Aukcja nr 22
USD/PLN: 4.630 | EUR/PLN: 3.960 | data: 28-10-2000
124 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Krzyż w tarczy, po bokach małe krzyżyki, Wasch.59, 14 mm, 0.13 g, patyna, wyszczerbiony |
III VF |
100 zł 95 zł
125 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Krzyż w tarczy, u góry mały trójlistek, Wasch.61a, 14 mm, 0.20 g, patyna, lekko wyszczerbiony |
III VF |
100 zł 80 zł
126 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Krzyż w tarczy, u góry 2 kulki, Wasch.86, 15 mm, 0.31 g, patyna |
III VF |
100 zł 120 zł
127 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Sześcioramienna gwiazda, u góry kulka, Wasch.107, 14 mm, 0.20 g |
II- EF- |
125 zł 300 zł
128 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Sześcioramienna gwiazda w tarczy, Wasch.106, 14 mm, 0.14 g, patyna |
III VF |
100 zł 80 zł
129 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Orzeł w tarczy, poza tarczą małe krzyżyki, Wasch.112, 13-15 mm, 0.22 g |
125 zł 270 zł
130 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Orzeł w tarczy, Wasch.114, 13 mm, 0.22 g |
III VF |
100 zł 120 zł
131 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Mur z trzema trójlistkami, poniżej krzyżyk, Wasch.116b, 14 mm, 0.19 g, patyna |
III VF |
100 zł 90 zł
132 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Brama, poniżej krzyżyk, Wasch.123b, 14 mm, 0.20 g |
III VF |
100 zł 90 zł
133 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Brama, u góry krzyżyk, na dole trzy kulki, Wasch.128, 15 mm, 0.23 g |
III VF |
100 zł 120 zł
134 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Korona z krzyżem pośrodku, Wasch.145b, 14 mm, 0.22 g |
80 zł 150 zł
135 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Korona z krzyżem, Wasch.142a, 14 mm, 0.21 g, wyszczerbiony |
80 zł 65 zł
136 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Krzyż o grubych ramionach, na dole dwa krzyżyki, Wasch.154a, 14 mm, 0.19 g, patyna |
III VF |
100 zł 125 zł
137 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Krzyż grecki z poprzeczkami, Wasch. 180, BRP Prusy T16 (ten egzemplarz), 13-14 mm, 0.23 g, patyna |
III VF |
100 zł 340 zł
138 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Prostokąt z dwoma krzyżykami, Wasch.203a, 13 mm, 0.23 g |
III VF |
100 zł 130 zł
139 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat; Prostokąt z dwoma krzyżami, Wasch.204, 14 mm, 0.23 g |
80 zł 150 zł
140 | ZAKON KRZYŻACKI Winrych von Kniprode 1351- 1382, półskojec, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza na sześciołukowej rozecie i napis w otoku MONETA DOMINORVM PRVSSIE+, Rw: Liściasty krzyż w cz.. |
III VF |
500 zł 1 000 zł
141 | ZAKON KRZYŻACKI Winrych von Kniprode, szeląg, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis w otoku MAGST WVNRICVS PRIMS, Rw: Tarcza zakonna i napis w otoku Moneta DNORVM PRVCI , Neumann 4, V.. |
II+ EF+ |
150 zł 260 zł
142 | ZAKON KRZYŻACKI Winrych von Kniprode, kwartnik, Aw: Tarcza Wielkiego Mistrza i napis w otoku MAGISTER GENERALIS Rw: Krzyż Zakonu i napis DOMINORVM PRVSSIE, Neumann 5, Voss.120-121, 0.. |
III VF |
125 zł 130 zł
143 | ZAKON KRZYŻACKI Winrych von Kniprode, kwartnik j.w., Neumann 5, Voss 120-121, 0.74 g |
III VF |
125 zł 130 zł