Aukcja nr 75
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Jesteś w:
A75
461 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 100 złotych, 15.01.1975; ukośna perforacja „WZÓR” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria A, numeracja 0000197; Lucow - nie notuje, Miłczak 143 (nie wyodrębnia takiego wzoru).. |
I UNC |
500 zł 2 600 zł
462 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 100 złotych, 15.01.1975; ukośna perforacja „WZÓR” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria D, numeracja 0000026; Lucow - nie notuje, Miłczak 143 (nie wyodrębnia takiego wzoru).. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 1 550 zł
463 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 100 złotych, 15.01.1975; czerwony ukośny nadruk „WZÓR” / „SPECIMEN” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria Y, numeracja 0000011; Lucow nie notuje, Miłczak 143 (nie wyodrębni.. |
I UNC |
500 zł 1 400 zł
464 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 100 złotych, 15.01.1975; czerwony ukośny nadruk „WZÓR” / „SPECIMEN” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria AC, numeracja 0000013; Lucow nie notuje, Miłczak 143 (nie wyodrębn.. |
I UNC |
500 zł 825 zł
465 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 100 złotych, 1.06.1979; czerwony ukośny nadruk „WZÓR” / „SPECIMEN” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria EY, numeracja 0000065; Lucow - nie notuje, Miłczak 151 (nie wyodręb.. |
I UNC |
500 zł 875 zł
466 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 200 złotych, 25.05.1976; czerwony ukośny nadruk „WZÓR” / „SPECIMEN” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria A, numeracja 0000019; Lucow - nie notuje, Miłczak 147 (nie wyodręb.. |
I UNC |
500 zł 2 600 zł
467 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 500 złotych, 16.12.1974; ukośna perforacja „WZÓR” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria AC, numeracja 0000040; Lucow 1441 (R4), Miłczak 142 (nie wyodrębnia takiego wzoru); .. |
I- UNC- |
500 zł 1 400 zł
468 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) 2.000 złotych, 1.05.1977; czerwony ukośny nadruk „WZÓR” / „SPECIMEN” (tzw. wzór Jaroszewicza), seria K, numeracja 0000527; Lucow - nie notuje, Miłczak 149 (nie wyodrę.. |
I UNC |
500 zł 950 zł
469 | WŁOCHY / Banca d’Italia 100.000 lirów, 1967 (3.07.1967); seria K – H, numeracja 057682, najrzadsze podpisy Carli i Febbraio; Pick 100a; bardzo ładny banknot w opakowaniu PMG z oceną Choice A.. |
II+ EF+ |
4 000 zł 0 zł
470 | POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696) Medal na pamiątkę koronacji pary królewskiej, 1676, autorstwa Jana Höhna młodszego, Gdańsk; Aw: Popiersia Jana III i Marii Kazimiery w prawo, na odcięciu ramienia Jan.. |
175 000 zł 240 000 zł
471 | POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696) Medal na pamiątkę koronacji pary królewskiej, 1676, autorstwa Jana Höhna młodszego, Gdańsk; Aw: Popiersia Jana III i Marii Kazimiery w prawo, na odcięciu ramienia Jan.. |
II+ EF+ |
12 500 zł 30 000 zł
472 | Medale polskie z okresu zaborów / Królestwo Polskie, Aleksander I (1801–1825) Medal na pamiątkę utworzenia Królestwa Polskiego, 1815, projektu Karola Baerenda, Warszawa; Aw: Głowa Aleksandra w prawo, na odcięciu szyi sygnatura BAEREND, ALEXAND.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 400 zł
473 | Medale polskie z okresu zaborów / Królestwo Polskie, Aleksander I (1801–1825) Medal na pamiątkę przeniesienia Akademii z Zamościa do Szczebrzeszyna, 1822, projektu Edouarda Gatteauxa, Paryż; Aw: Popiersie Jana Zamojskiego w lewo, niżej sygnatur.. |
I/I- UNC/UNC- |
1 500 zł 1 800 zł
474 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal upamiętniający sir Dudleya C. Stuarta, wiernego przyjaciela Polski, 1859, projektu Antoine’a Bovy’ego, Paryż; Aw: Głowa w prawo, niżej sygnatura A. BOVY, DVDLEY.. |
1 000 zł 1 600 zł
475 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę 25. rocznicy narodzin przemysłu naftowego, 1878, projektu Artura W. Malinowskiego, Monachium; Aw: Popiersie 1/3 w prawo, z lewej sygnatura W. A. MAL.. |
I UNC |
800 zł 1 400 zł
476 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę 400. rocznicy śmierci Jana Długosza, 1880, projektu Augusta lub Aleksandra Szyndlera, Kraków; Aw: Popiersie Jana Długosza w lewo, niżej sygnatura A... |
I- UNC- |
1 500 zł 3 600 zł
477 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę 200. rocznicy bitwy pod Wiedniem, 1883, projektu Józefa Tautenhayna, Wiedeń; Aw: Popiersie Jana Sobieskiego w prawo, w zbroi i płaszczu gronostajowy.. |
I UNC |
1 250 zł 3 400 zł
478 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę „rzezi kroskiej”, 1893, projektu Juliusza Kossaka; Aw: Alegoryczna postać kobiety siedzącej na chmurach, lewa ręka oparta na kotwicy, prawą wskazuje.. |
I/I- UNC/UNC- |
1 500 zł 2 400 zł
479 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę 100. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja, 1891, Norymberga; Aw: W wieńcu W STULETNIĄ ROCZNICĘ / KONSTYTUCYI / 3 MAJA 1791. / MDCCCXCI., w otoku .. |
I/I- UNC/UNC- |
1 250 zł 2 700 zł
480 | POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów Medal na pamiątkę jubileuszu 25 lat działalności redaktorskiej i publicystycznej Michała Nowodworskiego, 1888, Norymberga; Aw: Popiersie w lewo, na odcięciu ramienia .. |
II+ EF+ |
500 zł 400 zł