Aukcja nr 22

USD/PLN: 4.630 | EUR/PLN: 3.960 | data: 28-10-2000
Jesteś w: A22  STAROŻYTNOŚĆ  CESARSTWO RZYMSKIE
Przejdź do pozycji:  
Zdjęcie Numer Opis Stan Cena szacunkowa
as, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku TI CAESAR DIVI AVG F AVGVST IMP VII, Rw: Liwia siedzą- c.. as, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku TI CAESAR DIVI AVG F AVGVST IMP VII, Rw: Liwia siedzą- c..
9 CESARSTWO RZYMSKIE / Tyberiusz 14- 37
as, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku TI CAESAR DIVI AVG F AVGVST IMP VII, Rw: Liwia siedzą- ca w prawo i napis w otoku MAXIM TRIBVN POTEST XVII, po bokach SC, Co..
III
VF
200 zł
410 zł
as, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku NERO CAESAR AVG GER, Rw: Świątynia Janusa z zam.. as, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku NERO CAESAR AVG GER, Rw: Świątynia Janusa z zam..
10 CESARSTWO RZYMSKIE / Neron 51- 68
as, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku NERO CAESAR AVG GER, Rw: Świątynia Janusa z zamkniętymi wrotami i napis w otoku PACE P R VBIQ PARTA IANVM CLVSIT, p..
III+
VF+
250 zł
330 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis T CAESAR IMP VESPASIAN, Rw: Orzeł z rozpostartymi sk.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis T CAESAR IMP VESPASIAN, Rw: Orzeł z rozpostartymi sk..
11 CESARSTWO RZYMSKIE / Tytus 79- 81
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis T CAESAR IMP VESPASIAN, Rw: Orzeł z rozpostartymi skrzydłami, po bokach napis COS V, Sear 59a, RIC V191(a), BMC V 191, 2..
III
VF
100 zł
140 zł
dupondius, Aw: Popiersie w prawo i napis IMP..OMITIANVS AVG GERM.., Rw: W wieńcu napis poziomy IST.. dupondius, Aw: Popiersie w prawo i napis IMP..OMITIANVS AVG GERM.., Rw: W wieńcu napis poziomy IST..
12 CESARSTWO RZYMSKIE / Domicjan 81- 96
dupondius, Aw: Popiersie w prawo i napis IMP..OMITIANVS AVG GERM.., Rw: W wieńcu napis poziomy ISTHMIA, Coh.716, 14.11 g, ciekawa moneta wybita z okazji Igrzysk Istmi..
III
VF
150 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku ..TRAIANO AVG GER DAC PM TR P COS VI PP, Rw:.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku ..TRAIANO AVG GER DAC PM TR P COS VI PP, Rw:..
13 CESARSTWO RZYMSKIE / Trajan 98- 117
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku ..TRAIANO AVG GER DAC PM TR P COS VI PP, Rw: Kolumna Trajana, po bokach dwa orły i napis w otoku SPQR OPTIMO PRI..
III
VF
150 zł
140 zł
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku L AELIVS CAESAR, Rw: Pietas stojąca w prawo i napis w.. denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku L AELIVS CAESAR, Rw: Pietas stojąca w prawo i napis w..
14 CESARSTWO RZYMSKIE / Aelius- adoptowany syn Hadriana 136-138
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku L AELIVS CAESAR, Rw: Pietas stojąca w prawo i napis w oto- ku TR POT COS II, poziomo PIETAS, Sear 36, RIC 438/9, 3.27 g, ..
II+
EF+
1 500 zł
1 250 zł
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis FAVSTINA AVG, Rw: Pusty tron z pawiem pod spodem i napis IVNO.. denar, Aw: Popiersie w prawo i napis FAVSTINA AVG, Rw: Pusty tron z pawiem pod spodem i napis IVNO..
15 CESARSTWO RZYMSKIE / Faustyna Starsza- żona Antonina Piusa
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis FAVSTINA AVG, Rw: Pusty tron z pawiem pod spodem i napis IVNONI REGINAE, Sear 219, BMC 139, RIC 339a, 3.37 g
III+
VF+
150 zł
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis DIVA FAVSTINA, Rw: Aeternitas lub Junona stojąca z głową w le.. denar, Aw: Popiersie w prawo i napis DIVA FAVSTINA, Rw: Aeternitas lub Junona stojąca z głową w le..
16 CESARSTWO RZYMSKIE / Faustyna Starsza- żona Antonina Piusa
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis DIVA FAVSTINA, Rw: Aeternitas lub Junona stojąca z głową w lewo i berłem w dłoni, napis w otoku AETERNITAS, Sear 26, RIC 344, BMC..
III+
VF+
150 zł
120 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku COMM ANT P FEL AVG BRIT, Rw: Pietas stojąca .. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku COMM ANT P FEL AVG BRIT, Rw: Pietas stojąca ..
17 CESARSTWO RZYMSKIE / Kommodus 177- 192
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku COMM ANT P FEL AVG BRIT, Rw: Pietas stojąca nad płonącym ołtarzem, napis w otoku AVTC PIET P M TR P XII IMP VIII..
III+
VF+
150 zł
150 zł
sesterc, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku LVCILLAE AVG ANTONINI AVG F, Rw: Hilaritas stojąca .. sesterc, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku LVCILLAE AVG ANTONINI AVG F, Rw: Hilaritas stojąca ..
