Aukcja nr 61

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
Jesteś w: A61  ŚREDNIOWIECZE
47 MOŁDAWIA / Stefan III Wielki 1457-1504
400 zł
440 zł
48 NIDERLANDY / Deventer, Henryk II 1002-1024
denar; Aw: Napis REX, wokoło napis; Rw: Krzyż z kulkami w kątach, wokoło napis; Dbg. 91, Ilisch 1.5; srebro 0.97 g, gięty, patyna
300 zł
49 NIDERLANDY / Brabancja
naśladownictwo denara typu kolońskiego z końca X w.; Aw: Krzyż z kulkami w kątach, wokoło imitacja napisu OTTO IMPERATOR; Rw: Zniekształcony napis S COLONIA A; Ilisch..
200 zł
480 zł
50 Bawaria / Augsburg, Henryk II 1002-1024
denar 1009-1024; Aw: Popiersie w prawo, REX HINRIC; Rw: Krzyż z kulkami, klinem i kółkiem w kątach, AVGSTA CIV; Hahn 145.26; srebro 1.22 g, gięty
700 zł
1 900 zł
51 Bawaria / Salzburg, Henryk II 1002-1024
denar 1002-1009; mincerz Kid; Aw: Krzyż z kulkami, trójkątami i kółkiem w kątach; Rw: Kapliczka, pod nią OZO, wokoło S RVODOTVS; Hahn 89a; srebro 1.24 g, gięty, pękni..
III-
VF-
250 zł
200 zł
52 Dolna Saksonia / Dortmund, Henryk II 1002-1024
denar; Aw: Głowa w lewo, [HENRICV]S REX; Rw: Krzyż z kulkami w polach, wokoło fragment napisu TERTMONIA; Dbg 749, Kluge 69; srebro 1.21 g, gięty
250 zł
240 zł
53 Dolna Lotaryngia / Kolonia, Otto I 936-973
denar; Aw: Krzyż z kulkami w kątach, ODDO IMP AVG; Rw: Napis S COLONIA A; Dbg 342, Kluge 19; srebro 1.31 g, gięty
100 zł
150 zł
54 Dolna Lotaryngia / Kolonia, Henryk II 1002-1024
denar; Aw: Popiersie cesarza w koronie na wprost, wokoło fragmenty napisu; Rw: Krzyż z kulkami oraz literami ω i Λ w kątach; Dbg 355, Häv. 157; srebro 1.56 g, gięty, ..
IV
F
150 zł
55 Szwabia / Strassburg, Henryk II 1002-1024
denar; Aw: Głowa w koronie radialnej w prawo, [HEINRICVS REX]; Rw: Kapliczka karolińska, wokoło ARGENT[INA], Dbg 916, Kluge 79; srebro 1.10 g, gięty
III-
VF-
300 zł
320 zł
56 Szwabia / Strassburg, Henryk II 1002-1024
denar; Aw: Popiersie w koronie na wprost, [HEINRICV]S IMP [AVG]; Rw: Napis ARGENTINA w formie krzyża, w kątach wieże i mury miejskie; Dbg. 919, Kluge 82; srebro 1.55 ..
400 zł
57 Szwabia / Strassburg, Henryk II 1002-1024
denar; Aw: Popiersie w koronie w prawo, HE[INRICVS] REX; Rw: Napis w formie krzyża ARGENTINA, w polach lilie; Dbg 918, Kluge 81; srebro 1.33 g, gięty, patyna
III-
VF-
200 zł
58 Saksonia / Otto III 983-1002
denar typu OAP po 983 r.; Aw: Kapliczka, ATEAHLHT; Rw: Krzyż, w kątach O-D-D-O, wokoło DI GRA REX; Dbg 1167, Kluge 44; srebro 1.45 g, gięty, pęknięty, ciemna patyna
80 zł
64 zł
59 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
jednostronny denar krzyżowy ze świątynią; Krzyż kawalerski szeroki, wokoło promieniste linie oraz kółka i 2 krzyżyki; Dbg 1329, CNP typ I 372; srebro 1.04 g
400 zł
60 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
denar krzyżowy ze świątynią; Aw: Świątynia o podwójnym dachu i 4 kolumnach, wokoło promieniste linie i 3 kółka; Rw: Krzyż prosty z 4 kulkami w kątach, wokoło promieni..
400 zł
850 zł
61 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
denar krzyżowy z kaplicą z pocz. XI w.; Aw: Kapliczka z kółkiem w środku; Rw: Krzyż kawalerski; Dbg 1330, CNP typ II 438; srebro 1.02 g
200 zł
250 zł
62 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
denar krzyżowy z kaplicą z pocz. XI w.; Aw: Kapliczka z kółkiem w środku i kółkami po bokach; Rw: Krzyż kawalerski; Dbg 1330, CNP typ II 443; srebro 0.98 g
150 zł
260 zł
63 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
denar krzyżowy z kaplicą z pocz. XI w.; Aw: Kapliczka z małym krzyżykiem w środku i wypustkami przy dachu; Rw: Krzyż kawalerski; Dbg 1330, CNP typ II 422; srebro 1.28 g
150 zł
150 zł
64 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
denar krzyżowy z krzyżem prostym; Aw: Chorągiew i napis ETO; Rw: Krzyż kawalerski z pastorałem (zamiast krzyża prostego), Dbg 1351, CNP typ VI 898; srebro 1.18 g, gię..
150 zł
400 zł
65 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
denar krzyżowy typu dewenterskiego; Aw: Półksiężyc, krzyż, litery A i S; Rw: Krzyż kawalerski; Dbg 1333, CNP typ IV 498; srebro 17 mm, 0.98 g
150 zł
260 zł
66 NIEMCY / Anonimowi biskupi sascy
obol krzyżowy XI w.; Aw: Kapliczka; Rw: Krzyż kawalerski; CNP 466-467; srebro 0.56 g, gięty, resztki zielonej patyny
250 zł
310 zł