Aukcja nr 75

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Jesteś w: A75
321 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Bruksela; odmiana bez znaku mennicy za stopą Nike; Kop. 2933 (R), Parchimowicz 114b; rzadkie w tak pięknym stanie zachowania.
2 500 zł
5 500 zł
322 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Warszawa; odmiana ze znakiem mennicy za stopą Nike; Kop. 2936 (R1), Parchimowicz 114a; delikatna patyna, rzadkie w pięknym stanie zachowania.
I-/II+
UNC-/EF+
2 000 zł
2 200 zł
323 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1930, Warszawa; sztandar - Setna Rocznica Powstania Listopadowego; Kop. 2944 (R5), Parchimowicz 115b, Berezowski 15 zł; wybite głębokim stemplem, bardzo rz..
I/I-
UNC/UNC-
17 000 zł
30 000 zł
324 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1936, Warszawa; Żaglowiec; Kop. 2962 (R), Parchimowicz 119; piękna moneta w pudełku firmy NGC 3351845-045 z oceną MS62.
I/I-
UNC/UNC-
300 zł
1 600 zł
325 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
2 złote, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 2914, Parchimowicz 111a; piękne.
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
1 200 zł
326 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
1 złoty, 1925, Londyn; popiersie kobiety z kłosami; Kop. 2863 (R), Parchimowicz 107b; subtelna patyna, wyśmienity egzemplarz z doskonale zachowanym detalatami i piękn..
500 zł
1 250 zł
327 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
1 złoty, 1925, Londyn; popiersie kobiety z kłosami; Kop. 2863 (R), Parchimowicz 107b; piękna moneta w pudełku firmy NGC 4789700-018 z oceną MS62.
500 zł
950 zł
328 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
100 (marek), 1922, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz P166e; srebro 8.96 g; efektowna próbna moneta wybita w srebrze w nakładzie tylko 50 sztuk, bardzo rzadka sz..
25 000 zł
30 000 zł
329 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
100 złotych, 1925, Warszawa; Mikołaj Kopernik, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P168b (wiązka promieni typ I); brąz 20.5 mm, 3.54 g; nakład jedynie 100 sztuk, ładna pat..
20 000 zł
24 000 zł
330 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
20 złotych, 1924, Warszawa; Orzeł / Monogram II RP w wieńcu (projektu T. Załuskiego - według Czesława Kamińskiego); Parchimowicz P162b; brąz 6.27 g; nakład jedynie 12..
I/I-
UNC/UNC-
15 000 zł
0 zł
331 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
20 złotych, 1925, Warszawa; Głowa Kobiety w czepcu, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P164b; miedź 4.61 g; delikatna patyna, nakład jedyne 10 sztuk, pięknie zachowane, o..
I/I-
UNC/UNC-
25 000 zł
30 000 zł
332 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
20 złotych, 1925, Warszawa; Głowa Kobiety w czepcu, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P164a;, brąz 4.57 g; nakład 105 sztuk, moneta projektu Antoniego Madeyskiego w pięk..
I/I-
UNC/UNC-
15 000 zł
0 zł
333 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
10 złotych, 1925, Warszawa; 900. rocznica koronacji Bolesława Chrobrego, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P151a; brąz 1.62 g; miejscowa delikatna patyna, rzadki i piękn..
15 000 zł
20 000 zł
334 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
Klipa 10 złotych, 1933, Warszawa; Romuald Traugutt; Parchimowicz P156a; srebro 34.5 x 34.5 mm, 29.13 g; nakład 100 sztuk, piękna i bardzo rzadka. Moneta próbna według..
25 000 zł
28 000 zł
335 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
10 złotych, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski z Orłem Strzeleckim, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P158d; srebro 21.83 g; drobne mikroryski, ale rzadka i pięknie zachowa..
I/I-
UNC/UNC-
15 000 zł
16 000 zł
336 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
10 000 zł
12 000 zł
337 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
Klipa 5 złotych, 1936, Warszawa; Żaglowiec; Aw: Orzeł, w otoku, napis RZECZPOSPOLITA POLSKA - 1936, Rw: Żaglowiec, poniżej litery J - A (sygnatura projektanta monety..
20 000 zł
37 000 zł
338 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
1 złoty, 1928, Warszawa; nominał w wieńcu dębowym, bez napisu PRÓBA; Parchimowicz P126a; wybite w niklu 7.02 g; nakład jedynie 35 sztuk, bardzo ładnie zachowana i rza..
4 000 zł
8 000 zł
339 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne
1 złoty, 1929, Warszawa; nominał w liściastym ornamencie, na rewersie z lewej strony wklęsły napis PRÓBA oraz na dole malutkimi literkami wypukły napis PRÓBA; Parchim..
50 000 zł
55 000 zł
340 Repliki monet próbnych II Rzeczypospolitej Polskiej
100, 50, 20 i 10 złotych, 1925, Mennica Warszawska; monety z wizerunkiem Mikołaja Kopernika według projektu rzeźbiarza z Stanów Zjednoczonych Stanisława Szukalskiego;..
12 500 zł
13 000 zł