18 CESARSTWO RZYMSKIE / Lucilla- córka Marka Aureliusza
sesterc, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku LVCILLAE AVG ANTONINI AVG F, Rw: Hilaritas stojąca w lewo z rogiem obfitości i liściem palmowym; napis w otoku HILARITA..
III+
VF+
300 zł
1 450 zł
denar, Aw: Popiersie brodatego cesarza w prawo i napis w otoku IMP CAES P HELV PERTIN AVG, Rw: Per.. denar, Aw: Popiersie brodatego cesarza w prawo i napis w otoku IMP CAES P HELV PERTIN AVG, Rw: Per..
19 CESARSTWO RZYMSKIE / Pertinaks 193
denar, Aw: Popiersie brodatego cesarza w prawo i napis w otoku IMP CAES P HELV PERTIN AVG, Rw: Perti- naks składający ofiarę nad ołtarzem i napis VOT DECEN TR P COS I..
III+
VF+
3 000 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis L SEPT SEV AVG IMP XI PART MAX, Rw: Moneta z wagą i .. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis L SEPT SEV AVG IMP XI PART MAX, Rw: Moneta z wagą i ..
20 CESARSTWO RZYMSKIE / Septymiusz Sewer 193- 211
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis L SEPT SEV AVG IMP XI PART MAX, Rw: Moneta z wagą i rogiem obfitości siedząca w lewo i napis w otoku MONETA AVGG, Sear 3..
III+
VF+
100 zł
120 zł
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku P SEPT GETA CAES PONT, Rw: Siedząca na tronie Securit.. denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku P SEPT GETA CAES PONT, Rw: Siedząca na tronie Securit..
21 CESARSTWO RZYMSKIE / Geta 209- 212
denar, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku P SEPT GETA CAES PONT, Rw: Siedząca na tronie Securitas i napis SECVRIT IMPERII, Sear 183, RIC 20a
II-
EF-
125 zł
180 zł
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M OPEL SEV MACRINVS AVG, Rw: Salus sie.. denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M OPEL SEV MACRINVS AVG, Rw: Salus sie..
22 CESARSTWO RZYMSKIE / Makryn 217- 218
denar, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP C M OPEL SEV MACRINVS AVG, Rw: Salus siedząca na tronie karmi węża wychodzącego z ołtarza i napis w otoku SA..
III+
VF+
400 zł
420 zł
Moesia Inferior- Markianopolis, AE 27- 5 assaria, Aw: Popiersia Makryna i Diadumeniana zwrócone do.. Moesia Inferior- Markianopolis, AE 27- 5 assaria, Aw: Popiersia Makryna i Diadumeniana zwrócone do..
23 CESARSTWO RZYMSKIE / Makryn i Diadumenian 217- 218
Moesia Inferior- Markianopolis, AE 27- 5 assaria, Aw: Popiersia Makryna i Diadumeniana zwrócone do siebie i napis w otoku, poziomo, Rw: Concordia z paterą i rogiem ob..
II-
EF-
200 zł
160 zł
sesterc, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP CAES D CAEL BALBINVS AVG, Rw: Balbin, .. sesterc, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP CAES D CAEL BALBINVS AVG, Rw: Balbin, ..
24 CESARSTWO RZYMSKIE / Balbinus 238
sesterc, Aw: Popiersie w wieńcu w prawo i napis w otoku IMP CAES D CAEL BALBINVS AVG, Rw: Balbin, Pupien i Gordian III siedzący w lewo na podium; po bokach Liberalita..
III+
VF+
2 000 zł
2 750 zł
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku GORDIANVS PIVS FEL AVG, Rw: .. antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku GORDIANVS PIVS FEL AVG, Rw: ..
25 CESARSTWO RZYMSKIE / Gordian III 238- 244
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku GORDIANVS PIVS FEL AVG, Rw: Jowisz stojący na wprost i napis IOVI STATORI, Sear 109, RIC 84, 4.6..
III
VF
150 zł
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku IMP GORDIANVS PIVS FEL AVG, .. antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku IMP GORDIANVS PIVS FEL AVG, ..
26 CESARSTWO RZYMSKIE / Gordian III 238- 244
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku IMP GORDIANVS PIVS FEL AVG, Rw: Prowidencja stojąca lekko w prawo i napis w otoku PROVID AVG, Se..
II-
EF-
100 zł
105 zł
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku IMP GORDIANVS PIVS FEL AVG, .. antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku IMP GORDIANVS PIVS FEL AVG, ..
27 CESARSTWO RZYMSKIE / Gordian III 238- 244
antoninian, Aw: Popiersie w koronie radialnej w prawo i napis w otoku IMP GORDIANVS PIVS FEL AVG, Rw: Securitas stojąca na wprost i napis SECVRIT PERP, Sear 328, RIC ..
II-
EF-
100 zł
140 zł
AE-27, Aw: Popiersia Gordiana i Wielkiego Boga zwrócone do siebie i napis w otoku, Rw: Tyche stoją.. AE-27, Aw: Popiersia Gordiana i Wielkiego Boga zwrócone do siebie i napis w otoku, Rw: Tyche stoją..
28 Gordian III 238- 244 / Moesia Inferior- Odessos
AE-27, Aw: Popiersia Gordiana i Wielkiego Boga zwrócone do siebie i napis w otoku, Rw: Tyche stojąca w lewo, w prawej ręce ster, w lewej róg obfitości, w polu litera ..
II-
EF-
250 zł
200 zł