Aukcja nr 30
USD/PLN: 3.760 | EUR/PLN: 4.600 | data: 29-05-2004
221 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, Kurp. 1608 (R), Dav. 4315, minimalna wada krążka |
III VF |
2 000 zł 2 300 zł
222 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar oblężniczy 1629, Toruń, Aw: Widok płonącego miasta i napis wokoło FIDES ET CONSTANTIA PER IGNEM PRO- BATA, Rw: Herb Torunia i okolicznościowy napis w 7 rzędach .. |
III VF |
10 000 zł 14 100 zł
223 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Toruń, Kurp. 2357 (R3), Dav. 4371. T. 30, ładnie zachowana i rzadka moneta |
5 000 zł 8 200 zł
224 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Bydgoszcz, odmiana z wąskim popiersiem króla bez kokardy, Kurp. 1665 (R1), Dav. 4316, wada blachy na awersie, patyna |
III VF |
1 500 zł 1 600 zł
225 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Toruń, Kurp. 2365 (R2), Gum. 4371, T. 20, ślad po zawieszce, patyna |
III VF |
2 500 zł 3 300 zł
226 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtalar 1628 Bydgoszcz, H-Cz. 9655 (R3), Kurp. 1537 (R4), T. 50, bardzo rzadka, efektowna i ładnie zachowana moneta ze starą patyną |
7 500 zł 15 100 zł
227 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1609, Gdańsk, Kurp. 2233 (R4), Gum. 1380, T. 4, rzadki, ciemna patyna |
1 000 zł 2 200 zł
228 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1611, Gdańsk, odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, Kurp. 2235 (R2), Gum. 1382, patyna |
II- EF- |
750 zł 950 zł
229 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1612, Gdańsk, odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, Kurp. 2236 (R2), Gum. 1382, ciemna patyna |
II- EF- |
750 zł 780 zł
230 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614 Gdańsk, odmiana bez kropki obok łapy niedźwiedzia, Kurp. 2238 (R2), Gum. 1382, ładnie zachowany egzemplarz ze starą patyną |
I- UNC- |
1 000 zł 1 800 zł
231 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1614, Gdańsk, odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, Kurp. 2238 (R2), Gum. 1382, ciemna patyna |
600 zł 1 050 zł
232 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, Kurp. 2240 (R2), Gum. 1382, moneta była wybita uszkodzonym stemplem |
400 zł 660 zł
233 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, Kurp. 2240 (R2), Gum. 1382, moneta z końca blachy |
400 zł 360 zł
234 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, dwukropek i rozetka kończą napis na awersie, Kurp. 2241 (R2), Gum. 1383, moneta była wybita uszkodzonym stemplem |
II- EF- |
300 zł 320 zł
235 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, dwukropek i rozetka kończą napis na awersie, Kurp. 2243 (R1), Gum. 1384 |
350 zł 500 zł
236 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1617, Gdańsk, kropka kończy napis na awersie, Kurp. 2244 (R1), Gum. 1385, drobna wada tłoczenia, bardzo ładnie zachowany egzemplarz z piękną patyną |
I- UNC- |
500 zł 625 zł
237 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1618, Gdańsk, dwukropek i rozetka kończą napis na awersie, Kurp. 2245 (R1), Gum. 1387, patyna |
II- EF- |
350 zł 320 zł
238 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1618, Gdańsk, rozetka kończy napis na awersie, Kurp. 2245 (R1), Gum. 1387, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
250 zł 260 zł
239 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1620, Gdańsk, dwukropek i rozetka kończą napis na awersie, Kurp. 2251 (R1), Gum. 1389, moneta z końca blachy, rzadka, patyna |
II- EF- |
600 zł 850 zł
240 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Gdańsk, Kurp. 2252 (R1), Gum. 1389, moneta z końca blachy |
300 zł 360 zł