Aukcja nr 75

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Jesteś w: A75
601 SZWECJA / Gustaw II Adolf (1611–1632)
4 marki, 1615, mennica Sztokholm; SM 46; srebro, 18.66 g; pęknięcie krążka, rzadki.
III-
VF-
1 400 zł
1 600 zł
602 SZWECJA / Gustaw II Adolf (1611–1632)
2 öre, 1626, mennica Säter lub Nyköping; miedź, 39.4 x 37.4 mm, 49.62 g; bardzo rzadkie.
III-
VF-
1 500 zł
0 zł
603 SZWECJA / Gustaw II Adolf (1611–1632)
1 öre, 1626, mennica Säter lub Nyköping; SM 125; miedź, 31.2 x 29.5 mm, 29.87 g; rzadki.
300 zł
270 zł
604 SZWECJA / Gustaw II Adolf (1611–1632)
1 öre, 1626, mennica Säter lub Nyköping; SM 126; miedź, 30.6 x 26.9 mm, 29.60 g; zielona patyna, ładnie zachowane.
1 000 zł
1 150 zł
605 SZWECJA / Gustaw II Adolf (1611–1632)
1 öre, 1628, mennica Nyköping; SM 162; miedź, 27.82 g; bardzo rzadkie.
1 000 zł
0 zł
606 SZWECJA / Krystyna (1632–1654)
2 marki, 1650, mennica Sala lub Sztokholm; SM 61; srebro, 10.28 g.
800 zł
900 zł
607 SZWECJA / Krystyna (1632–1654)
1 öre, 1639, mennica Säter; SM 106; miedź, 46.87 g; miejscowa patyna, ładna moneta.
400 zł
320 zł
608 SZWECJA / Krystyna (1632–1654)
1 öre, 1645, mennica Avesta; SM 110; miedź, 49.88 g; ciemna patyna, przyzwoicie zachowana moneta.
450 zł
360 zł
609 SZWECJA / Krystyna (1632–1654)
1 öre, 1650, mennica Avesta; SM 115; miedź, 53.48 g; zielony nalot na monecie, ale ładnie zachowana.
400 zł
320 zł
610 SZWECJA / Karol XI (1660–1697)
8 marek, 1692, mennica Sztokholm; SM 61; srebro, 31.16 g; patyna.
2 800 zł
2 915 zł
611 SZWECJA / Karol XI (1660–1697)
4 marki, 1694, mennica Sztokholm; SM 85; srebro, 21.14 g.
1 400 zł
1 120 zł
612 SZWECJA / Karol XI (1660–1697)
2 marki, 1695, mennica Sztokholm; SM 151; srebro, 10.36 g; ciemna patyna.
300 zł
380 zł
613 SZWECJA / Karol XI (1660–1697)
2 1/2 öre, 1661, mennica Avesta; odmiana z diamentem pomiędzy koronami; SM 329; miedź, 38.67 g; bardzo rzadkie.
III-
VF-
5 000 zł
4 000 zł
614 SZWECJA / Karol XI (1660–1697)
2 öre, 1665, mennica Avesta; SM 334; miedź, 34.18 g.
III-
VF-
400 zł
320 zł
615 SZWECJA / Karol XII (1697–1718)
4 marki, 1705, mennica Sztokholm; ostatnia cyfra daty przebita z „4” na „5”; SM 47; srebro, 20.47 g.
1 200 zł
1 200 zł
616 SZWECJA / Karol XII (1697–1718)
2 marki, 1702, mennica Sztokholm; SM 63; srebro, 10.11 g; patyna.
500 zł
450 zł
617 SZWECJA / Fryderyk I (1720–1751)
Talar (riksdaler), 1721, mennica Sztokholm; moneta wybita w 200. rocznicę rozpoczęcia szwedzkiej wojny o niepodległość (Befrielsekriget), odmiana bez sygnatury na od..
1 600 zł
2 800 zł
618 SZWECJA / Fryderyk I (1720–1751)
Talar (riksdaler), 1746, mennica Sztokholm; Dav. 1728, SM 86; srebro, 29.24 g.
III-
VF-
1 200 zł
1 500 zł
619 SZWECJA / Fryderyk I (1720–1751)
1/2 talara (dalera), 1746, mennica Avesta; Na płaszczyźnie nieregularnego prostokąta wybite punce z monogramem FRS pod koroną, na środku punca z nominałem 1/2 DALER ..
400 zł
950 zł
620 SZWECJA / Adolf Fryderyk (1751–1771)
Talar (riksdaler), 1767, mennica Sztokholm; Dav. 1732, SM 56; srebro, 29.17 g.
III-
VF-
1 500 zł
0 zł