Aukcja nr 32
USD/PLN: 3.300 | EUR/PLN: 4.000 | data: 11-06-2005
417 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Toruń, T. 5, wada bicia, rzadki |
II- EF- |
550 zł | |
418 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, odmiana z napisem na awersie IOAN CASIMI i kwiatkiem pod tarczą herbową na rewersie, T. 1.50, moneta wybita w mennicy krakowskiej pod zarządem szwed.. |
III+/II- VF+/EF- |
300 zł 460 zł
419 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, odmiana z napisem na awersie IOAN CASIMIR i kwiatkiem pod tarczą herbową na rewersie, T. 1.50, moneta wybita w mennicy krakowskiej pod zarządem szwe.. |
III VF |
200 zł | |
420 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, pod tarczą herbową litery SCH, T. 1.50, ciemna patyna |
200 zł 320 zł
421 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, patyna |
600 zł 620 zł
422 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, delikatna patyna |
500 zł 520 zł
423 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, patyna |
III VF |
500 zł 400 zł
424 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, wybity mocno uszkodzonym stemplem |
400 zł | |
425 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, T. 4, rzadki |
III VF |
1 000 zł | |
426 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Gdańsk, T. 1.50, wada blachy |
450 zł | |
427 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Elbląg, okupacja szwedzka, na awersie popiersie Karola Gustawa, Pfau 463, Ahlström 52, rzadki, delikatna patyna |
1 500 zł 2 400 zł
428 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Elbląg, okupacja szwedzka, na awersie popiersie Karola Gustawa, ozdobne rozety dzielące napis otokowy, Pfau 475, Ahlström nie notuje takiego połączenia awer.. |
5 000 zł | |
429 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Elbląg, okupacja szwedzka, na awersie popiersie Karola Gustawa i omyłkowy napis GVSTAVS, Pfau -, Ahlström 56 a, ciemna patyna |
III VF |
750 zł 600 zł
430 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Poznań, nieco inny rysunek popiersia i tarczy herbowej niż dotychczas opisywane w literaturze, na rewersie napis otokowy małymi literami, T. 1.50, ślad dwuk.. |
III VF |
200 zł 420 zł
431 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, odmiana bez obwódek, T. 1.50, delikatna patyna |
250 zł 360 zł
432 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Gdańsk, T. 1.50, delikatna patyna |
600 zł | |
433 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Kraków, odmiana z tarczą herbową o bokach wklęsłych, T. 1.50, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
250 zł | |
434 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Kraków, odmiana z tarczą herbową o bokach prostych, T. 1.50, patyna |
200 zł 160 zł
435 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Lwów, H-Cz. 7655 (R5), T. 80 ?, jeden z najrzadszych ortów koronnych Jana Kazimierza, delikatna patyna |
10 000 zł 8 000 zł
436 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Gdańsk, ciemna patyna |
III VF |
400 zł 450 zł