niżej sygnatura ΤИMOФЕН • ЇВАНОВ, Б. М. ЕКАТЕРИНА. II. IMПЕ.. |
I/I- UNC/UNC- |
1 500 zł 2 100 zł
517 | ROSJA / Aleksander III (1881–1894) Medal nagrodowy za ukończenie kursów w żeńskim gimnazjum, bez daty, niesygnowany; Aw: Popiersie Marii Fiodorownej w prawo, ГОСУДАРЫНЯ ИМПЕРАТРИЦА МАРIЯ ФЕОДОРОВНА; Rw.. |
II+/I- EF+/UNC- |
1 000 zł 1 700 zł
518 | ODZNAKI i ODZNACZENIA / ELBLĄG Odznaka pamiątkowa Związku Artylerzystów z Elbląga i Okolic, II poł. XIX w., Coburg; Wieniec, w którym dwie skrzyżowane armaty, na nich wzlatujący, ukoronowany ptak, .. |
I/II UNC/EF |
1 000 zł 0 zł
519 | ROSJA / Mikołaj I (1825–1855) Medal za stłumienie powstania na Węgrzech i w Siedmiogrodzie, 1849; Dwugłowy Orzeł, wyżej Oko Opatrzności, С НАМИ БГЪ. РАЗУМЂЙТЕ ѨЗЫЦЫ И ПОКОРѦЙТЕСѦ, na stronie odwro.. |
II+ EF+ |
500 zł 1 300 zł
520 | AUSTRIA / Maksymilian II (1564–1576) 1/2 guldentalara (30 krajcarów), 1568, mennica Jáchymov; Aw: Półpostać władcy trzymającego berło oraz jabłko panowania z liczbą 30, MAXI II D G R IM S - AV GE H B & R.. |
III VF |
800 zł 1 900 zł