Aukcja nr 75
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Jesteś w:
A75
321 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 5 złotych, 1928, Bruksela; odmiana bez znaku mennicy za stopą Nike; Kop. 2933 (R), Parchimowicz 114b; rzadkie w tak pięknym stanie zachowania. |
I- UNC- |
2 500 zł 5 500 zł
322 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 5 złotych, 1928, Warszawa; odmiana ze znakiem mennicy za stopą Nike; Kop. 2936 (R1), Parchimowicz 114a; delikatna patyna, rzadkie w pięknym stanie zachowania. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
2 000 zł 2 200 zł
323 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 5 złotych, 1930, Warszawa; sztandar - Setna Rocznica Powstania Listopadowego; Kop. 2944 (R5), Parchimowicz 115b, Berezowski 15 zł; wybite głębokim stemplem, bardzo rz.. |
I/I- UNC/UNC- |
17 000 zł 30 000 zł
324 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 5 złotych, 1936, Warszawa; Żaglowiec; Kop. 2962 (R), Parchimowicz 119; piękna moneta w pudełku firmy NGC 3351845-045 z oceną MS62. |
I/I- UNC/UNC- |
300 zł 1 600 zł
325 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 2 złote, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 2914, Parchimowicz 111a; piękne. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 1 200 zł
326 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 1 złoty, 1925, Londyn; popiersie kobiety z kłosami; Kop. 2863 (R), Parchimowicz 107b; subtelna patyna, wyśmienity egzemplarz z doskonale zachowanym detalatami i piękn.. |
I UNC |
500 zł 1 250 zł
327 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe 1 złoty, 1925, Londyn; popiersie kobiety z kłosami; Kop. 2863 (R), Parchimowicz 107b; piękna moneta w pudełku firmy NGC 4789700-018 z oceną MS62. |
I- UNC- |
500 zł 950 zł
328 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 100 (marek), 1922, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz P166e; srebro 8.96 g; efektowna próbna moneta wybita w srebrze w nakładzie tylko 50 sztuk, bardzo rzadka sz.. |
I UNC |
25 000 zł 30 000 zł
329 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 100 złotych, 1925, Warszawa; Mikołaj Kopernik, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P168b (wiązka promieni typ I); brąz 20.5 mm, 3.54 g; nakład jedynie 100 sztuk, ładna pat.. |
I UNC |
20 000 zł 24 000 zł
330 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 20 złotych, 1924, Warszawa; Orzeł / Monogram II RP w wieńcu (projektu T. Załuskiego - według Czesława Kamińskiego); Parchimowicz P162b; brąz 6.27 g; nakład jedynie 12.. |
I/I- UNC/UNC- |
15 000 zł 0 zł
331 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 20 złotych, 1925, Warszawa; Głowa Kobiety w czepcu, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P164b; miedź 4.61 g; delikatna patyna, nakład jedyne 10 sztuk, pięknie zachowane, o.. |
I/I- UNC/UNC- |
25 000 zł 30 000 zł
332 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 20 złotych, 1925, Warszawa; Głowa Kobiety w czepcu, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P164a;, brąz 4.57 g; nakład 105 sztuk, moneta projektu Antoniego Madeyskiego w pięk.. |
I/I- UNC/UNC- |
15 000 zł 0 zł
333 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 10 złotych, 1925, Warszawa; 900. rocznica koronacji Bolesława Chrobrego, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P151a; brąz 1.62 g; miejscowa delikatna patyna, rzadki i piękn.. |
I UNC |
15 000 zł 20 000 zł
334 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne Klipa 10 złotych, 1933, Warszawa; Romuald Traugutt; Parchimowicz P156a; srebro 34.5 x 34.5 mm, 29.13 g; nakład 100 sztuk, piękna i bardzo rzadka. Moneta próbna według.. |
I UNC |
25 000 zł 28 000 zł
335 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 10 złotych, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski z Orłem Strzeleckim, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P158d; srebro 21.83 g; drobne mikroryski, ale rzadka i pięknie zachowa.. |
I/I- UNC/UNC- |
15 000 zł 16 000 zł
336 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 5 złotych, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki”, na rewersie wypukły napis PRÓBA; Parchimowicz P146a; srebro 11.00 g, ciemna patyna, pięknie zachowane... |
I UNC |
10 000 zł 12 000 zł
337 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne Klipa 5 złotych, 1936, Warszawa; Żaglowiec; Aw: Orzeł, w otoku, napis RZECZPOSPOLITA POLSKA - 1936, Rw: Żaglowiec, poniżej litery J - A (sygnatura projektanta monety.. |
I UNC |
20 000 zł 37 000 zł
338 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 1 złoty, 1928, Warszawa; nominał w wieńcu dębowym, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P126a; wybite w niklu 7.02 g; nakład jedynie 35 sztuk, bardzo ładnie zachowana i rza.. |
II+ EF+ |
4 000 zł 8 000 zł
339 | II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne 1 złoty, 1929, Warszawa; nominał w liściastym ornamencie, na rewersie z lewej strony wklęsły napis PRÓBA oraz na dole malutkimi literkami wypukły napis PRÓBA; Parchim.. |
I UNC |
50 000 zł 55 000 zł
340 | Repliki monet próbnych II Rzeczypospolitej Polskiej 100, 50, 20 i 10 złotych, 1925, Mennica Warszawska; monety z wizerunkiem Mikołaja Kopernika według projektu rzeźbiarza z Stanów Zjednoczonych Stanisława Szukalskiego;.. |
I UNC |
12 500 zł 13 000 zł