Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w: A61  ŚREDNIOWIECZE
127 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Łeb barana w prawo, kołnierz ze słabo widocznymi promieniami; Przyłęk 16 var., Lubomia 50; srebro 15 mm, 0.16 g, patyna
300 zł
128 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Łeb barana w prawo, kołnierz z promieniami; Przyłęk 16, Lubomia 50; srebro 18 mm, 0.30 g, patyna
400 zł
650 zł
129 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Lubomia 52, Przyłęk 18; srebro 18 mm, 0.30 g, ci..
500 zł
130 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Lubomia 52, Przyłęk 18 var; srebro 15 mm, 0.30 g..
400 zł
131 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Śląsk, brakteat zredukowany, XIII/XIV w.; Głowa orła w lewo z długim, zagiętym do dołu na końcu dziobem; Fbg 834, Przyłęk 25, Lubomia 27, był też w skarbie z Gręboszo..
400 zł
440 zł
132 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Popiersie orła w koronie w prawo (obserwatora), promienie na kołnierzu; Przyłęk 26, Lubomia 57a; srebro 15 mm, 0.23 g, patyna
400 zł
500 zł
133 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Ptak ze złożonymi skrzydłami i wachlarzowatym ogonem w prawo; Przyłęk 31; srebro 17 mm, 0.33 g, patyna
300 zł
650 zł
134 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk, brakteat 4. ćwierć XIII w.; Dwa schematyczne orły siedzące tyłem do siebie, zwrócone ku sobie głowami; Fbg 817, Przyłęk 32; srebro 19-20 mm, 0.33 g, patyna
200 zł
550 zł
135 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Lilia o dużych, wygiętych bocznych płatkach i dwu wąskich płatkach w górze; Przyłęk 37, Lubomia 61; srebro 18.5 mm, 0.37 g, ładn..
300 zł
240 zł
136 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, 4. ćwierć XIII w.; Rozeta trójlistna z wgłębnym środkiem; Fbg 1030, Przyłęk 40b, Lubomia 25; srebro 18 mm, 0.35 g,..
400 zł
137 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, 4. ćwierć XIII w.; Rozeta trójlistna z wgłębnym środkiem; Fbg 1030, Przyłęk 40b, Lubomia 25; srebro 15 mm, 0.30 g,..
400 zł
138 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, koniec XIII w.; Czterolistna rozeta z wgłębnym środkiem; Przyłęk 41, Fbg 989; srebro 17 mm, 0.29 g, bardzo ładnie ..
300 zł
320 zł
139 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk, obol lub szeroki brakteat zredukowany, koniec XIII w.; Czterolistna rozeta z wgłębnym środkiem; Przyłęk 41 var, Fbg 989; srebro 16 mm, 0.31 g, odmiana st..
300 zł
360 zł
140 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, XIII lub XIV w.; Gruba gwiazda sześcioramienna o zwężających się ramionach; Sarbsk 100 - podobny, Przyłęk 49 - podobny; srebro 18 mm, 0.32 g, cie..
300 zł
500 zł
141 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, XIV w.; Sześcioramienna gwiazda; Lubomia 63, Przyłęk 48 var; srebro 16 mm, 0.22 g, ładnie zachowany, bardzo ciekawa odmiana stempla z liniami tworzącymi gwi..
250 zł
240 zł
142 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Rozeta sześciolistna, wolnowisząca; Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13; srebro 14-16 mm, 0.18 g, obłamany i pęknięty, bardzo wy..
250 zł
143 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, przełom XIII-XIV w.; Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem; Lubomia 64, Przyłęk 50; srebro 16 mm, 0.28 g, ładnie zachowany
300 zł
144 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk?, brakteat, pocz. XIV w.; Gwiazda ośmioramienna nad półksiężycem; Lubomia 65, Przyłęk 51, Kop. 304d; srebro 16 mm, 0.35 g, nieco niewyraźny, ale ładnie za..
250 zł
280 zł
145 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie, Władysław Łokietek 1288-1333, brakteat guziczkowy ok. 1305-1320; Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na nierównej podstawie z ..
2 000 zł
2 400 zł
146 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie, Władysław Łokietek 1288-1333, brakteat guziczkowy ok. 1305-1320; Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na równej podstawie z trz..
2 000 zł
3 000 zł