Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w.
Zakończenie: 31-12-2020 20:44:40
314697
Opis: | Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w., Aw: Popiersie cesarza w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać stojąca w lewo, pseudolegenda |
Stan zachowania: | IV/V, Fine / Very Good |
Dodatkowe informacje: | brąz złocony, 17.3 mm, 2.12 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna |
Literatura: | Anokhin 140 - podobny |
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 111