Aukcja 78 / 345

USD/PLN: 4.460 | EUR/PLN: 4.640 | data: 14-05-2022

Medal pamiątkowy dla Antoniego Marii Portalupiego, 1774, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera, Warszawa

Numer: 345
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski (1764–1795). Medal pamiątkowy dla Antoniego Marii Portalupiego, 1774, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera, Warszawa; Aw: Popiersie Portalupiego w prawo, niżej sygnatura HOLZHÆUSSER. F., ANTON : PORTALUPI . RECTOR . COL : NOB : WARS : P : P : THEAT :; Rw: Siedzący zakonnik, oparty o donicę z drzewem laurowym, z lewej konewka, w tle cyprysy, QUAM COLUI - EA TEGOR, w odcinku INSTITUTORI . IUVENTUTIS . / SUÆ . / STAN : AUG : REX • / MDCCLXXIV; Chełmiński 1858, H-Cz. 3993 (R2), Raczyński 567, Więcek 41, ZKW Medale 412; srebro, 44.4 mm, 42.42 g; rewers wybity uszkodzonym stemplem, bardzo ładnie zachowany egzemplarz z delikatną patyną.
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 14-05-2022
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: 4 800 zł

Ilość odsłon: 551