Aukcja nr 75
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Jesteś w:
A75
481 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal pośmiertny Jerzego Lubomirskiego, 1894; Aw: Herb Szreniawa bez Krzyża, PAMIĘCI / JERZEGO / LUBOMIRSKIEGO / 1865–1894; Rw: Orzeł / WIERZYŁ w OJCZYZNĘ / i / KOŚCI.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 6 000 zł
482 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal nagrodowy Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie, 1894, projektu Cypriana Godebskiego, Paryż (?); Aw: Gałązka palmowa, obok POWSZECHNA WYSTAWA / KRAJOWA / 1894;.. |
I- UNC- |
1 000 zł 2 400 zł
483 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal nagrodowy Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie, 1894, projektu Cypriana Godebskiego, Paryż (?); Aw: Gałązka palmowa, obok POWSZECHNA WYSTAWA / KRAJOWA / 1894;.. |
I UNC |
800 zł 1 300 zł
484 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal pamiątkowy dedykowany Jadwidze „Deotymie” Łuszczewskiej, 1897, projektu Władysława Wojciechowskiego, Kraków; Aw: Popiersie w prawo, JADWIGA ŁUSZCZYŃSKA - DEOTYM.. |
I- UNC- |
1 500 zł 1 600 zł
485 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal pamiątkowy Towarzystwa Gospodarczo-Rolniczego w Krakowie, projektu Karla Radnitzky’ego, Wiedeń; Aw: Pole, na którym chłop siejący zboże, obok drugi, orzący pole.. |
1 500 zł 1 800 zł
486 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal nagrodowy Galicyjskiego Towarzystwa Gospodarczego, projektu Karla Radnitzky’ego, Wiedeń; Aw: Płyta kamienna z napisem TOWARZYSTWO / GOSPODARSKIE, oparta o ul, w.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 900 zł
487 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal nagrodowy Wystawy Przemysłowej w Pleszewie, 1912; Aw: Gałązka palmowa, obok WYSTAWA / PRZEMYSŁOWA / W PLESZEWIE / 1912; Rw: Nagi mężczyzna, siedzący na kowadle,.. |
I UNC |
600 zł 2 800 zł
488 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę wyboru Aleksandra Kakowskiego arcybiskupem warszawskim, 1913, projektu Czesława Makowskiego, Warszawa; Aw: Popiersie w lewo, z lewej sygnatura C.Mak.. |
I UNC |
400 zł 500 zł
489 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal pamiątkowy Akcji Niepodległościowej w Krakowie, 1914, projektu Józefa Wilka, Wiedeń; Aw: W wieńcu z cierni i wawrzynu widok Wawelu z wschodzącym słońcem w tle, .. |
II+ EF+ |
400 zł 2 600 zł
490 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę 125. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 1916, Warszawa; Aw: Orzeł uniwersytecki, PAMIĄTKĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791 ROKU / W 125 ROCZNICĘ UCZCIŁ .. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 850 zł
491 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal Legiony Polskie, 1916, medal projektu Jana Wysockiego, Wiedeń; Aw: Szturmujący oddział Legionów, nad nim wzlatujący orzeł, w odcinku LEGIONY POLSKIE / 1914–1915.. |
I UNC |
1 500 zł 6 000 zł
492 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę odsłonięcia pomnika księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie, 1923, projektu Stanisława Kazimierza Ostrowskiego, Warszawa; Aw: Pomnik księcia na ko.. |
I UNC |
500 zł 700 zł
493 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę 50 lat pracy scenicznej Romana Żelazowskiego, 1924, projektu Jana Wysockiego, Warszawa; Aw: Popiersie w lewo, z prawej sygnatura JW i znak mennicy, .. |
I UNC |
400 zł 400 zł
494 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal Polska w hołdzie Stanom Zjednoczonym, 1926, projektu Józefa Aumillera, Warszawa; Aw: Popiersia Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego w lewo, niżej sygnatu.. |
I- UNC- |
400 zł 1 300 zł
495 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę przyjęcia Polski do Rady Ligi Narodów, 1926, projektu Józefa Aumillera, Warszawa; Aw: Stojąca kobieta trzymająca gałązkę oliwną, wsparta na tarczy z.. |
I UNC |
400 zł 800 zł
496 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę setnej rocznicy śmierci Stanisława Staszica, 1926, projektu Leona Szacsznajdera, Warszawa; Aw: Popiersie Stanisława Staszica 1/3 w lewo, STANISŁAW S.. |
I UNC |
600 zł 1 200 zł
497 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę setnej rocznicy śmierci Stanisława Staszica, 1926, projektu Józefa Aumillera, Warszawa; Aw: Popiersie Stanisława Staszica w lewo, na odcięciu popier.. |
I/II UNC/EF |
800 zł 1 300 zł
498 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu, 1929, projektu Stefana Rufina Koźbielewskiego, Warszawa; Aw: Kompozycja z symboli przemysłu i rolnictwa, wy.. |
400 zł 1 700 zł
499 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę 350. rocznicy założenia Uniwersytetu Wileńskiego, 1929, projektu Henryka Giedroycia i Ferdynanda Ruszczyca, Warszawa; Aw: Popiersie Stefana Batorego.. |
I UNC |
400 zł 1 000 zł
500 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal pamiątkowy August Hlond, 1930, projektu Jana Wysockiego, Warszawa; Aw: Popiersie w lewo, w dolnej części sygnatura JWysocki, AVGVSTVS CARD • HLOND - PRIMAS POLO.. |
800 zł 3 800 zł