Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
537 August III 1733-1763
dukat 1745, Drezno, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Herby polskie i saksońskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral), nad nimi..
12 500 zł
15 000 zł
538 August III 1733-1763
dukat 1750, Drezno, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Herby polskie i saksońskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F., nad nimi znak mennicy hak, napis w otoku, złot..
12 500 zł
15 500 zł
539 August III 1733-1763
talar 1736, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Dwie tarcze herbowe, poniżej litery F.W.ô.F., pod nimi znak mennicy hak, w otoku napis; srebro 28.91 g; Schnee 1..
5 000 zł
4 200 zł
540 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło; srebro 25.88 g..
3 000 zł
2 400 zł
541 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC i napis wokoło; srebro 29.12 g; Schnee 1037 typ awersu b, typ rewersu 3, Ka..
III/III+
VF/VF+
5 000 zł
5 500 zł
542 August III 1733-1763
talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, poniżej FWoF i napis wokoło; srebro 27.69 g; Kahnt 541 b -bez sygnatury pod popiersiem ..
1 500 zł
543 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden zaślubinowy) 1747, Drezno, Aw: Napis w 7 wierszach, Rw: Uskrzydlony Geniusz, powyżej napis SPEI PUBLICÆ, moneta wybita z okazji ślubu księcia Fryd..
II+/I-
EF+/UNC-
4 000 zł
544 August III 1733-1763
półtalar 1753, Lipsk, bez liter mincerza; Kahnt 678 - wariant b (korona szeroka i kropka po POLONIARUM blisko popiersia), Meresb. 1723, Tyszk. 20 Mk; bardzo rzadki i..
12 500 zł
15 000 zł
545 August III 1733-1763
dwuzłotówka 1753, Lipsk, odmiana bez liter pod tarczą herbową; Kahnt 682 - wariant e, Merseb. 1778; wybity na krążku z krawędzi blaszki, ale dość ładny
600 zł
750 zł
546 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk; Kahnt 687 var. b - wąskie popiersie z owalnym, żeberkowanym przekrojem naramiennika zbroi i odcięciem rękawa; bardzo ładny
400 zł
800 zł
547 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk; Kahnt 687 var. b - wąskie popiersie z owalnym, żeberkowanym przekrojem naramiennika zbroi, ale bez odcięcia rękawa; bardzo ładny
500 zł
850 zł
548 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 var. b - wąskie popiersie z owalnym, żeberkowanym przekrojem naramiennika zbroi i odcięciem rękawa; ładnie zachowany
350 zł
280 zł
549 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk; Kahnt 687 var. f - buldogowate popiersie”; piękny
II+/I-
EF+/UNC-
600 zł
1 200 zł
550 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk; Kahnt 688 var. a - małe popiersie króla; piękny
I-/II+
UNC-/EF+
750 zł
2 700 zł
551 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk; Kahnt 688 var. d - masywne popiersie w szerokiej koronie, kropka po dacie; piękny
I-/II+
UNC-/EF+
600 zł
600 zł
552 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk; Kahnt 688 var. d - masywne popiersie w szerokiej koronie, bez kropki po dacie; piękny
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
1 500 zł
553 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk; Kahnt 688 var. d - masywne popiersie w szerokiej koronie, kropka po dacie i trójlistek po 18; piękny
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
950 zł
554 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk; Kahnt 689 var. b - małe szerokie popiersie; piękny
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
1 450 zł
555 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk; Kahnt 689 var. c - masywne popiersie, obie korony żeberkowane; patyna, bardzo ładny
400 zł
650 zł
556 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk; Kahnt 689 var. e - masywne popiersie, korona na awersie żeberkowata; bardzo ładny
400 zł
750 zł