Aukcja nr 52

USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
Jesteś w: A52  MONETY ZAGRANICZNE  NIEMCY
1099 NIEMCY / Badenia
Ludwik 1818-1830, dwa guldeny 1822, Dav. 517, AKS 54, Thun 17, na rewersie rysy w tle, ale bardzo rzadkie
III-
VF-
500 zł
1100 NIEMCY / Badenia
Karol Leopold Fryderyk 1830-1853, talar koronacyjny 1831, Dav. 519, AKS 77, Thun 19
III+/II-
VF+/EF-
600 zł
480 zł
1101 NIEMCY / Bamberg- biskupstwo
Abp. Franciszek Ludwik von Erthal 1779-1795, talar 1795, Norymberga, srebro 28.02 g, Dav. 1939, Krug 427
1 250 zł
1 300 zł
1102 NIEMCY / Brunszwik-Calenberg-Hannover
Jerzy V 1851-1866, talar 1855 / B, Hannover, Dav. 678, AKS 158, Thun 170
300 zł
1103 NIEMCY / Brunszwik-Calenberg-Hannover
Jerzy V 1851-1866, talar pamiątkowy 1865 / B, Hannover, wybite z okazji 50. rocznicy bitwy pod Waterloo, Dav. 684, AKS 160, Thun 176, piękny połysk
750 zł
600 zł
1104 NIEMCY / Brunszwik-Wolfenbüttel
August 1635-1666, talar pośmiertny 1666, Zellerfeld, data chronografem, srebro 28.96 g, Dav. 6376, Welter 824, ładna patyna
4 000 zł
4 600 zł
1105 NIEMCY / Hesja-Kassel
Fryderyk Wilhelm 1847-1866, dwutalar (3 1/2 guldena) 1855, Dav. 695, AKS 60, Thun 188
1 000 zł
800 zł
1106 NIEMCY / Öttingen-Spielberg
Jan Alojzy I 1737-1780, talar 1759, srebro 29.13 g, Dav. 2501, Löffelholz 397, piękna patyna
II/II+
EF/EF+
5 000 zł
1107 NIEMCY / Saksonia
August 1553-1586, talar 1556, Annaberg, srebro 28.91 g, Dav. 9791, Schnee 703, Merseb. 652, Kahnt 48, na awersie uszkodzenia w tle
II/II-
EF/EF-
3 000 zł
1108 NIEMCY / Saksonia
August 1553-1586, talar 1560 HB, Drezno, srebro 28.83 g, Dav. 9795, Schnee 713, Kahnt 56, Merseb. -, bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
2 250 zł
2 600 zł
1109 NIEMCY / Saksonia
Krystian 1586-1591, talar 1587 HB, Drezno, srebro 29.03 g, Dav. 9806, Schnee 731, Kahnt 142
2 000 zł
1110 NIEMCY / Saksonia
Krystian II, Jan Jerzy I i August 1591-1611, talar 1595 HB, Drezno, srebro 29.23 g, Dav. 9820, Schnee 754, Kahnt 186, ładny połysk menniczy
1 500 zł
1 200 zł
1111 NIEMCY / Saksonia
Jan Jerzy I i August 1611-1615, talar 1614, Drezno, srebro 28.92 g, Dav. 7573, Schnee 786, Merseb. 837, Kahnt 13, patyna
2 000 zł
1 600 zł
1112 NIEMCY / Saksonia
Jan Jerzy I 1615-1656, talar 1629 / HI, Drezno, srebro 29.02 g, Dav. 7601, Schnee 845, Kahnt 158b, miejscowa patyna
II-/III+
EF-/VF+
1 000 zł
800 zł
1113 NIEMCY / Saksonia
Jan Jerzy II 1656-1680, talar wikariacki 1657, Drezno, srebro 29.17 g, Dav. 7630, Merseb. 1154, Schnee 901, Kahnt 492, patyna
2 000 zł
1 600 zł
1114 NIEMCY / Saksonia
Jan Jerzy II 1656-1680, talar (Erbländischer Taler) 1663, Drezno, srebro 29.13 g, Dav. 7617, Schnee 909, Merseb. 1174, Kahnt 388, bardzo ładny
1 750 zł
1115 NIEMCY / Saksonia
Jan Jerzy IV 1691-1694, klipa strzelecka talara 1693 / IK, Drezno, srebro 23.18 g, Dav. 7649, Schnee 977, Merseb. 1311, Kahnt 692, ładna patyna, rzadki
3 750 zł
4 600 zł
1116 NIEMCY / Saksonia
Fryderyk August I 1806-1827, talar 1813, S.G.H., Drezno, Dav. 854, AKS 12, J. 12, Kahnt 416
300 zł
340 zł