Aukcja 78 / 344

USD/PLN: 4.460 | EUR/PLN: 4.640 | data: 14-05-2022
Jesteś w: A78  MEDALE  POLSKA  Ksawery (1763–1768)

Medal na pamiątkę założenia Akademii Artylerii w Dreźnie, 1767, autorstwa Johanna Friedricha Stielera, Drezno

Numer: 344
Opis: POLSKA / Ksawery (1763–1768). Medal na pamiątkę założenia Akademii Artylerii w Dreźnie, 1767, autorstwa Johanna Friedricha Stielera, Drezno; Aw: Popiersie księcia w prawo, w kirysie ze wstęgą i Orderem Orła Białego, na dole sygnatura STIELER F., XAVIERVS D : G : REG : PR : POL : & L : DVX SAX : EL : ADM :; Rw: Mars pokazujący młodemu żołnierzowi uzbrojenie artyleryjskie, VERÆ FORTITVDINIS ALIMENTA & FVLCRA, w odcinku ACAD : ARTILL : FVND : DRESD : / M. DCC. LXVII; Chełmiński 1337, H-Cz. 4756 (tam w brązie), Merseburger 1904, ZKW Medale 315; srebro, 45.7 mm, 43.22 g; delikatna patyna, pięknie zachowany i rzadki.
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 14-05-2022
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Cena wywoławcza: 3 200 zł
Cena wylicytowana: 5 500 zł

Ilość odsłon: 517