Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureus Probusa?), III-IV w.
Zakończenie: 31-12-2020 20:43:40
314694
Opis: | Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureus Probusa?), III-IV w., Aw: Popiersie cesarza w zbroi i z włócznią w lewo, pseudolegenda, Rw: Postać (Wiktoria?) trzymająca lejce, w kwadrydze (?), pseudolegenda |
Stan zachowania: | III/IV, Very Fine / Fine |
Dodatkowe informacje: | brąz złocony, 19.5 mm, 2.67 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna |
Literatura: | Anokhin 91 |
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 153