Aukcja nr 14

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
Jesteś w: A14  MEDALE  Polska
817 Polska
medal autorstwa Barre' a wybity nakładem Komitetu Brukselskiego 1831 r., Aw: Stojące personifikacje Belgii w czapce frygijskiej i Polski w corona muralis ze sztandare..
I/II
UNC/EF
120 zł
125 zł
818 Polska
medal sygnowany A. Barre- poświęcony Aleksandrowi Fredro, Aw: Popiersie w prawo, poniżej sygn. A.BARRE i napis w otoku: ALEXANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, Rw: W wień..
I/II
UNC/EF
200 zł
210 zł
819 Polska
medal Aleksandra Fredro 1865 r., Aw: Popiersie trzy czwarte na wprost i napis w otoku: ALEXANDER HRABIA FREDRO URODZ: R: 1793, Rw: Kartusz z głową Chimery u góry; lan..
300 zł
350 zł
820 Polska
medal poświęcony Włodzimierzowi Dzieduszyckiemu- prezesowi Wystawy Przemysłowej 1877 r., Aw: Popiersie w prawo i napis: WŁODZIMIERZ HRABIA DZIEDUSZYCKI, Rw: Napis poz..
300 zł
440 zł
821 Polska
medal kościany sygn. Schindler wykonany na pamiątkę wspólnej pielgrzymki Słowian katolików do Rzymu 1881 r., Aw: Napisy poziome i w otoku: PAMIĄTKA WSPÓLNEJ PIELGRZYM..
100 zł
80 zł
822 Polska
medal wybity z okazji 200-letniej rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej 1883 r., Aw: Popiersie w zbroi i koronie w prawo i napis: IOANNES III REX POLONIAE.. sygn. J. TAUTENHA..
120 zł
823 Polska
medal poświęcony Henrykowi Wodzickiemu, Aw: Popiersie trzy czwarte na wprost i napis: HENRYK HRABIA WODZICKI, Rw: W wieńcu z liści dębowych napis: DŁUGOLETNIEMU I ZAS..
150 zł
120 zł
824 Polska
medal wybity nakładem W. Głowackiego i poświęcony Jadwidze Sapieżynie 1886 r., Aw: Popiersie w koronkowej woalce w lewo i sygn. artysty NER, poniżej W. GLOWACKI, Rw: ..
I/II
UNC/EF
200 zł
220 zł
825 Polska
medal poświęcony Franciszkowi Smolce 1888 r., Aw: Popiersie trzy czwarte w lewo i napis: FRANCISZEK SMOLKA, na ramieniu sygn. A, Scharff, Rw: Budowla wzniesiona we Lw..
550 zł
520 zł
826 Polska
medal na 100-lecie Konstytucji 3 Maja 1891 r., Aw: Szlachcic, mieszczanin i chłop ze splecionymi rękoma pod koroną, w otoku napis: 3 MAJ 1791. WIWAT WSZYSTKIE STANY, ..
140 zł
190 zł
827 Polska
medal jubileuszowy Sokoła Lwowskiego 1892 r., Aw: Sokół lecący z ciężarkami w łapach i napis: W ZDROWEM CIELE ZDROWY DUCH, Rw: Napis: JUBILEUSZ * SOKOŁA LWOWSKIEGO* 1..
100 zł
130 zł
828 Polska
medal autorstwa Cypriana Godebskiego poświęcony Powszechnej Wystawie Krajowej 1894 r., Aw: Skrzydlaty Geniusz nad personifikacjami przemysłu i sztuki, Rw: Napis pozio..
400 zł
360 zł
829 Polska
medal jak wyżej, brąz 63 mm w starym pudełku
120 zł
100 zł
830 Polska
medal wybity z okazji setnej rocznicy Powstania Kościuszkowskiego 1894r., Aw: Półpostać Kościuszki z podniesioną szablą i napis: W STULETNIĄ ROCZNICĘ, Rw: Orzeł pod k..
100 zł
110 zł
831 Polska
medal na 350-lecie Lwowskiego Bractwa Strzeleckiego 1546-1896, Aw: Herb miasta; u góry kogut, po bokach wstęga z datami 1546-1896, Rw: Napis poziomy: PAMIĄTKA OBCHODU..
150 zł
200 zł
832 Polska
medalik religijno-patriotyczny 1905 r., Aw: Tarcza polowa na tle sprzętu wojskowego; na wstędze napis: OJCZYZNĘ, WOLNOŚĆ RACZ NAM ZWRÓCIĆ PANIE 1830-1905-1863, Rw: M..
60 zł
65 zł
833 Polska
medal poświęcony Ludwikowi Wierzbickiemu 1905 r., Aw: Budynek Dworca Głównego we Lwowie i napis w trzech wierszach: LUDWIKOWI WIERZBICKIEMU WSPÓŁPRACOWNICY 1.X.1905, ..
150 zł
260 zł
834 Polska
medal niesygnowany z uszkiem, Aw: Trzy medaliony z portretami i napis w otoku: KRÓL WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, KRÓLOWA JADWIGA, W. KS. WITOLD 1410-1910, Rw: Dwaj rycerze na ..
80 zł
90 zł
835 Polska
medal na 500-lecie Bitwy Grunwaldzkiej 1910 r., Aw: W czterołukowym obramowaniu król Władysław Jagiełło z tarczą i mieczem; w rogach cztery herby: Korony, Litwy, Smol..
400 zł
520 zł
836 Polska
medal Rosjanie-Braciom Polakom 1914 r., Aw: Dwie postacie; w otoku napis: W BRATERSKIEJ ŁĄCZNOŚCI SIŁA, z prawej w czterech wierszach napis: , Rw: Orzeł carski i pols..
I/II
UNC/EF
80 zł