Aukcja nr 42

USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
Jesteś w: A42  MEDALE  POLSKA
818 POLSKA
Franciszek Smolka -medal autorstwa A. Scharfa wybity w 1888 r na pamiątkę 40-lecia prezesury w Sejmie Krajowym i przewodniczenia Komitetowi budowy kopca upamiętniając..
600 zł
819 POLSKA
Sulisławice Sandomierskie -medal z uszkiem autorstwa Bitschana, upamiętniający przeniesienie cudownego obrazu do nowego kościoła 1888, r., Aw: Obraz i niżej poziomy n..
125 zł
160 zł
820 POLSKA
Józef Korzeniowski, -medal z uszkiem sygnowany JM, 1897, wybity na pamiątkę setnej rocznicy urodzin pisarza, Aw: Popiersie i napis JÓzef Korzeniowski ur. 19 Marca 179..
200 zł
260 zł
821 POLSKA
medal religijny z uszkiem, bez daty, niesygnowany, Aw: Postać świętej wieńczonej przez dwa anioły modlącej się przed Najświętszym Sakramentem i napis wokoło ŚW:ZYTO.P..
150 zł
120 zł
822 POLSKA
Galicja -medal za zasługi dla rolnictwa, Aw: Popiersie cesarza Franciszka Józefa w prawo i napis: FRANCISCVS JOSEPHVS I D G AVSTRIAE IMPERATOR, Rw: Napis poziomy: NAG..
200 zł
420 zł
823 POLSKA
medal sygnowany JR (Jan Raszka) wybity na pamiątkę śmierci Andrzeja Potockiego, Aw: Popiersie w prawo i napis AND. HRABIA POTOCKI, Rw: Klęczący rycerz w zbroi i z pro..
750 zł
2 600 zł
824 POLSKA
medal jednostronny w 110 Rocznicę Urodzin Adama Mickiewicza, Popiersie poety i napis ADAM MICKIEWICZ 1798-1855, brąz srebrzony 50 mm, punca na rancie, Strzałkowski 10..
200 zł
200 zł
825 POLSKA
medal projektu J. Raszki z okazji 500 Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem 1910 r, Aw: W czterołukowej rozecie postać Władysława Jagiełły z mieczem i tarczą Gedyminów, po bo..
750 zł
3 900 zł
826 POLSKA
medal z Wystawy Rolniczo-Przemysłowej - Żółkiew 1910 r, Aw: W wieńcu herb Żółkwi i napis w otoku, w polu sygn. G. SZAPIRY SYN LWÓW i punce, Rw: Na tle zakładu przemys..
300 zł
980 zł
827 POLSKA
Stanislaw Orda -ziemianin, medal autorstwa Witolda Bielińskiego 1911 r, Aw: Popiersie w kontuszu w lewo, w otoku napis i sygn., Rw: Herb Ostoja otoczony gałązkami; dę..
1 000 zł
900 zł
828 POLSKA
setna rocznica śmierci Józefa Poniatowskiego -medal autorstwa Laszczki 1913 r., Aw: Popiersie na wprost i napis w otoku, napis poziomo KSIĄŻĘ JÓZEF PONIATOWSKI D 7 V ..
1 000 zł
1 850 zł
829 POLSKA
Polonia Devastata -medal autorstwa J. Wysockiego 1915 r., Aw: Popiersia kardynała Adama Sapiehy, Henryka Sienkiewicza i Ignacego Paderewskiego w prawo, napis w otoku,..
2 000 zł
2 800 zł
830 POLSKA
Rohatyń -medal autorstwa J. Laszczki na 500-lecie założenia miasta 1915 r., Aw: Tarcza z herbem miasta i napis KRÓLEWSKIE MIASTO ROHATYŃ, Rw: Korona powyżej daty 1415..
200 zł
340 zł
831 POLSKA
Śmierć Henryka Sienkiewicza -medal sygnowany W.WIŚNIEWSKI Aw: W otoku napis HENRYK SIENKIEWICZ poniżej * 1846 / + 15 LISTOP. 1916 / W VEVEY / ZGASŁ, NIM NOWE / A UPRA..
125 zł
260 zł
832 POLSKA
Ogłoszenie Niepodległości Polski -medal sygnowany B. Poskoczym i J. Knedler Aw: Orzeł, obok niego stojący legionista trzymający sztandar z napisem 5 LISTOPAD 1916, w ..
300 zł
1 050 zł
833 POLSKA
Ogłoszenie Niepodległości Polski - medal sygn. J.Raszka, Tarcza z Orłem, nad nią napis PROKLAMACJA / WOLNEJ I NIEPODLEGŁEJ / POLSKI 5 XI 1916 / w / OBOZIE / LEG POL,..
150 zł
wycofane
834 POLSKA
Rada Regencyjna -medal autorstwa J. Raszki 1917 r., Aw: Postacie klęczące przed Matką Boską i napis w otoku INTROMISYA RADY REGENCYJNEJ W WARSZAWIE 28 PAŹDZ. ROKU 191..
250 zł
270 zł
835 POLSKA
książę Zdzisław Lubomirski prezydent Warszawy -medal autorstwa Cz. Makowskiego 1917, Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku KSIĄŻĘ ZDZISŁAW LUBOMIRSKI, Rw: Napis w otok..
600 zł
850 zł
836 POLSKA
Tadeusz Kościuszko -medal autorstwa Jana Wysockiego wybity z okazji setnej rocznicy śmierci 1917 r., Aw: Popiersie w mundurze według portretu Grassiego i napis w oto..
500 zł
1 100 zł
837 POLSKA
900 Rocznica Odzyskania Przemyśla przez Bolesława Chrobrego 1918 r., -medal sygn. J.Raszka, wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Aw: Bolesław Chrobry na koniu, z..
400 zł
850 zł