Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w: A61  ŚREDNIOWIECZE
147 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Klucz z piórem w prawo, po bokach pojedyncze kulki; Fbg 660, Przyłęk 63 var, Lubomia 26, Kroczyce..
400 zł
460 zł
148 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Klucz z piórem w prawo, po bokach pojedyncze kulki; Fbg 660, Przyłęk 63, Lubomia 26, Kroczyce 6; ..
400 zł
400 zł
149 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo Cysterskie, brakteat 1. ćwierć XIV w.; Litera A z górną poprzeczką, ale bez szeryfów przy podstawie; Przyłęk 65 var., Kop. 243b var.; s..
400 zł
550 zł
150 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo Cysterskie, brakteat 1. ćwierć XIV w.; Litera A z górną poprzeczką i szeryfami przy podstawie na zewnątrz, mająca na kołnierzu promieni..
300 zł
440 zł
151 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy XIII lub XIV w.; Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami; brak analogii w..
300 zł
600 zł
152 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Niemcy?, Anhalt?, brakteat guziczkowy; Wieża bramna z czterema blankami, w prześwicie słup; srebro 16 mm, 0.27 g, patyna
150 zł
300 zł
153 POLSKA / Wacław II - król czeski i polski 1297-1305
grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku; Castelin 5, Kop. 10013; srebro 3.29 g, piękny, patyna
400 zł
320 zł
154 POLSKA / Wacław II - król czeski i polski 1297-1305
grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku; Castelin 5, Kop. 10013; srebro 3.64 g, bardzo ładny
300 zł
460 zł
155 POLSKA / Wacław II - król czeski i polski 1297-1305
parwus praski; Aw: Korona i napis w otoku; Rw: Lew czeski i napis w otoku; Haskova 37-38, Kop. 10012; srebro 0.45 g, nieco niedobity
500 zł
1 100 zł
156 POLSKA / Władysław Łokietek 1305-1333
denar ok. 1320 r.; Aw: Korona lekko rozchylona i napis w otoku; Rw: Herb kujawski - półlew wspięty i półorzeł w koronie, w obwódce perełkowej; BRP Łokietek 1, Kop. 31..
8 000 zł
6 750 zł
157 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
denar z początku panowania, mennica na Kujawach; Aw: Piastowski orzeł heraldyczny z trzema piórami w każdym skrzydle, z głową w prawo oraz zawiniętymi ku górze pióram..
5 000 zł
7 500 zł
158 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
półgrosz (kwartnik duży), Kraków; Aw: Król na tronie na wprost, napis MONETA KAZIMIRI; Rw: Orzeł i napis REGIS POLONIE; Str. III XXV/2, BRP Kazimierz Wielki 16, Kop. ..
1 500 zł
1 350 zł
159 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
półgrosz (kwartnik duży), Kraków; Aw: Król na tronie na wprost z jabłkiem w wysuniętej dłoni i berłem, MONETA KAZIMIRI; Rw: Orzeł piastowski na wprost z głową w lewo,..
1 500 zł
2 200 zł
160 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
1 000 zł
1 600 zł
161 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
ćwierćgrosz (kwartnik mały), Kraków; Aw: Głowa króla w koronie na wprost, MONE KAZIMIRO; Rw: Korona, REGIS POLONIE; Str.III XXVI/3, Gum-P. 471, Gum-H. 358, Kop. 337, ..
5 000 zł
6 000 zł
162 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
kwartnik ruski; Aw: Ukoronowana litera K w rozecie, wokoło REGIS POLONIE; Rw: Lew kroczący w lewo, wokoło MONETA DOI RVCSIE K; Gum-P. 481, Gum-H. 367, Kop. 3047, Криж..
800 zł
163 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
puło ruskie; Aw: Ukoronowana litera K, po bokach K-P, pod nią K; Rw: Korona, wokoło kółka; Gum-H. 364, Kop. 3043, Крижанівський 2a; miedź 0.85 g, ciemna patyna
500 zł
850 zł
164 POLSKA / Władysław Opolczyk 1373-1379
kwartnik ruski; W rozecie litera W, w polach kółka, WLADISLAW; Rw: Lew kroczący w lewo, WLADISLAW; Gum-H. 402, Kop. 3055 (R8), Крижанівський 3в; srebro 1.27 g, bardzo..
1 000 zł
1 600 zł
165 POLSKA / Władysław Opolczyk 1373-1379
denar, mennica Wieluń; Aw: Orzeł heraldyczny na wprost z głową w lewo, [DVCIS W]LADIS[LAI]; Rw: Wieża zwieńczona szpiczastym dachem z kulką na szczycie, po bokach dwa..
4 000 zł
4 800 zł
166 POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1370-1382
kwartnik ruski; Aw: Ukoronowana litera L, w polu dwukrotnie po trzy kulki, LODV[ICI] R VNGARIE; Rw: Lew kroczący w lewo, MONETA RVSSIE; Gum-H. 380, Kop. 3063, Крижані..
1 000 zł
800 zł