Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w.

Cena wylicytowana: 100 zł
Aukcja zakończyła się 31-12-2020 20:44:40
314697
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w., Aw: Popiersie cesarza w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać stojąca w lewo, pseudolegenda
Stan zachowania: IV/V, Fine / Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 17.3 mm, 2.12 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin 140 - podobny

Cena końcowa: 100 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 105

1)  100 zł
2)  100 zł
3)  90 zł
4)  55 zł