Aukcja 26 / 966
USD/PLN: 4.050 | EUR/PLN: 3.700 | data: 18-05-2002
medal autorstwa P. P. Wernera i D. Sieverta wybity przez miasto Gdańsk dla upamiętnienia śmierci Augusta II w 1733 r, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i welonie
Numer: | 966 |
Opis: | POLSKA. medal autorstwa P. P. Wernera i D. Sieverta wybity przez miasto Gdańsk dla upamiętnienia śmierci Augusta II w 1733 r, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i welonie; niżej sygn,. Rw: Płonący ołtarz z herbem Gdańska; po bokach orzeł Ziem Pruskich i orzeł Polski; w otoku i u dołu z datą chronostychową (1733): AVGVSTVS II REGIS.., H-Cz. 2684 R5, Racz. 361, srebro 49 mm, 44.51 g, na awersie punca z herbem Pilawa, wyczyszczony |
Stan: | III, Very Fine |
Data sprzedaży: | 18-05-2002 |
Cena szacunkowa: | 2 500 zł |
Cena wywoławcza: | 2 000 zł |
Cena wylicytowana: | 3 050 zł |
Ilość odsłon: 1531