Aukcja nr 52
USD/PLN: 3.240 | EUR/PLN: 4.120 | data: 10-11-2012
1117 | ROSJA / Elżbieta I 1741-1762 2 ruble 1756, Krasnyj Dwor, odmiana ВСЕРОС: i krótki ogon Orła, złoto 3.19 g, Diakov 383 (R1), Bitkin 54 (R), Yusupov 1/2, drobne uszkodzenia boku monety, rzadkie |
2 500 zł 5 500 zł
1118 | ROSJA / Elżbieta I 1741-1762 griwiennik 1757, Krasnyj Dwor, Diakov 441, Bitkin 232, Yusupov 1, minimalnie niecentrycznie wybity, ale piękny, wyszukany egzemplarz |
I- UNC- |
1 000 zł 2 100 zł
1119 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1780 СПБ / ИЗ, Petersburg, Diakov 403, Bitkin 228, Yusupov 2 |
III VF |
600 zł 1 000 zł
1120 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 5 rubli 1824 СПБ-ПС, Petersburg, złoto 6.52 g, Bitkin 23, rzadkie i bardzo ładne |
12 500 zł 10 000 zł
1121 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 2 kopiejki 1802 EM, Jekaterinburg, Bitkin 307, Brekke 74, rysy na rewersie |
250 zł 360 zł
1122 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 Gruzja, 2 abazi 1809 (ჩყთ) / AK, Tbilisi, Bitkin 730, patyna |
II- EF- |
300 zł 850 zł
1123 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 5 rubli 1847 СПБ-АГ, Petersburg, złoto 6.51 g, Bitkin 29, piękne, egzemplarz z aukcji WCN 45/987 |
I/I- UNC/UNC- |
3 500 zł 4 600 zł
1124 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 5 rubli 1853 СПБ-АГ, Petersburg, złoto 6.56 g, Bitkin 36, pięknie zachowane |
I/I- UNC/UNC- |
3 500 zł 3 900 zł
1125 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 3 ruble 1828 СПБ, Petersburg, platyna 10.33 g, Bitkin 73 (R1), wybite stemplem lustrzanym, ale lekko wytarte tło, mimo to wspaniałe lustro, duża rzadkość, moneta z au.. |
I UNC |
15 000 zł 22 000 zł
1126 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1826 СПБ-НГ, Petersburg, Bitkin 103 (R) |
II-/III+ EF-/VF+ |
500 zł 4 400 zł
1127 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 25 kopiejek 1829 СПБ-НГ, Petersburg, Bitkin 128, patyna |
II- EF- |
400 zł 850 zł
1128 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 25 kopiejek 1848 СПБ-HI, Petersburg, Bitkin 299, tęczowa patyna, wyśmienite |
I UNC |
300 zł 1 300 zł
1129 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 25 kopiejek 1851 СПБ-ПА, Petersburg, Bitkin 302, tęczowa patyna, pięknie zachowane |
I/I- UNC/UNC- |
250 zł 550 zł
1130 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 Gruzja, 2 abazi 1830 (ჩყლ) / AT, Tbilisi, Bitkin 958 |
II- EF- |
300 zł 600 zł
1131 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 5 rubli 1877 СПБ-HI, Petersburg, złoto 6.57 g, Bitkin 25 |
3 000 zł 3 000 zł
1132 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 25 kopiejek 1858 СПБ-ФБ, Petersburg, Bitkin 56, tęczowa patyna, piękne |
I/I- UNC/UNC- |
250 zł 600 zł
1133 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 25 kopiejek 1880 СПБ-НФ, Petersburg, Bitkin 158 (R), tęczowa patyna, wyśmienite, bardzo rzadkie w tym stanie zachowania |
I UNC |
400 zł 2 500 zł
1134 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 5 rubli 1885 СПБ-АГ, Petersburg, złoto 6.52 g, Bitkin 8, Kazakov 629, ładnie zachowane |
II+ EF+ |
3 500 zł 4 400 zł
1135 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 5 rubli 1889 (АГ), Petersburg, złoto 6.42 g, Bitkin 33, Kazakov 703, wyśmienity stan |
I/I- UNC/UNC- |
3 000 zł 2 900 zł
1136 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 rubel 1892 (АГ), Petersburg, Bitkin 76, Kazakov 762, ładna patyna, rzadki rocznik, pięknie zachowany |
I/I- UNC/UNC- |
3 000 zł 5 800 zł