Aukcja nr 52
USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
1096 | AUSTRIA / Salzburg- arcybiskupstwo Max Gandolph Graf von Kuenburg 1668-1687, talar 1674, srebro 28.27 g, Probszt 1658, Zöttl 1998, bardzo ładny |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 400 zł
1097 | AUSTRIA / Salzburg- arcybiskupstwo Hieronim Graf von Colloredo 1772-1803, talar 1786 M, srebro 27.99 g, Dav. 1263, Probszt 2439, Zöttl 3222, na awersie ciemna, brązowo-zielona patyna |
II- EF- |
700 zł 560 zł
1098 | NIDERLANDY AUSTRIACKIE Maria Teresa 1740-1780, dukaton 1749, Antwerpia, srebro 33.26 g, Dav. 1280, Delm. 375, miejscowa patyna |
1 250 zł | |
1099 | NIEMCY / Badenia Ludwik 1818-1830, dwa guldeny 1822, Dav. 517, AKS 54, Thun 17, na rewersie rysy w tle, ale bardzo rzadkie |
III- VF- |
500 zł | |
1100 | NIEMCY / Badenia Karol Leopold Fryderyk 1830-1853, talar koronacyjny 1831, Dav. 519, AKS 77, Thun 19 |
III+/II- VF+/EF- |
600 zł 480 zł
1101 | NIEMCY / Bamberg- biskupstwo Abp. Franciszek Ludwik von Erthal 1779-1795, talar 1795, Norymberga, srebro 28.02 g, Dav. 1939, Krug 427 |
1 250 zł 1 300 zł
1102 | NIEMCY / Brunszwik-Calenberg-Hannover Jerzy V 1851-1866, talar 1855 / B, Hannover, Dav. 678, AKS 158, Thun 170 |
II- EF- |
300 zł | |
1103 | NIEMCY / Brunszwik-Calenberg-Hannover Jerzy V 1851-1866, talar pamiątkowy 1865 / B, Hannover, wybite z okazji 50. rocznicy bitwy pod Waterloo, Dav. 684, AKS 160, Thun 176, piękny połysk |
I- UNC- |
750 zł 600 zł
1104 | NIEMCY / Brunszwik-Wolfenbüttel August 1635-1666, talar pośmiertny 1666, Zellerfeld, data chronografem, srebro 28.96 g, Dav. 6376, Welter 824, ładna patyna |
4 000 zł 4 600 zł
1105 | NIEMCY / Hesja-Kassel Fryderyk Wilhelm 1847-1866, dwutalar (3 1/2 guldena) 1855, Dav. 695, AKS 60, Thun 188 |
II- EF- |
1 000 zł 800 zł
1106 | NIEMCY / Öttingen-Spielberg Jan Alojzy I 1737-1780, talar 1759, srebro 29.13 g, Dav. 2501, Löffelholz 397, piękna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
5 000 zł | |
1107 | NIEMCY / Saksonia August 1553-1586, talar 1556, Annaberg, srebro 28.91 g, Dav. 9791, Schnee 703, Merseb. 652, Kahnt 48, na awersie uszkodzenia w tle |
II/II- EF/EF- |
3 000 zł | |
1108 | NIEMCY / Saksonia August 1553-1586, talar 1560 HB, Drezno, srebro 28.83 g, Dav. 9795, Schnee 713, Kahnt 56, Merseb. -, bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
2 250 zł 2 600 zł
1109 | NIEMCY / Saksonia Krystian 1586-1591, talar 1587 HB, Drezno, srebro 29.03 g, Dav. 9806, Schnee 731, Kahnt 142 |
II- EF- |
2 000 zł | |
1110 | NIEMCY / Saksonia Krystian II, Jan Jerzy I i August 1591-1611, talar 1595 HB, Drezno, srebro 29.23 g, Dav. 9820, Schnee 754, Kahnt 186, ładny połysk menniczy |
II- EF- |
1 500 zł 1 200 zł
1111 | NIEMCY / Saksonia Jan Jerzy I i August 1611-1615, talar 1614, Drezno, srebro 28.92 g, Dav. 7573, Schnee 786, Merseb. 837, Kahnt 13, patyna |
2 000 zł 1 600 zł
1112 | NIEMCY / Saksonia Jan Jerzy I 1615-1656, talar 1629 / HI, Drezno, srebro 29.02 g, Dav. 7601, Schnee 845, Kahnt 158b, miejscowa patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 000 zł 800 zł
1113 | NIEMCY / Saksonia Jan Jerzy II 1656-1680, talar wikariacki 1657, Drezno, srebro 29.17 g, Dav. 7630, Merseb. 1154, Schnee 901, Kahnt 492, patyna |
II- EF- |
2 000 zł 1 600 zł
1114 | NIEMCY / Saksonia Jan Jerzy II 1656-1680, talar (Erbländischer Taler) 1663, Drezno, srebro 29.13 g, Dav. 7617, Schnee 909, Merseb. 1174, Kahnt 388, bardzo ładny |
1 750 zł | |
1115 | NIEMCY / Saksonia Jan Jerzy IV 1691-1694, klipa strzelecka talara 1693 / IK, Drezno, srebro 23.18 g, Dav. 7649, Schnee 977, Merseb. 1311, Kahnt 692, ładna patyna, rzadki |
3 750 zł 4 600 zł