Aukcja nr 32
USD/PLN: 3.300 | EUR/PLN: 4.000 | data: 11-06-2005
137 | Zygmunt II August 1545-1572 dukat 1556, Gdańsk, Aw: Popiersie w prawo, SIGIS AVG REX POLO D PRVS, Rw: Herb Gdańska MONE NO AVR CIVI GEDANEN, H-Cz. 489 (R3), T. 125, Fr. 2, Kaleniecki s. 35, złot.. |
II- EF- |
25 000 zł 25 000 zł
138 | Zygmunt II August 1545-1572 półtalar Filipa II z kontrasygnatą (ukoronowane SA oraz data 15-64), H-Cz. 534 (R2), Ivanauskas 696:105, T. 50, mennicza wada krążka. Zygmunt August praktycznie nie e.. |
12 500 zł 16 000 zł
139 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1568, Wilno, napisy DVX L / LITVA, Ivanauskas 668:96, wyraźne lustro mennicze, delikatna patyna |
II+ EF+ |
600 zł 1 200 zł
140 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1568, Wilno, napisy DVX L / LITVA, Ivanauskas 668:96, ładnie zachowany |
350 zł 500 zł
141 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1568, Wilno, napisy DVX LI / LITV, nieco rzadsza odmiana- na rewersie przerywniki w kształcie kółek, Ivanauskas 672:96, ciemna patyna |
400 zł 660 zł
142 | Zygmunt II August 1545-1572 czworak 1569, Wilno, Ivanauskas 676:96 |
II- EF- |
500 zł 560 zł
143 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak ze \słabego srebra\" 1562 |
IV F |
1 500 zł | |
144 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, odmiana- Pogoń bez tarczy, Ivanauskas 618:93, ciemna patyna |
II- EF- |
300 zł 460 zł
145 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1562, Wilno, odmiana- Pogoń w tarczy, Ivanauskas 624:94, ciemna patyna |
300 zł 440 zł
146 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1563, Wilno, Ivanauskas 626:94 |
II- EF- |
350 zł 900 zł
147 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1564, Wilno, Ivanauskas 640:94, ładnie zachowany |
350 zł 440 zł
148 | Zygmunt II August 1545-1572 trojak 1564, Wilno, Ivanauskas 640:94 |
II- EF- |
300 zł 400 zł
149 | Zygmunt II August 1545-1572 dwugrosz 1565, Wilno, Ivanauskas 603:89, T. 10, rzadki, ciemna patyna |
III- VF- |
2 000 zł 1 600 zł
150 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, napisy LIT / LITVA, Ivanauskas 584:86, T. 3 |
II- EF- |
800 zł 820 zł
151 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, napisy LIT / LITVA, Ivanauskas 584:86, T. 3, patyna |
750 zł 720 zł
152 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, napisy LIT / LITVA, Ivanauskas 584:86, T. 3 |
650 zł 720 zł
153 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę litewską 1546, Wilno, rzadka odmiana z napisem LI / LITV, Ivanauskas 588:86, T. 3 |
650 zł 800 zł
154 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1547, Wilno, interpunkcja POLO MAG•, Ivanauskas 559:82 |
II- EF- |
300 zł 580 zł
155 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1547, Wilno, interpunkcja POLO MAG, Ivanauskas 559:82 |
II- EF- |
300 zł 340 zł
156 | Zygmunt II August 1545-1572 grosz na stopę polską 1548, Wilno, Ivanauskas 560:82 |
II- EF- |
300 zł 340 zł