Aukcja nr 35
USD/PLN: 2.840 | EUR/PLN: 3.790 | data: 02-12-2006
333 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwugrosz 1651, Bydgoszcz, na awersie napis IOAN CAS...., ładny egzemplarz |
250 zł 440 zł
334 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwugrosz 1651, Bydgoszcz, na awersie napis IOA CAS....., patyna |
II- EF- |
150 zł 340 zł
335 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwugrosz 1651, Gdańsk, rzadki, ciemna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
500 zł 560 zł
336 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1662, Poznań |
III VF |
250 zł 250 zł
337 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szeląg 1650, Bydgoszcz, T. 6, lekko skorodowana powierzchnia, patyna, rzadki |
III VF |
250 zł 320 zł
338 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1683, Gdańsk, H-Cz. 2478 R1, Fr. 36, T. 15, Kaleniecki s. 474, złoto 3.46 g, lekko gięty, ładny egzemplarz |
8 000 zł 10 500 zł
339 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, odmiana z literami M - H na gałązkach i cyframi 1 - 8 po bokach tarczy herbowej, T. 2, lakierowany, ładnie zachowany egzemplarz |
1 200 zł 1 250 zł
340 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1684, Bydgoszcz, T. 2, moneta wybita lekko uszkodzonym stemplem |
400 zł 500 zł
341 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1678, Bydgoszcz |
II- EF- |
125 zł 100 zł
342 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1679, Bydgoszcz, duże litery T L B pod tarczami herbowymi, nieco rzadszy |
III VF |
100 zł 80 zł
343 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1681, Kraków, pod popiersiem króla litery T L B a za popiersiem króla litery I T, podobny opisany przez Kurpiewskiego pozycja 1201 R8, rewers niecentrycznie w.. |
III+/II- VF+/EF- |
500 zł 820 zł
344 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1682, Bydgoszcz, patyna |
125 zł 150 zł
345 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1683, Kraków, popiersie w zbroi |
III+/II- VF+/EF- |
200 zł | |
346 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1683, Kraków, popiersie z zbroi, awers wybity nieco uszkodzonym stemplem, patyna |
150 zł 150 zł
347 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1683, Bydgoszcz, herb Leliwa, ciemna patyna |
II- EF- |
100 zł | |
348 | August II 1697-1733 odbitka w srebrze dukata wikariackiego 1711, Drezno, 3.02 g, Merseb. 1486, patyna |
II+ EF+ |
500 zł 760 zł
349 | August II 1697-1733 półdukat 1699, Drezno, Merseb. 1422, Fr. 2783, złoto 1.75 g, rzadka i ładnie zachowana moneta |
II+ EF+ |
7 500 zł 8 600 zł
350 | August II 1697-1733 talar 1716 Drezno, Schnee 1015, Dav. 2653, patyna |
II- EF- |
3 000 zł 4 200 zł
351 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1702, Drezno, Dav. 819, na awersie drobna wada blachy, patyna |
800 zł | |
352 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1721, Drezno, Dav. 826 |
III VF |
750 zł 600 zł