Aukcja nr 22
USD/PLN: 4.630 | EUR/PLN: 3.960 | data: 28-10-2000
1011 | POLSKA Józef Bem- medal autorstwa St. Popławskiego 1928 r., j.w., Strzałk.618, brąz, 55 mm, pudełko |
I- UNC- |
200 zł | |
1012 | POLSKA Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu- medal autorstwa M.Kotarbińskiego 1929 r., Aw: Orzeł w małym okręgu i napis w otoku, Rw: Popiersie prezydenta Mościckiego w mały.. |
200 zł 160 zł
1013 | POLSKA medal za chlubne wyniki pracy autorstwa W. Bończa-Tomaszewskiego 1929 r., Aw: Orzeł państwowy oto- czony wieńcem i litery RP, Rw: Siedząca postać kobieca i napis w ot.. |
II+ EF+ |
250 zł | |
1014 | POLSKA 100-lecie Powstania Listopadowego- medal autorstwa Wabia-Wabińskiego i St. Repety 1930 r., Aw: Napis poziomy SETNA ROCZNICA.., Rw: Stylizowane postacie żołnierzy, Str.. |
I UNC |
100 zł 130 zł
1015 | POLSKA Zakłady Amunicyjne w Warszawie- medal autorstwa Stefana Rufina Koźbielewskiego 1930 r., Aw: Ptak siedzący na pocisku i napis w otoku NAGRODA SPORTOWO-STRZELECKA, wokó.. |
100 zł 80 zł
1016 | POLSKA Franciszek Prus Biesiadecki- medal autorstwa J. Wysockiego 1931 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy ZASŁUŻONEMU OBYWATELOWI ODNOWICIELOWI BIBL.. |
I UNC |
200 zł 160 zł
1017 | POLSKA Czesław Mączyński- medal autorstwa Eugeniusza Mariana Ungera 1933 r., Aw: Popiersie w lewo i napis BRYGADJER W.P. CZESŁAW MĄCZYŃSKI, Rw: W wieńcu napis PIERWSZEMU WOD.. |
200 zł | |
1018 | POLSKA Maria Skłodowska-Curie- medal autorstwa J. Aumillera 1934 r., Aw: Popiersie en face i napis w otoku Rw: Napis poziomy PAMIĘCI SWEGO CZŁONKA HONOROWEGO TOWARZYSTWO NAU.. |
I- UNC- |
150 zł | |
1019 | POLSKA rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego- medal autorstwa St. K. Ostrowskiego 1936 r., Aw: Głowa poziomo i napis w otoku, Rw: Żołnierze niosący trumnę pokrytą całunem, St.. |
I UNC |
150 zł 155 zł
1020 | POLSKA medal jednostronny Aeroklubu Polskiego ISTUS autorstwa Henryka Grunwalda 1939 r.; Stylizowany Ikar w locie, pod skrzydłem napis ISTUS 1939, niżej POLSKA, Strzałk.849 .. |
I- UNC- |
200 zł 310 zł
1021 | POLSKA Kongres Chemii Przemysłowej w Warszawie- medal niesygnowany 1939 r., Aw: Trójnóg i palnik, w tle napis XIX CONGRES DE CHIMIE INDUSTRIELLE 24.IX.39, Rw: Plac Zamkowy z.. |
I UNC |
100 zł 370 zł