Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
527 August II Mocny 1697-1733
klipa talara strzeleckiego 1697, Drezno, Aw: Monogram, Rw: Herkules i napis VIRTUTE PARATA; srebro 25.49 g; Schnee 989, Kahnt 240, Dav. 7654, Merseb. 1382; rzadki i ..
12 500 zł
10 000 zł
528 August II Mocny 1697-1733
klipa talara strzeleckiego 1699, Drezno, Aw: Monogram, Rw: Herkules i napis VIRTUTE PARATA; srebro 25.40 g; Schnee 993, Kahnt 254, Dav. 7657, Merseb. 1425; pięknie z..
6 000 zł
5 250 zł
529 August II Mocny 1697-1733
talar 1703, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe, poniżej litery IL - H (inicjały Jana Lorenza Hollanda) i napis wokoło; srebro 28.94 g; ..
10 000 zł
19 000 zł
530 August II Mocny 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi i napisy; srebro 29.05 g; Schnee 1011, Kahnt 283, Dav. 2655, Merseb. 1490..
4 000 zł
3 200 zł
531 August II Mocny 1697-1733
talar 1720, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło; srebro 28.97 g; Schnee 1015, Kahnt 109, Dav. 2653, ładnie zachowany
II-/III+
EF-/VF+
5 000 zł
5 750 zł
532 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1699, Drezno, IL-H pod tarczami, hak za napisem; Kahnt 118, Dav. 819, Merseb. 1418, piękny egzemplarz
2 500 zł
3 296 zł
533 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1707, Drezno, IL-H i hak pod tarczami herbowymi, Kahnt 123, Dav. 821, Merseb. 1451, dość ładnie zachowane
2 500 zł
2 700 zł
534 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1708, Drezno, Aw: Popiersie króla, Rw: Monogram króla i napis MONETA SAXONICA; srebro 13.59 g; Kahnt 124; ciemna patyna, zapiłowany na obrzeżu, a..
7 500 zł
535 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1722, Drezno, Aw: Popiersie króla, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło; Kahnt 129, Dav. 826, moneta w pudełku NGC z notą MS 62, piękne
2 500 zł
3 200 zł
536 August II Mocny 1697-1733
szóstak 1706/L-P, Moskwa; Kahnt 333, Ivanauskas 2A2-1 RR, Merseb. 1653; patyna, moneta wyraźnie wybita, z ładnym blaskiem menniczym i rzadka
1 250 zł
3 600 zł