Aukcja nr 46

USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
Jesteś w: A46  MEDALE
942 POLSKA
Kornel Ujejski i Józef Nikorowicz, -medal wybity z okazji napisania chorału 1893 r., Aw: Popiersia w lewo i napis w otoku, Rw: W wieńcu cierniowym napis poziomy Z DYM..
250 zł
943 POLSKA
medal z uszkiem niesygnowany Powszechna Wystawa Krajowa we Lwowie 1894, Aw: Postacie wieśniaków w strojach ludowych wokół nich narzędzia i napis polski w otoku, Rw: P..
250 zł
944 POLSKA
Wystawa Krajowa we Lwowie, -medal autorstwa A.Schindlera 1894 r, Aw: Biegnąca kobieta z pionem murarskim i węgielnicą, po bokach dwa geniusze, Rw: Na wieńcu laurowym ..
300 zł
1 200 zł
945 POLSKA
medal Towarzystwa Ogrodniczego w Krakowie 1906 r, sygn. A. Neudeck, Aw: Widok Wawelu, u góry herb Krakowa u dołu narzędzia rolnicze, Rw: Gałązka jabłoni z owocami i n..
500 zł
650 zł
946 POLSKA
Aleksander margrabia Wielopolski, -medal autorstwa Cz. Makowskiego i J. Chylińskiego wybity z okazji 50-lecia Reform Wielopolskiego 1913 r., Aw: Popiersie w prawo i n..
300 zł
300 zł
947 POLSKA
Polonia DevastaTa, -medal autorstwa Jana Wysockiego 1915 r., Aw: Popiersia biskupa Adama Sapiehy, Henryka Sienkiewicza i Ignacego Paderewskiego w prawo i napis w otok..
250 zł
948 POLSKA
medal projektu Jana Wysockiego wybity w 1916 r., nakładem Towarzystwa Numizmatycznego w Krakowie na pamiątkę otwarcia Uniwersytetu i Politechniki w Warszawie, napis w..
300 zł
240 zł
949 POLSKA
Tadeusz Kościuszko, -medal autorstwa Jana Wysockiego wybity z okazji setnej rocznicy śmierci 1917 r., Aw: Popiersie w mundurze według portretu Grassiego i napis wokoł..
300 zł
240 zł
950 POLSKA
medal lany autorstwa J. Chylińskiego na powrót Górnego Śląska do Polski, Aw: Górnik z żołnierzem podają sobie dłonie; z tyłu stojąca Polonia, w otoku napis: NA PAMIĄT..
500 zł
1 500 zł
951 POLSKA
100-Lecie Banku Polskiego, -medal autorstwa J. Aumillera 1928 r., Aw: Dwa popiersia w prawo i napis: KS. KSAWERY LUBECKI - HR. LVDWIK JELSKI 1828-6.V.1928, na szyi sy..
250 zł
240 zł
952 POLSKA
Gustaw Soubise-Bisier, -medal projektu J. Aumillera 1929 r, Aw: Popiersie na wprost, w otoku napis, Rw: Poziomy napis 1849-1929 / NESTOROWI / NVMIZMATYKÓW / POLSKICH ..
300 zł
320 zł
953 POLSKA
medal, (1933), autorstwa T. Breyer’a z okazji XV-lecia odzyskania morza, Liga Morska i Kolonialna, Aw: Okręt w prawo i napisy, Rw: Postać Anioła z mieczem i tarczą, n..
200 zł
160 zł
954 POLSKA
Za osiągnięcia w hodowli owiec, -medal niesygnowany, Aw: Napis w pięciu rzędach ZA / OSIĄGNIĘCIA / W HODOWLI / OWIEC wokoło napis MINISTERSTWO ROLNICTWA i gałązki lau..
500 zł
955 POLSKA
Jan Paweł II - Jasna Góra 1982, -medal autorstwa Michaela Rizzello wybity przez Królewską Mennicę w Anglii, Aw: Popiersie Jana Pawła II w lewo i napis JOANNES PAULUS ..
5 000 zł
5 600 zł
956 ŚLĄSK
Sylwiusz Fryderyk książę wirtembersko-oleśnicki, -medal autorstwa J. Neidhardta 1676 r., Aw: Popiersie księcia w dużej peruce, zbroi, z głową zwróconą na wprost i nap..
3 000 zł
4 400 zł
957 ŚLĄSK
Wrocław, -medal autorstwa I.G.Holtzhey’a wybity z okazji Jubileuszu 50-lecia piastowania stanowiska pastora przez Jana Fryderyka Burga, 1763 r., Aw: Popiersie pastora..
1 250 zł
1 000 zł
958 AUSTRIA
medal śrubowy niesygnowany (medalier Abraham Remshard z Augsburga) na wypędzenie protestantów z Salzburga, Aw: Grupa emigrantów na tle gór, nad nimi Chrystus w obłoka..
500 zł
950 zł
959 CZECHY
Skarbek Ankwicz z Poslawic arcybiskup Pragi , -medal sygnowany LERCH DE LERCHENAU, 1834, Aw: Tarcza herbowa i napis wokoło, Rw: Postać króla Dawida z owcami i napis w..
250 zł
360 zł
960 CZECHY
medal nagrodowy PRAGA CAPVT REGNI, Aw: Herb miasta i napis PRAGA CAPVT REGNI, Rw: Kobieta prowadząca lwa i napis POCTA KORVNOW ZASLVH, sygnowany R. BRAUN, J. MAUDER, ..
300 zł
750 zł
961 CZECHY
Tomasz Garrique Masaryk -medal autorstwa O. Spanela 1935 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy NA PAMET 85.NAROZENIN PRVNIHO PRESIDENTA REPUBLI..
300 zł
420 zł